Не сврши во мене, а останав бремена!

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од snegulka*, 23 август 2011.

 1. snegulka*

  snegulka*

  Член од:
  15 јуни 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  303
  Zdravo devojki vie poiskusnite....imam mnogu pati slusnato od prijatelki koi se omazile da kazat"Ne svrshi vo mene"ama ostanav bremena.....me interesira dali e ova mozno ,kolku e mozno,i dali megu devojkive na forumov ima takov sluchaj.....jas i decko mi 3 i pol godini imame seks i nitu ednas ne stavil kondom,i nisto ne se slucilo zatoa me interesira vashe mislenje i normalno ako ovde ima nekoj takov slucha
  Vi blagodaram :)
   
  На ane19@ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѓорѓески

  Ѓорѓески Бивши Скај Дог

  Член од:
  25 мај 2007
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  943
  Види, не се баш мали шансите да забремениш доколку партнерот сврши па после 15 минути да имате повторно незаштитен секс.
   
  На pailina2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. snegulka*

  snegulka*

  Член од:
  15 јуни 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  303
  Momci ochekuvam odgovor od devojki koi znaat za nesto vakvo ili samite pominale niz toa
  fala vi
  --- надополнето: Aug 23, 2011 5:19 PM ---
  ee toa me interesirashe tnx :)
   
 4. Ѓорѓески

  Ѓорѓески Бивши Скај Дог

  Член од:
  25 мај 2007
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  943
  Хах, а демек ние уште имаме 12 години и немам појма од вакви работи? :)

  Извини но сите вие знаете кои ви се плодни денови а кои не и кога е најголема шансата да забремените.
   
  На Ali G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. snegulka*

  snegulka*

  Член од:
  15 јуни 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  303
  znam jas ubavo koga mi se plodni denovi,no me interesirashe ova.....nekako ne mozev da veruvam koga ke recea ne svrhi vo mene i ete ostanav bremena
   
 6. ТЕРМИНАТОР

  ТЕРМИНАТОР

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  27
  Има ваков случај и ја сум сведок на мој близок роднина.Тоа е случај 1 во 1000.
  Еве како доага до тоа(треба да си ептен баксуз).
  Како што женските за време на сексот го лачат оној хормонот со кој се влажнат,така и ние машките лачиме меѓутоа многу малце и без помош на женското тоа би било секс на суво зашто ептен е малце кај нас.
  Епа од тоа малце што се лачи од нас преку тоа може да остане девојката бремена,како што реков треба да си малер и да си 1 во 1000 за нешто такво.
  Ова го кажувам и вистина е зашто сум сведок.
   
  На Ghazanin и Iµµortal им се допаѓа ова.
 7. Forrest Gump

  Forrest Gump низа1

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  7.038
  Допаѓања:
  29.594
  Абе ајде није могуче.
   
 8. ТЕРМИНАТОР

  ТЕРМИНАТОР

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  27
  Само што кажав дека сум сведок незнам зашто не веруваш.
  Распрашај се малце повеќе и ќе видиш дека ќе ти потврдат и стручни лица.
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.258
  Допаѓања:
  156.971
  Нема неплодни денови кај жена. Сите денови се плодни, кој помалку кој повеќе. А и во предсемената течност има сперматозоиди, така да тоа не сврши а трудна сум паѓа во вода.
   
  На Miki1976 и Acid им се допаѓа ова.
 10. Песимист

  Песимист Добро информиран оптимист

  Член од:
  11 ноември 2008
  Мислења:
  1.676
  Допаѓања:
  178
  Да можеш да забремениш во слуај кога при првата рунда мајсторот сврши надвор и одма после прави втора рунда а не се измие и не уринира(урината им ебе матер на сперматозоидите).Значи од првата рунда остануват сперматозоиди во каналот и при втора рунда кога ке дојде до подмачкување односно кога ке почне да се лачи предсемената течност таа во себе содржи сперматозоиди спремни да оплодат кој се собрани каналот кој останале од првата ејакулација.
   
  На Болиглава и Delinda им се допаѓа ова.
 11. Forrest Gump

  Forrest Gump низа1

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  7.038
  Допаѓања:
  29.594
  Ова веќе со предсемената течност почнува да ме плаши. А како тоа најчесто им се случува на луѓе у брак а?
   
 12. Мачорка

  Мачорка Shining Star of Paektu Mountain

  Член од:
  25 февруари 2011
  Мислења:
  1.937
  Допаѓања:
  12.528
  Епа со оглед на тоа дека и во предсемената течност има сперматозоиди, тука најверојатно се мисли на случај каде двајцата имале незаштитен сексуален однос, мажот не ејакулирал внатре, ама жената затруднела од сперматозидите во предсемената течност.Колкави се шансите ова да се случи не знам, тоа нека каже некое стручно лице.
   
 13. Песимист

  Песимист Добро информиран оптимист

  Член од:
  11 ноември 2008
  Мислења:
  1.676
  Допаѓања:
  178
  Ако така лесно се забременуваше од предсемната течност сите ке имаа по 17 деца.Никој не вика дека не може значи еве пример кој најмногу се сретнува е примерот кој го пишав погоре значи од невнимание при втора партија.А шансите од прв пат да се фати предсемената течност се екстремно мали .Значи не се препорачува ова како заштита од секс(мислам на тоа иде иде тргни се).
   
  На Nessa Alcarin му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ТЕРМИНАТОР

  ТЕРМИНАТОР

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  27
  Како што кажав треба да си голем малер и баксуз за да остане бремена од тоа...
   
 15. Jack Nolan

  Jack Nolan Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!

  Член од:
  31 јули 2011
  Мислења:
  1.587
  Допаѓања:
  1.505
  Кондомче чиста работа;)
   
  На ГолемиотБрат му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: