Нека ни е честит 8 септември - Денот на независноста!

Статус
Затворена за нови мислења.

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Борис Новко, Шола и Калиопи да не беа исто и албанците срање настап. Другото беше се супер, жалосно е што град од 700.000+ жители неможе да ја наполни аренава на ваков голем ден..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Борис Новко, Шола и Калиопи да не беа исто и албанците срање настап. Другото беше се супер, жалосно е што град од 700.000+ жители неможе да ја наполни аренава на ваков голем ден..
Што и фалеше на Калиопи леба ти? :eek:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Нека е среќен
Прославава на Филип2 стадионот започна со екстремно македонски песни на стар македонски јазик дури и не го разбрав баш најдобро.
ЕЕ Македонијо и ти што дочека:place:
бев на стадион - дојдов подано за да фатам место и бев со помислата дека ке има премногу луѓе и нема да ги собере.... седев саат време додека почнат да пеат... кога почнаа - ме акна шлог... првата песна беше виолинистка после настапија група ШКУПИ... иаше некои луѓе што одма го напуштија стадионот... кога слушнав што се пее сакав подхитно да станам и да си отидам ама останав ради девојка ми...

толку сум болен, се ме боли, и глава и стомак и мускили... со мерак отидов мислев убаво ке биде - ме дочека шок....
Не гледам преност , ниту можам да најдам линк на нет, ама ко шо ми кажаа имало 2 песни на почетокот и биле пеани на албански
точно

огромен минус му давам на цел македонски народ...
луѓе на стадион јас незнам дали беа 20% скопјани - другото се беше провинција... куманово битола ресен штип радовиш... од сите градови дојдоа скопјани ги нема... ни цел стадион не беше полн.. да кажам дека беше наполнет 60% од вкупниот капацитет.

огромен минус и за пеачите.. дали 5 пеачи имаше што испеаа како што треба.. другите сите беа ЕЛЕМАНТАРНА КАТАСТРОФА!!! Магаре некое да земеше да рика на микрофон боље ке беше...

со еден збор ХАОС!!!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.143
Поени од реакции
18.166
Каква Орка, Каква Пума.. ЧИК папуче-чиста гума~
Грујо му рекол на Урко:
- Јас ќе ти наполнам стадион со 50 000 народ и ќе пуштам странци да пејат македонски народни песни. Кога народот ќе нагрне да бега надвор, ти да им наплаќаш за излез!!!
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Што и фалеше на Калиопи леба ти? :eek:
Претера со додавање работи на сред песна, а и песната не и беше баш добро испеана... И со тоа пискавиот глас ... Подобро едно име имаме да ја испееше...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Претера со додавање работи на сред песна, а и песната не и беше баш добро испеана... И со тоа пискавиот глас ... Подобро едно име имаме да ја испееше...
Па ја пееше де и таа...:unsure:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
огромен минус му давам на цел македонски народ...
луѓе на стадион јас незнам дали беа 20% скопјани - другото се беше провинција...
Поточно од која провинција ако можеш да ми потенцираш, да видиме кој тоа пратил делегација од провинција на прослава на унитарност, интегралност и сувереност на Република Македонија.

:icon_mrgr:

Ех бре патриоти.
Во еден здив имате „македонски народ“ и „браќа македонци“, зачинето со „горд сум на расата Гоцева“, а одма после тоа ги делите луѓево на провинции, небаре шугави се нескопјаните.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Поточно од која провинција ако можеш да ми потенцираш, да видиме кој тоа пратил делегација од провинција на прослава на унитарност, интегралност и сувереност на Република Македонија.

:icon_mrgr:

Ех бре патриоти.
Во еден здив имате „македонски народ“ и „браќа македонци“, зачинето со „горд сум на расата Гоцева“, а одма после тоа ги делите луѓево на провинции, небаре шугави се нескопјаните.
нереков ништо лошо за нив... никој не ми пречи од кај сака нека е.... криво ми е што скопје со 800 000 жители неможе да пополни дна арена зо 60 000 места... мизерија - требаше од други градови да носат за да се пополни стадионот. да беа само скопјани ни 20% од арената немаше да се пополни...

се надевам сеа ме свати ко шо треба
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Поточно од која провинција ако можеш да ми потенцираш, да видиме кој тоа пратил делегација од провинција на прослава на унитарност, интегралност и сувереност на Република Македонија.

:icon_mrgr:

Ех бре патриоти.
Во еден здив имате „македонски народ“ и „браќа македонци“, зачинето со „горд сум на расата Гоцева“, а одма после тоа ги делите луѓево на провинции, небаре шугави се нескопјаните.
Не за делбата, срамота е од толкав град да нема народ ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Поточно од која провинција ако можеш да ми потенцираш, да видиме кој тоа пратил делегација од провинција на прослава на унитарност, интегралност и сувереност на Република Македонија.

:icon_mrgr:

Ех бре патриоти.
Во еден здив имате „македонски народ“ и „браќа македонци“, зачинето со „горд сум на расата Гоцева“, а одма после тоа ги делите луѓево на провинции, небаре шугави се нескопјаните.
За ова и јас сакав да изреагирам.
Зошто на ваков убав ден мора да се делиме по градови, општини, населби, маала, по било што?
Ден на независност е. Може и треба да присуствува кој сака, без разлика на тоа од каде доаѓа.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
нереков ништо лошо за нив... никој не ми пречи од кај сака нека е.... криво ми е што скопје со 800 000 жители неможе да пополни дна арена зо 60 000 места... мизерија - требаше од други градови да носат за да се пополни стадионот. да беа само скопјани ни 20% од арената немаше да се пополни...

се надевам сеа ме свати ко шо треба
Те сфаќам, ама поделбата сепак стои. Тоа не го сфаќам.

А веројатно Скопјани веќе преку нос им дојде од глупи манифестации и кичерај, па веќе ова го насетија како такво и со I don't give a fuck расположение, се однесуваа како ништо да не било.
Признание за Скопјани треба, а не „срамота“, ако тргаме кон тоа веќе ....:icon_mrgr:
 
M

MrzaRules

Гостин
Тука прашуваш дали се пуштале "албански" песни.
Дали е вистина дека вечерва на Филип II се пуштале албански песни?
(ФОТО) Настапот на албанските пејачи исвиркан

КАТАСТРОФА, почнува да ми биде срам што сум Македонец, ПУУ да ви ебам и денот и народот и државата, КАКО НЕВИЕ СРАМ !?

НЕКА ОДАТ НЕКА СЕ ФРЛАТ СИТЕ !
А тука почнува да ти биде срам оти си Македонец, затоа што биле исвиркани!! Друже и ти незнаеш шо си и кој си ама ај...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
21 годишнина да славиме и да ни пејат странци наши песни ... , 21 годишнина се слави од осамостојување на Македонија а ни пејат на албански ! При толку наши пејачи на народни песни викаат од страна па срамота е !! Што дочекавме странци да ни прават концерт на најголемиот ден на Републикава!
Овој човек вреди повеќе од сите што пееја вечерва заедно !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom