Не сврши во мене, а останав бремена!

Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Да можеш да забремениш во слуај кога при првата рунда мајсторот сврши надвор и одма после прави втора рунда а не се измие и не уринира(урината им ебе матер на сперматозоидите).Значи од првата рунда остануват сперматозоиди во каналот и при втора рунда кога ке дојде до подмачкување односно кога ке почне да се лачи предсемената течност таа во себе содржи сперматозоиди спремни да оплодат кој се собрани каналот кој останале од првата ејакулација.
A sto e toa predsemena tecnost tie sto se sobrani spermatodite i toa predsemena technost? (mozebi e glupavo sto prasuvam i bruka za ova deka neznam)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
A sto e toa predsemena tecnost tie sto se sobrani spermatodite i toa predsemena technost? (mozebi e glupavo sto prasuvam i bruka za ova deka neznam)
Пред семена течност е тоа што излага од пенисот кога ќе се прегрее у случај на ладење или како лубрикант дејство има и таму има мала концентрација на сперматозоиди и затоа се мали шансите некоја девојка да остане трудна поради допир на предсемена течност во нејзината вагина али тоа не значи дека не може да остане трудна.
Не е глупо што прашуваш, подобро е да си прашаш ако не знаеш одколку да се праиш дека знаеш а појма немаш што е како е. :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
A sto e toa predsemena tecnost tie sto se sobrani spermatodite i toa predsemena technost? (mozebi e glupavo sto prasuvam i bruka za ova deka neznam)
избегнувај само секс без кондом првата недела после добиено,и шансите да забремениш се многу мали.

Пред семена се лачи цело време во текот на сексот,а најмногу пред да сврши,и во неа има мал процент на сперматозоиди од кои може да се забремени,но многу,многу ретко.

За мене секс со кондом не е секс,филингот е без...но треба машкото да е МАШКО и да има граница.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас и дечко ми имаме постојано секс без заштита, некогаш по неколкупати во ден, па дури и кога имам менструација и досега ништо се нема случено, фала богу. Ама после секој однос добро се бришеме од спермата и не останува ништо :) Еднаш или двапати ми има свршено внатре кога имав неплодни денови и плус еднаш ми сврши пак а веднаш потоа испив апче за ден потоа.
Ок фала на инфо, баш не` интересираше твојот сеГсуален живоД.
Позз и се најубаво во понатамошните уживања со партнерот.

sincerely, Џонтра Волта, Kајгана форум, 2016.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
избегнувај само секс без кондом првата недела после добиено,и шансите да забремениш се многу мали.
Као демек само првата недела после добиено може да се забремени? Вака се лажат и оп дете...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Zdravo devojki vie poiskusnite....imam mnogu pati slusnato od prijatelki koi se omazile da kazat"Ne svrshi vo mene"ama ostanav bremena.....me interesira dali e ova mozno ,kolku e mozno,i dali megu devojkive na forumov ima takov sluchaj.....jas i decko mi 3 i pol godini imame seks i nitu ednas ne stavil kondom,i nisto ne se slucilo zatoa me interesira vashe mislenje i normalno ako ovde ima nekoj takov slucha
Vi blagodaram :)
Пројдоа 5 години, што бидна во меѓувреме? Затрудне ли?
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
aman luge u kamena doba li ziveete? Zosto ne koristite kondom? Najako e koga masko ke kaze "E jas bez kondom ebam samo, najako e, a so kondom tapa e" aman manijaci edni, ke zabremeni nekoja pa si ebaa zivotot, samo vo poslednava godina 4 braka padnaa vo moja naselba na parovi okolu 18-21 godina zaradi klosarski raboti deka im se ebe bez kondom i seljacka rabota, aj deka e bremena neka pravat svadba. Sekogas so kondom ebam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom