Не сврши во мене, а останав бремена!

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Да не си смешал нешто? Норлево ако ги пие секој ден нека се прости од матката.
Не воопшто, туку само не ми текнува името... мислам дека беа точно 152 денари кои се пијат за предвремено добивање на циклусот односно моеш да го подесиш тајмингот на деновите колку сакаш да пиеш за да добиеш месецот, тогаш кога нормално би требало да се добие....

Воопшто не се страшни нормално да не се претерува.

Сите тие таблети се опасни ако се пијат 2 дена и да добијат додека ако се гледа термнот воопшто не се штетни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не воопшто, туку само не ми текнува името... мислам дека беа точно 152 денари кои се пијат за предвремено добивање на циклусот односно моеш да го подесиш тајмингот на деновите колку сакаш да пиеш за да добиеш месецот, тогаш кога нормално би требало да се добие....

Воопшто не се страшни нормално да не се претерува.

Сите тие таблети се опасни ако се пијат 2 дена и да добијат додека ако се гледа термнот воопшто не се штетни.
12. Will NorLevo® act as an efficient contraceptive method until the next menstrual periods?

No. It is therefore strongly recommended to use a barrier method (condom, spermicide, cervical cap) at each intercourse until the next menstrual period. Then, you should use a regular contraceptive method that is suitable for you.

20. Can you use NorLevo® as a regular contraceptive method?

NO.
Every emergency contraceptive pill, including NorLevo® - has to remain occasional. It cannot replace regular contraception. Indeed, one must remember that emergency contraception cannot prevent an unwanted pregnancy in 100 percent of cases.

Warning





  • Norlevo should be used only by females. This medication will not prevent the transmission of sexually transmitted diseases. Do not use as a regular form of birth control. Never use Norlevo if you are pregnant of breastfeeding. Norlevo is not recommended for safe use in children.


 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Џену, мислам дека ти и МеталКор зборувате за различни работи.Норлево се day after таблети и цената им е околу 500 денари една, а МеталКор збори за таблети со кои можеш да си го темпираш менструалниот циклус, на пример, да не добиеш на одмор.Ги имам пиено еднаш тие за одложување на менструацијата, Примолут Нор се викаат, сега ми текна, и се многу поевтини од Норлево, околу 200 денари се мислам цело пакување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џену, мислам дека ти и МеталКор зборувате за различни работи.Норлево се day after таблети и цената им е околу 500 денари една, а МеталКор збори за таблети со кои можеш да си го темпираш менструалниот циклус, на пример, да не добиеш на одмор.Имам пиено такви, само не ми текнува како се викаа...
Знам дека зборуваме за различни работи и тоа и му укажувам :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Касно се разбравме, јас само кажав ако не е сигурна девојката тоа да го направи и мераци да си прават :)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Може девојката да остане бремена доколку се врши незаштитен однос иако машкото не свршило...ке речете како?Од доктор имам слушнато дека во материјата што прави ерекција на машкиот полов орган содржи сперматозоиди и така се забременува без да сврши машкото :)))
Не знам овај епик фејл како не го приметивте досега. :)

Он топик, http://en.wikipedia.org/wiki/Precum#Risks

Све е фино лепо објаснато овде. И еден совет од мене за понатаму... Прашај гинеколог или алтернативно - википедија. Ем ќе си посигурна, ем посмирена него вака од 300 лаички одговори на форум.
 

ilijev08

Во виното е вистината,а во ракијата е глупоста!
Член од
18 август 2011
Мислења
64
Поени од реакции
16
Не тврдам ништо,кажувам како ми кажаа :)) не значи дека е точно...но ете можело и без да сврши да забремени така да... Ч)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Не знам овај епик фејл како не го приметивте досега. :)

Он топик, http://en.wikipedia.org/wiki/Precum#Risks

Све е фино лепо објаснато овде. И еден совет од мене за понатаму... Прашај гинеколог или алтернативно - википедија. Ем ќе си посигурна, ем посмирена него вака од 300 лаички одговори на форум.
фејлот го приметив само си викам ај да не има сепак нешо у тоа па да опнам ја некоја зелена :)
за советот на гинекологот +1 а за википедија не би рекол баш...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
фејлот го приметив само си викам ај да не има сепак нешо у тоа па да опнам ја некоја зелена :)
за советот на гинекологот +1 а за википедија не би рекол баш...
Шо знам, јас пре би википедија него вас.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Без компликации молим вас..
Кондом на курац и у пм :)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Това мора да е магија или Дева Марија.
Трето нема.
 
А

Анноун

Гостин
" Не сврши во мене а останав бремена " - е за ова важи народната мисла - Судбина :)
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
197
Причам ти причу!

Остај ти шо велат другарките твои, гарант ги прелажале мушкарците нивни... им имаат прснато во нив ама од пусти страв не им кажуваат! :confused:

Па после чуди се ти како си останала бремена и барај статистики и истражувања по форуми и енциклопедии.
 
Член од
26 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
1
Може да се слчи во пенисот да остане сперма после сексот, а познато е дека спермата останува зктивна од 24-48 часови после сексот ако не е во надворешна средина. Затоа внимавајте после првото свршување да ставите кондом ;)
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Јас ретко кога користам кондом, може и на прсти да се брои, па никогаш не свршиле во мене, ниту пак сум останла трудна. Тоа е можно да се случи како што сум запознаена, ако уште не е испразнет и да имете втора партија, ама и тоа е реткост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom