Најдраг/најскап предмет што го имате изгубено?

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Ubava zlatna alka koja ja izgubiv na bazen. Odamna bese ama uste ne mozam da ja prezalam
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Нема засега таква работа:), си ги чувам своите работи:pipi:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Губам се и сешто. Последно што изгубив беа 500 ден. ама ај некако се прогледува низ прсти. Ама кога пред година ипол го изгубив мобилниот...Samsung sgh e530...не можев да го прежалам. Подобар телефон неам видено. Како го изгубив не сакате да знаете, најтрагично беше што не беше класично губење, или да си помислам дека некој ми го украл, туку знаев кај ми беше, ама не можев да си го земам:(:) А златни работи, од обетки па до ланчиња, порано губев секој ден. Се додека на крај не си реков не е ова за мене, одма ќе го изгубам, подобро да не носам воопшто.
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
оф лелеее....болна тема!! уште ме гребе во срценцево сеќавањето на најдрагиот саат евер зошто беше најшарен, највесел, најштосен!!! ааххх.....
уште повеќе боли колку идиотски го `изгубив`...јас само елегантно го ОСТАВИВ сам да ме чека на столчето до мене!!...од тогаш поминаа години и години и сега јас сум таа што го чека да ми се врати!! .... и го имам сонувано барем 8 пати како си го наоѓам!! саатче ако ме читаш-те сакав, те сакам и ќе те сакам засекогаш Ч )....прерано те изгубив!!!:pop:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Капа converse ептен добра, поклон од другар од Австралија уште н можам да ја преболам хехе
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
500 денари, имав 10 години, татко ми ми ги даде додека бевме во кола, па кога излеговме јас ги ставив во патика да не ги загубам :tapp::pos::pos::pos: иначе ме бидува во губење на ствари, само до сега немам изгубено нешто многу важно, ама секако имам уништено повеќе работи, на пример до сега само 3 пара ноочари (сите +4000 ден.):toe:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Вчера имаше поплава во Радовиш...па јас после поплавата прошетав да видам шо како е и да ми падне мобилниот...јас ништо не осетив и веке кога стигнав накај дома бркнувам во џебот и мобилниот ми го нема(а само 1 ден ми беше) и се враќав назад и го најдов:) во кал целиот измачкан и копчињата нејкеа да работат...за среќа го најдов...инаку само пари сум изгубил...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Едно доста убаво и драгоцено пенкало :( ...друго ништо позначајно.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
изгубив шанса за асална комбинација со убава девојка... кошта поише од пари.. за жал
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
paaa koa bev mal izgubiv gumen basket i epten mi bese krivo...epten mi se svigjase...iam izgubeno 500den za nova godina...mi go drpnaa mobilniot u gradski,sharp gx15 nisto posebno ama zaradi sim kartickata mi bese...da go najdev koj e ke se trampav da mi ja dade kartickata za da mu daam punjac...imav edno ubavo sindzirce onie so se so dog tags i na edna bivsa i go dadov da si go ponosi ali mutava go izgubila...
inace poise naogjam nego so guba...u bazen na dno iam najdeno nekolku pati po 100 denari i okolu 4-5 pati po 10denari...eh da i pred apteka iam najdeno 500 i koa beh 4to u park n aklupa najdov nekoj mal novcanik so 260den i epten bev srekjen...
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Па што знам.. Го изгубив мобилниот што го имав само неколку месеци :vozbud: ..
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Златна алка на Охридско. Скокам во вода, испаѓам и гледам само на едното уво, на другото ја нема:uvo:
Како и Bianconero vero и јас не ја прежалив.
И сега сум со различни ама не се приметува.:)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Имам изгубено 2 златни алки, нови тренерки и патики :tapp: (Мака ми беше што неможев да ги најдам ама јбг)

Ги имам изгубено клучевите од моторот(со се резерва) па морав да правам нов клуч за моторот и бидна направив нов клуч и после 5-6 месеца си ги најдов клучевите :pos:.

Клучеви имам изгубено безброј се кладам дека нема никој од форумов нема повеќе изгубено од мене:)
Мобилните ги имам изгубувано многу често(ми имаат паѓано на пат,го имам заборавено на плажа итн..) но за некое чудо секогаш ги наоѓав.
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Ливче спортска добитно за 4300 го зафрлив некаде...
Ќути мислев дека сум единствен со ваков проблем али сеа не се жалам ја изгубив добитно за некој си 5000 и тоа кога највише ми требаа пари
А иначе не губам работи што ми се многу драги
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Немам многу губено,сеа последно мобилниот не беше некој јак среќа,сони ериксон w230
 

Kajgana Shop

На врв Bottom