Најдраг/најскап предмет што го имате изгубено?

Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
Најдраг предмет:па си ја загубив алката што си ја купив од Црна гора беше рачно изработена а си ја купив 5 евра.
Нај скап предмет:Златно ланче од 250евра.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Новчаник што ми го подари една драга персона , преубав ми беше, го добив поклон за роденден пред 2 години, и го изгубив со 100 евра внатре, на ден кога ми пишаа казна за поминување на црвено светло, со сите документи:helou::pos2:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Кључеви,новчаник и мојата омилена капа што ја оставив на плажа во Бугарија пред 4 години.:toe:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
една од обетките што ги добив за матура од најдобриот другар...многу ми е мака, се уште се надевам дека ќе се појави од негде:cry:
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
можда не е скап предмет (прстен титаниумски) шо ми го даде една многу драга другарка :(
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Најскап...хммм па и не сум изгубила нешто такво,мада ако се соберат сите пати кога сум губела клуч и кога ми се правел пак,ќе испадне мало богатство.
Најдраг...хммм,со оглед на тоа што претежно губам ситници би требало да е едната обетка што ја изгубив во школо и за која што до ден денес жалам затоа што ми беше подарок од баба ми.
Отприлика тоа е.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Најскап неам...ама еден од подраги предмети иам изгубено...црната маица со 16 крако сонце и ликот на Александар...и уште неможам да си ја најдам:(
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Златна алка уште кога одев во градинка...
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
еден новчаник... имав 400 денари внатре ама поважни ми беа сликите шо ги имав :( и имав легенда од пијалоци-од кој пијалок за колку време се отрезнуваш :pos:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Не се врзувам за предмети, ниту за нивната скапотија. Ако требало да го изгубам, сум го изгубил. Џемпер на пример, го врзав на точак и попат го изгубив, не е најскап ниту најдрагоцен ама морав да купам друг џемпер. Инаку како сум стиснат, тешко нешто да губам од предмети. Икономиста.

Далеку поскапи ми се доста луѓе кои сум ги изгубил, не само оние кои починале туку и личности сум изгубил како другари, пријатели...во животот од разни причини. Повеќе мака ми е за ова.
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Кошула:pipi:
Кошулава не беше ич скапа(300 ден беше) али ми е криво што ја изгубив на првото носење и после коа бев пак да купам немаше више:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom