Најдраг/најскап предмет што го имате изгубено?

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Плави сандали кои ептен си ги сакав - ми ги однесе морето во Грција пред 19 години
Марамче со Мики Маус - го загубив во градинка, пред 18 години:jaj:

Во последно време ништо што ми значи многу
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Neznam,novcenik so 2000den za drugo ne se sekjavam..
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Незнам јас што имам изгубено, а незнам дали ова се рачуна за изгубено. Но еднаш пред 3 години еден другар стаи на икона 500 место 10.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Си го изгубив новчаникот. Не ми е за него, иако беше преубав, ама внатре ми беа сите слики, сите карти од концерти...:cry:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Загубив прстен од прапрабаба ми, вреден или не, поим немам, ама баба ми ќе ме убиеше. Откако го најдов во каиш замотан, во плакар некоја недела покасно, мислам дека жената повторно ме засака, навистина и искрено.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
загубив златка обетка што ја носев од мала, и оттогаш не носам веќе обетки, туку само некоја бижутерија за излегување
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Наочари за сонце! Плеснав 150$ и ги загубив да си ибам векот! Marc Jacobs, шо ќеф ми правеа!
смотана сум бе смотана..
Ајде утре од некоја тезга!
Смотана..
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Мобилниот телефон што го имав само два месеци.... :uvo:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Мобиљката што ми ја џопнаа на времето у дискотека,чекав после години и векови и ери да ми купат нов.Бај д веј наоѓам злато и мобилни по вециња и улици,кој изгубил нешто слично нека се пријави,а и има еден клик-клак обесен кај мене на дрво од далечната '96,сопственикот нека се пријави:kesa:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Најдраг предмет шо го изгубив е ланчето од Металика. Поклон за роденден ми беше..Во парк го изгубив..Ако го нашол некој нека каже. Хаха Ч)
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Certina casovnik srceto me boli koga pomisluvam na toj casovnik mi go zdiplaa ova leto vo ohrid.....
 

Paradise}}

Тетовчанка
Член од
20 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
До сега имам изгубено 3 мобилни:icon_frow:icon_frow:icon_frow
сите ми беа прилично скапи и убави.Шо да праам кога сум изгубена:s
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Најдраг предмет што го изгубив пред мноогу малце време беше една амајлија. Колега на мајка ми и ја донесе од Индија и јас скоро секаде си ја носев стварно ми носеше среќа..ама ја затурив негде и не ја најдов:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom