Најдраг/најскап предмет што го имате изгубено?

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Јас често губам секакви работи но најскапо нешто што имам изгубено е USB-стик, беше 1000 денари и до ден денес не можам да се сетам каде го имам оставено! Инаку и еднаш по грешка имам фрлено 500 денари во кесата за ѓубре и ѓубрето во контејнер и после 5 дена барање дома единствено сфатив дека таму ги имам фрлено!

А, и ја имам изгубено студентската легитимација ама таа за кого-како :uvo:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Хмммм...
Не губам нешта,секогаш ми се на видно место.
Имам само треснато од земја телефон што многу си го сакав и ден денес ми е жал...ама што е најтрагично,на делчиња е и уште може да се упали и да слушам музика на него:pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па некој многу вреден предмет немам изгубено.Одговорна сум во тој поглед и до сега (пу пу да се поместам од место) не сум изгубила нешто такво.

А за најдраг предмет..па...хм....еве мислам...ама не ми текнува...имам мислам дека изгубено некои такви убави предмети,ама во моментов не ми текнува.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Црвена Пума капа, ја зедов од Бугарија, ама закон капче беше. А богами не беше и евтино, штета кај ја заебав, ја снема еден ден и толку....уште не можам да ја преболам :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Телефон :), и ден денес не знам каде го заборавив
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ливче спортска добитно за 4300 го зафрлив некаде...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Многу ретко губам работи...последеден пат си го изгубив мобилниот...:vozbud:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
си имам џеб со патентче, и нема вадење ако е нешто вредно:))0
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
па не сум изгубила многу работи но највреднтото што го изгубив беше сребрената нараквица со некакви зелени камчиња и мислам дека беше од покојната сестра на дедо ми :( си ја чував во една интересна кутија од еден парфем ама ете ја снема еден ден :(
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Имам изгубено една многу драга нараквица, за која сеуште жалам. Беше златна, со многу тенко и нежно синџирче, со правоаголна плочка заоблена на ивиците, на едната страна го имаше изгравирано моето име, а на другата мојот датум на раѓање. Ми беше поклон од мајка ми, направена по нарачка веднаш откога сум се родила.
Одамна ја изгубив, кога имав отприлике 10-11 години, се шетавме со моите на Ада Циганлија во Белград, јас бев бајаги жива како дете, нонстоп некаде трчав, се пентарев и во целата таа игра ми паднала без да приметам. Кога сфатив дека ја нема веќе беше доцна, ја баравме, ама безуспешно.
До ден денешен не можам да ја преболам. :cry:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Јас често губам секакви работи но најскапо нешто што имам изгубено е USB-стик, беше 1000 денари и до ден денес не можам да се сетам каде го имам оставено! Инаку и еднаш по грешка имам фрлено 500 денари во кесата за ѓубре и ѓубрето во контејнер и после 5 дена барање дома единствено сфатив дека таму ги имам фрлено!

А, и ја имам изгубено студентската легитимација ама таа за кого-како :uvo:
Губам работи,не ретко,ама и не-често. Не сум изгубил којзнае што,ама ете,и јас ко тебе изгубив USB Stick,ама јас не дека не можев да се сетам кај го остајв,туку на панталоните ми бил скинат џебот и јас со точакот и којзнае кај го посеав(бтв одамна ова,усб стикот беше од 1 гига и кошташе 2500 денари тогаш). Друго,имам изгубено многу мобимак/космофон картички...т.е. до сега имам сменето околу 6-7 броја. 2 Картички ми ги земале поради не ставање кредит(не се бројат овие),1 картичка ја изгубив у град додека мењав со друга картичка а мојата не примеќав дека ми паднала од раце и не ја најдов,четврта картичка пак бев ја изгубил на едно место каде шо се собрав со другарите,ама ете после по долго барање нигде ја нема,се помирив,утредента на школото на скалите ми ја најдоа истите другари(а местото кај шо се собрав со другарите беше на една уличка многу далеку од школо)! Викам како е можно ова,ама се сетив дека не проверив најмалиот џеб на панталоните и дека всушност сега ќе сум ја изгубел ако не ја најдоа другарите. Ама истиот ден ко баксус си го заборавувам тогашниот телефон(к700) у панталоните,панталоните ги оставувам во соблекувалната у физичко,и си идам со тренерките...одкога ми текна,после 2 дена ги најдов панталоните а мобилниот и картичката не можев да ги најдам(т.е. ми ги украдоа...ама ете ќе речам дека сум загубил,јас бев крив што ги остајв панталоните таму)...потоа еден часовник на сестра ми,ама не беше скап,туку онака по-омилен и беше :toe:...други предмети онака сум губел ама не биле воопшто вредни,а драги предмети(подароци или ватевр) не сум изгубил...бар колку што се сеќавам :helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Почесто сум заборавен и не знам каде сум ги кренал или ставил некој работи Но, најмногу ме боли кога ке ги изгубам менгушите ,, ке купам пак и пак ке ги изгубам :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Ретко ми се дешава да изгубам (загинувам) работи... Но еднаш го имам изгубено клучот од дома (бев малечок 8 години).... После тоа моравме да ја менуваме бравата (не фати сите дома параноја) :pos: :pos: :pos:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
Mobilniot ama pred dve tri godini nepamam sea nebese neso nekoj mobilen sony ericsson T230
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Ретко ми се дешава да изгубам (загинувам) работи... Но еднаш го имам изгубено клучот од дома (бев малечок 8 години).... После тоа моравме да ја менуваме бравата (не фати сите дома параноја) :pos: :pos: :pos:
И јас го имам изгубено клучот, ама го најдов после 2 месеца во училиште.. И последно што изгубив е еден сјај за уста. Многу убав сјај, не беше многу скап али беше преубав. И веќе нема такви :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom