Не сврши во мене, а останав бремена!

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Прво, до сите епски сељаци на темава: Коментарите од типот „ако не ти свршил дечко ти, друг ти свршил“ и „господ ја оплодил“ па и „колку години имаш - мажи се„ не ве прават духовити, ни интелегентни, напротив, секој со два грама мозок забележува колку се патетични. Патетиката е дотолку поголема, што девојката нагласи дека не е бремена, туку само стравува дека тоа може да се случи затоа што имала незаштитен секс. Канализирајте ги дневните потреби за лечење комплекси на турбофолк песни и жолта штампа.

Второ, оплодувањето е зачудувачки лесен и истовремено, зачудувачки тежок процес.
На темава се истрескаа многу глупости. Плодните денови важат само за жени со редовен менструален циклус. Дури и во овој случај има гафови на природата. Ретки се, ама постојат. Свршувањето надвор од партнерката не е начин на контрацепција. игра на среќа е. И не може да се споредува со кондом или друго контрацептивно средство, затоа што на вториве им се знае шансата за грешка. На пример кондомот обезбедува некаде 85% заштита од несакана бременост ако се користи правилно. Шансата за несакана бременост при свршување надвор е 50%. Или ќе биде, или нема да биде. А зависи од многу фактори. Должината на половиот орган. Мажи со подолг полов орган можат да инсертираат семена течност во матката на партнерката, каде бариерите за сперматозоидите се далеку послаби отколку во вагината каде има природна заштита поради киселата рН, поради бактериска флора и текстура на ткивото. Контролата на партнерот е исто така битна. Можеби тој не е свесен но исфрлил одредена количина на семена течност пред да успее да испадне целосно од партнерката. Заштитниот механизам на партнерката игра улога и секако, можеби и најголема улога игра тајмингот. Времето на еруптирање на јајце клетката надвор од јајникот кое не може да се одреди со сигурност доколку е компатибилно со времето на односот може да прави чуда, како што многумина од нас можеле да забележат од свои или туѓи искуства.


Што значи, ако навистина не си спремна да добиеш дете, нареден пат не се коцкај со ова. Доколку не ви е убаво со кондом, најдете алтернативен ама побезбеден начин.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Реално многу се мали шанси да се забремени од подсемена течност со девојка ми 4 години сме на секс без кондом па не останала трудна.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Радувајте се бидејќи Бог ве дарувал со деца. Ех, да знаете како ни е нам. :(
 
Член од
7 август 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
можно ли е спеρматозоидите да стигнат до вагината аκожи двајцата свρшите во гаќи а имате сеκс "на облечено"? или аκо свρши во гаќи и те допиρа со "нечисти ρаце"? малце е глупо пρашањево ама не дум инфоρмиρана. фала од напρед:)
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
можно ли е спеρматозоидите да стигнат до вагината аκожи двајцата свρшите во гаќи а имате сеκс "на облечено"? или аκо свρши во гаќи и те допиρа со "нечисти ρаце"? малце е глупо пρашањево ама не дум инфоρмиρана. фала од напρед:)
Не.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
можно ли е спеρматозоидите да стигнат до вагината аκожи двајцата свρшите во гаќи а имате сеκс "на облечено"? или аκо свρши во гаќи и те допиρа со "нечисти ρаце"? малце е глупо пρашањево ама не дум инфоρмиρана. фала од напρед:)
Зависи. Ако успееш така да забремениш значи дека станува збор за упорни сперматозоиди и најверојатно ќе го родиш новиот Џон Сена.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП 1!!!!

Ете и ја имам проблем сеа , ме стега како на менгеме.
Имав секс со една девојка пред неколку недели , еднаш со кондом два пати без.
Значи не свршив внатре, имаше временски интервал од минимум 10 секунди пред да свршам - последниот пат, а првиот пат, без кондом, свршив после 2,3,4 минути одкако пенетрирав. /// ПОСЛЕ ОДНОСОТ СО КОНДОМ , ВЕЌЕ ВТОРА ПАРТИЈА, МОЧАВ НАМЕРНО ЗА ДА НЕ СЕ ДЕСИ ВАКВО СРАЊЕ......
Сеа на типкава и касни , се трипа, ме трипа, еве веќе пети ден не добива.....
Јас мислам дека е од промена на клима, настинка зашто стварно беше на промена на клима, т.е беше на одмор во Охрид, а меѓу тоа беше и настината и сеуште е малку настината.
Јас мислам дека 99% нема шанси да сум ја оставил трудна зашто ми се случувало ова и претходно со други девојки , само оваа е паничарка и се трипа и мене ми трипа и не знам што да правам.
Мислење некое околу ова? Ама стрикно сериозно зашто не ми е до заебанција. Фала.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП 1!!!!

Ете и ја имам проблем сеа , ме стега како на менгеме.
Имав секс со една девојка пред неколку недели , еднаш со кондом два пати без.
Значи не свршив внатре, имаше временски интервал од минимум 10 секунди пред да свршам - последниот пат, а првиот пат, без кондом, свршив после 2,3,4 минути одкако пенетрирав. /// ПОСЛЕ ОДНОСОТ СО КОНДОМ , ВЕЌЕ ВТОРА ПАРТИЈА, МОЧАВ НАМЕРНО ЗА ДА НЕ СЕ ДЕСИ ВАКВО СРАЊЕ......
Сеа на типкава и касни , се трипа, ме трипа, еве веќе пети ден не добива.....
Јас мислам дека е од промена на клима, настинка зашто стварно беше на промена на клима, т.е беше на одмор во Охрид, а меѓу тоа беше и настината и сеуште е малку настината.
Јас мислам дека 99% нема шанси да сум ја оставил трудна зашто ми се случувало ова и претходно со други девојки , само оваа е паничарка и се трипа и мене ми трипа и не знам што да правам.
Мислење некое околу ова? Ама стрикно сериозно зашто не ми е до заебанција. Фала.
Па нека направи тест де, за мочани 100 денари го трпите мазохизмов?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Па нека направи тест де, за мочани 100 денари го трпите мазохизмов?
Брат... еве се спремаме, ретардирана е, уште денес нека пројде и нека и дојде, ако не еве ќе ја форисрам да прави тест, ова е стварно мазохизам, хаос.
Значи ја мислам дека нема шанси да сум заебал до толку, не ми е прв пат...
Што викаш ти вака по муабетов, кој се шансите? :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Брат... еве се спремаме, ретардирана е, уште денес нека пројде и нека и дојде, ако не еве ќе ја форисрам да прави тест, ова е стварно мазохизам, хаос.
Значи ја мислам дека нема шанси да сум заебал до толку, не ми е прв пат...
Што викаш ти вака по муабетов, кој се шансите? :/
Мали се шансите ама за мир во куќа нека направи тест. И ти па си нашол со какви да се тегнеш, таа можда со душа чека трудна да е, за да те заглави.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Мали се шансите ама за мир во куќа нека направи тест. И ти па си нашол со какви да се тегнеш, таа можда со душа чека трудна да е, за да те заглави.
Тоа и го мислам и јас, ама јебига.... ова е крајно , не се нормални.
Ќе се справам со што и да е само она е против абортус, тоа мене ме јебе...
Не знаеш у каква состојба сум, ваков секс не сум имал одамна а лош е ептен, а полошо од лошо ебење нема нели. Фала ти пуно у секој случај, ќе пројде ова...... мора да добие. :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тоа и го мислам и јас, ама јебига.... ова е крајно , не се нормални.
Ќе се справам со што и да е само она е против абортус, тоа мене ме јебе...
Не знаеш у каква состојба сум, ваков секс не сум имал одамна а лош е ептен, а полошо од лошо ебење нема нели. Фала ти пуно у секој случај, ќе пројде ова...... мора да добие. :(
Па против е, сака да те заглави, остај ти тоа, секакви змии има. Премали се шансите ама за спиеш мирно, натерај ја некако, кажи и на нејзините ќе кажеш дека се рокала со 20 души, така нешто. :р
Ништо, таман работа. ;)
 
C

Castiel

Гостин
ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП 1!!!!

Ете и ја имам проблем сеа , ме стега како на менгеме.
Имав секс со една девојка пред неколку недели , еднаш со кондом два пати без.
Значи не свршив внатре, имаше временски интервал од минимум 10 секунди пред да свршам - последниот пат, а првиот пат, без кондом, свршив после 2,3,4 минути одкако пенетрирав. /// ПОСЛЕ ОДНОСОТ СО КОНДОМ , ВЕЌЕ ВТОРА ПАРТИЈА, МОЧАВ НАМЕРНО ЗА ДА НЕ СЕ ДЕСИ ВАКВО СРАЊЕ......
Сеа на типкава и касни , се трипа, ме трипа, еве веќе пети ден не добива.....
Јас мислам дека е од промена на клима, настинка зашто стварно беше на промена на клима, т.е беше на одмор во Охрид, а меѓу тоа беше и настината и сеуште е малку настината.
Јас мислам дека 99% нема шанси да сум ја оставил трудна зашто ми се случувало ова и претходно со други девојки , само оваа е паничарка и се трипа и мене ми трипа и не знам што да правам.
Мислење некое околу ова? Ама стрикно сериозно зашто не ми е до заебанција. Фала.
Пошо ова е просто неверојатно да си ја затруднил ти ако се десило ко што викаш ако се деси да е трудна види да не се пеглала и со друг па тебе сеа да те углави. А за тест за бременост мислам дека 3 недели после критичнот однос може да ти каже. Али најубаво крвна слика ти е уште поточно и побрзо ако не и дојде во брзо време. Со лесно и друг пат памет во глава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom