Нека ни е честит 8 септември - Денот на независноста!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Украдени македонски знамиња од бандери во Чаир

Текст: Макфакс
Црна Хроника | 09 септември 2012



Во сабота, на државниот празник на независноста на Македонија, непознат сторител ги украл знамињата од бандерите поставени во чест на празникот од улица во Чаир, јави МВР.
Имено, околу 15 часот во ЦИК-Скопје, пријавено е дека непознат сторител ги одзел државните знамиња кои биле поставени на бандери на ул.„Александар Урдаревски" по повод државниот празник „Ден на независноста".
Полициската станица во Чаир презема мерки за пронаоѓање на сторителот.
Кога Македонија ќе игра ќе дојде на утакмица и ќе го вее знамето :ROFLMAO:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Е кога другот 75% ќе работи како треба и навистина посакува тоа 25% да се интегрира и да се научат со текот на работата тогаш нема да има проблеми, ама кога тоа 25% се остава беа канцеларија, без одговорност, без работа воопшто тогаш немаме да имаме аир, вам ви се допаѓа оправдувањето дека неписмени се вработуваат, но не е така, ако има вработени со средно, има кај двете етникуми, во администрацијата не се сите макеоднци со факултети..................... НО кога тоа 75% не работи како треба(забушава вообичаено) а ги осудува тие 25% не е фер............... Дали си приметил во водостопанство кога копаат нешто да поправаат пола ден им требаа да поправат една цевка, цело маало во Куманово без вода, а работниците беа еден старец македонец (класичен забушавец) и двајца роми....(овие се од 75%)............................. Јас пак велам подобро неискусен отколку искусен кој забушава и дискриминира............. Неискусниот ќе стекне искуство а другиот тешко дека ќе се поправа........... Во Куманово една сестра (македонка и убава) на шалтер ме тера да чекам цели 5 минути, а знете зошто??? зборуваше со својата другарка за фејсбук профилот на некој си Саша кој извадил слика и некоја друга Милена стиснал лајк, замисли...................... А тој македонец што има правен факултет и магистратура нека извади и партишка книшка на ДМНЕ ќе и затреба...............
Ти кажувам дека е ептен дебилно процентуално со закон да вработиш некого без разлика на неговите квалификации, иста би била ситуацијата дебилна кога би вработиле некој неписмен Македонец , во случај ако има апликант Албанец кој има подобри квалификации од него, но има 40% веќе вработени Албанци во тој отсек каде што е отворено работното место. Дебилниот охридски договор и менувањето на уставот е потпишано без согласност и референдум на Македонците, па не очекувај дека истите нема да имаат стереотипи и презираат сите вработени од албанска националност, за жал секако.
Кај мене во администрација се вработени над 90% Македонци па не можам да ги смислам ниту 2% од нив ако лично ме прашаш.
И од причина што сите имаат книшки или пак се вработени со процентуален закон се случува некоја да си гледа слики на фејсбук и го игнорира клиентот или пак седи во канцеларија без обврска.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
КОЈ И КОГА БАРАШЕ ДА СЕ ОСЛОБОДАТ УБИЈЦИТЕ?????????? јас ли????? било кој албанец?????
Јас дадов подршка за УЧК ...
Abe kako vaka mi se nabacues u lej.. brao, ej! Ni glumata ne ti drzi kao sto treba.
Procitajte gi dvete recenici i da znaete deka ne e ironicen, nego misli deka ne podrzuva ubijci, a gi podrzuva uck.. e, toa e.. videte so koi ziveete.. da ne se cudite posle

Ja vi vikam.. SITE istoto ni go mislat i ovoj vika "ne be, ama ja uck gi slavam" c c c kakov tip ej, barem da glumese do kraj, kako sto pocna so "povrzuvanje povrzuvanje"..da ne rabotis za mobilen operator
Nego decko, alo, 1-2reality check, ti slavis ubijci-luge sto kolea civili dokumentirano, siluvaa, organi prodavaa..znaci nema tuka "mozebi" "znaes ima sansa" "se zbori neso" TUKU JASNO E DEKA se textbook svirepi ubijci... i mi zboris za da se povrzeme?

Slusaj, ni vrzuvanje mi treba so takvi a i na nikoj zdrav ne mu treba, nego najkrivo mi e sto tolku se osekate silni duri i da go pisuvate ova i da gi slavite UCK (slupcane, poklonuvanje na ARM) itn. zatoa ke si ostanete primitivci i ne vikaj deka e navreda, zatoa sto ti samo sto rece deka davas podrska za dokazani UBIJCI na CIVILI, koi vrsea masakar nekolkupati. Toa e toa.

So nepismen maloumnik se tera, ako nema oruzje, ke cisti vcinja, ke kopa, itn..
Ako ima oruzje i e pismen, pak ok e ajde, razmisluva, ke znae neso od neso, obrazuvan..

Ama nepismen debil i plus so oruzje e najgadnata opcija i nema drug nacin osven eden dobro poznat..

Niso ne se vazi od denes za utre, toa treba da vi e jasno.. I uste neso: hartija (dogovor) trpi se..
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.107
Негде ќе те премолчат
негде ќе те сокријат
гроб со гроба ќе покријат.

Само ти си бесмртна
жива вода подземна
кај што тонеш ти извираш.

Векови пеколни заедно ќе минеме
древна земјо македонска
така е пишано ништо да не бидеме
ти без мене јас без тебе.

Може да те одречат
други да те предадат
можат сешто да измислат.

Само ти си бесмртна
жива вода подземна
кај што тонеш ти извираш.

Векови пеколни заедно ќе минеме
древна земјо македонска
така е пишано ништо да не бидеме

 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Abe kako vaka mi se nabacues u lej.. brao, ej! Ni glumata ne ti drzi kao sto treba.
Procitajte gi dvete recenici i da znaete deka ne e ironicen, nego misli deka ne podrzuva ubijci, a gi podrzuva uck.. e, toa e.. videte so koi ziveete.. da ne se cudite posle

Ja vi vikam.. SITE istoto ni go mislat i ovoj vika "ne be, ama ja uck gi slavam" c c c kakov tip ej, barem da glumese do kraj, kako sto pocna so "povrzuvanje povrzuvanje"..da ne rabotis za mobilen operator
Nego decko, alo, 1-2reality check, ti slavis ubijci-luge sto kolea civili dokumentirano, siluvaa, organi prodavaa..znaci nema tuka "mozebi" "znaes ima sansa" "se zbori neso" TUKU JASNO E DEKA se textbook svirepi ubijci... i mi zboris za da se povrzeme?

Slusaj, ni vrzuvanje mi treba so takvi a i na nikoj zdrav ne mu treba, nego najkrivo mi e sto tolku se osekate silni duri i da go pisuvate ova i da gi slavite UCK (slupcane, poklonuvanje na ARM) itn. zatoa ke si ostanete primitivci i ne vikaj deka e navreda, zatoa sto ti samo sto rece deka davas podrska za dokazani UBIJCI na CIVILI, koi vrsea masakar nekolkupati. Toa e toa.

So nepismen maloumnik se tera, ako nema oruzje, ke cisti vcinja, ke kopa, itn..
Ako ima oruzje i e pismen, pak ok e ajde, razmisluva, ke znae neso od neso, obrazuvan..

Ama nepismen debil i plus so oruzje e najgadnata opcija i nema drug nacin osven eden dobro poznat..

Niso ne se vazi od denes za utre, toa treba da vi e jasno.. I uste neso: hartija (dogovor) trpi se..


Глуп си или што ти е????? вадиш реченици од контекс и си глумиш дека си некој кој дешифрира намери на албанци кои сакаат да ја уништат државата на светите луѓе....што ти е проблемот??????????
Еве кој ги величи убијците: http://www.youtube.com/watch?v=swQ8eKTOl9A (обвинет и ОСУДЕН од Хаг)............
За луѓе кои се полни со стереотипи не може да има други причини за тоа освен што се малоумници....тоа е факт...........
Јас пак ќе повторам : зошто го величите АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ.............ниту се борел за вас, ниту загинал за вас, туку тој се борел само за СЕБЕ и убил милиони и уништувал цивилизации (ако навистина постоел, ако не е мит)................
Тотално сте загушени со стереотипи, само еднаш сум работел во македонска куќа кај еден тип, а дома типот имаше по секој тип оружје, колекционер, дури и золја имаше типот, муниција еден голем ковчег...........дали сите македонски куќи се така полнети со оружје?????????????
Јас лично не се палам на политички игри : поклонување, знамиња, имиња, но се гледа дека и ти и вие се палите, со грција со името, со поклонувањето, едно знаме да недостига во некоја бандера како крај на светот да е, се палите кога се спомнува рамковниот...............
Овие политички игри само во балканот може да се остварат.....што мие грижа како ќе се вика училиштето ако ги има сите услови...........јас сите училишта би ги именувал по сегашните холувудски звезди и со тоа да привлечеме некоја донација од нив......или имиња на суперхерои......
Од страна на ДУИ не работеле ништо во последните 10 год а сакаат да привлечат гласачи со поклонување, албанците не јадат поклонување а ни знаме, а бројот секојден е помал на тие што паѓаат под такви игри........за несреќа има уште такви албанци, но да се разбереме дека има и такви македонци, и во форумов ги има мнозинство..........
Ако има убијци албанци тоа не значи дека албанците се убијци........................јас лично немам корист со самото нивно постоење а камоли да ги подржувам............
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Глуп си или што ти е????? вадиш реченици од контекс и си глумиш дека си некој кој дешифрира намери на албанци кои сакаат да ја уништат државата на светите луѓе....што ти е проблемот??????????
Еве кој ги величи убијците: http://www.youtube.com/watch?v=swQ8eKTOl9A (обвинет и ОСУДЕН од Хаг)............
За луѓе кои се полни со стереотипи не може да има други причини за тоа освен што се малоумници....тоа е факт...........
Јас пак ќе повторам : зошто го величите АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ.............ниту се борел за вас, ниту загинал за вас, туку тој се борел само за СЕБЕ и убил милиони и уништувал цивилизации (ако навистина постоел, ако не е мит)................
Тотално сте загушени со стереотипи, само еднаш сум работел во македонска куќа кај еден тип, а дома типот имаше по секој тип оружје, колекционер, дури и золја имаше типот, муниција еден голем ковчег...........дали сите македонски куќи се така полнети со оружје?????????????
Јас лично не се палам на политички игри : поклонување, знамиња, имиња, но се гледа дека и ти и вие се палите, со грција со името, со поклонувањето, едно знаме да недостига во некоја бандера како крај на светот да е, се палите кога се спомнува рамковниот...............
Овие политички игри само во балканот може да се остварат.....што мие грижа како ќе се вика училиштето ако ги има сите услови...........јас сите училишта би ги именувал по сегашните холувудски звезди и со тоа да привлечеме некоја донација од нив......или имиња на суперхерои......
Од страна на ДУИ не работеле ништо во последните 10 год а сакаат да привлечат гласачи со поклонување, албанците не јадат поклонување а ни знаме, а бројот секојден е помал на тие што паѓаат под такви игри........за несреќа има уште такви албанци, но да се разбереме дека има и такви македонци, и во форумов ги има мнозинство..........
Ако има убијци албанци тоа не значи дека албанците се убијци........................јас лично немам корист со самото нивно постоење а камоли да ги подржувам............
Твојот став е едно,ама реалноста е друга.Ај еве,ќе ти верувам на збор.Ќе ти верувам дека ова што ти го кажуваш е вистина и дека таков си во реалниот живот.Ама твојот став на хартија не го делат ни пола(претерувам) повеќе од пола од твоите сонародници.

Хм,ај да играме на оваа карта-Северно Косово пројавува сепаратистички тенденции,не преку оружје туку преку појавата на агресивни политички партии кои ете,не сакаат повеќе да бидат под албанска чизма.Не сакаат албанско знаме да се вее,не сакаат да зборат на албански,не дозволуваат да им ги сменат имињата на улици и што и да е.Едноставно не сакаат ништо албанско.И спроведуваат референдум за отцепување.Дали ти како космополит ќе ја почитуваш нивната одлука за отцепување или ќе побараш полицијата да интервенира?

А да,сепаратистите патем поставуваат споменици на лица кои убивале косовски службени лица и ги слават како ослободители од репресивното мнозинство и власт?

За другиот болд-зошто досега во јавноста не се појавил Албанец кој јавно ја осудил УЧК и нејзините злодела во 2001?Зошто никогаш не се појавил Албанец кој рекол дека е во целост против се што се залагаат рамковистите и експанзиторите?Каде е тука критичката мисла,осетот на индивидуалец?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom