Навивачки групи во Македонија!

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
16.898
Браво за овој на почеток што му стои на желкава :cuc:
Без јајца се да удрат 1 на 1 на некој со слична големина.Дури и со оружје при рака.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.139
Поени од реакции
2.716
Браво за овој на почеток што му стои на желкава :cuc:
Зошто да бега бе па не прави ништо човекот.Јас не гледам дека ги мава со столчиња или со нешто друго.Се гледа и на клипов дека се тргна по братот кој го апсат но не зезнаа и го спуштија од другата страна а желките ги пратија по нас да не разбркаат.Само сплотени на Запад и голема бројка па нека пробаат вака да се пресметаат со нас друг пат.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
2
Постојат сомнежи дека ова што се случи денеска е резултат поделбата во групата и обидот на вмровските комити-шпиуни(кои не беа присутни денес очигледно знаеле за ова) да ја преземат трибината. Ама ова на ебр нема да им се заборави ке го јадат и они некој ден!:rolleyes:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.749
Зошто да бега бе па не прави ништо човекот.Јас не гледам дека ги мава со столчиња или со нешто друго.Се гледа и на клипов дека се тргна по братот кој го апсат но не зезнаа и го спуштија од другата страна а желките ги пратија по нас да не разбркаат.Само сплотени на Запад и голема бројка па нека пробаат вака да се пресметаат со нас друг пат.
Знам дека не прави ништо и нема потреба да бега, али у ваква ситуација кај што гледаш дека млатат се живо и диво, и да ти приоѓа желка со пендрак и ти да стоиш пред него е за мене храброст.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.279
Добро бе ќе објасни некој што се случило... Што е мотивот на полицијата да мава? Обично во поголемиот број случаи сами сме биле криви... Прочитав на една статија дека сте сакале да влезете на терен... Ако е заради тоа ова е премногу од нивна страна... Или пак некој им рекол ова да го направат стварно незнам што мотив имаат до толку да маваат кога тие се луѓето што им ги пунат касите...

Толку ли е тајно и срамно за да не се каже што се случило?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.790
Поени од реакции
7.340
Криво ми е што не бев таму. Криво ми е што не ми свирнаа еден пендрак за да ми заѕвони ѕвончето во мозокот дека треба да се бега од државава.
Незнам колку знаете за ова ама вмро има кампања која ја водеше Коце мислам за подигање на наталитетот кај македонците... во првата прилика би го прашал како мисли да ги задржи прво оние што се тука а после да размислува за подигање на наталитетот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
14.916
Уште нема група во Македонија која јако ќе им се спротивстави на пичките џандарски. Поединци ќе застанат пред педерите ресто мајка бежанија.

Вака во Србија,Хрватска или Грција да им се случува ќе јадат џандарите ќотек ко магариња. Маме им ебам педерско... нас цела сезона не тепаат те на гостувања те заедно со секјрурито во Куманово.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.149
Поени од реакции
47.981
Добро бе ќе објасни некој што се случило... Што е мотивот на полицијата да мава? Обично во поголемиот број случаи сами сме биле криви... Прочитав на една статија дека сте сакале да влезете на терен... Ако е заради тоа ова е премногу од нивна страна... Или пак некој им рекол ова да го направат стварно незнам што мотив имаат до толку да маваат кога тие се луѓето што им ги пунат касите...

Толку ли е тајно и срамно за да не се каже што се случило?
Во оваа држава страв ти е веќе и на нет да пишуваш, може да завршиш во станица на крај. Радо би раскажал се, ама сепак мора да има мерки на претпазливост. Клучната птичина беше некој кој им викна ВАКА ВО ЧАИР ДА ПРАВИТЕ, алудирајќи на острата реакција врз наш член кој се обиде да се пресмета со играч на Вардар.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.279
Во оваа држава страв ти е веќе и на нет да пишуваш, може да завршиш во станица на крај. Радо би раскажал се, ама сепак мора да има мерки на претпазливост. Клучната птичина беше некој кој им викна ВАКА ВО ЧАИР ДА ПРАВИТЕ, алудирајќи на острата реакција врз наш член кој се обиде да се пресмета со играч на Вардар.
Чим се крие јасно е... Директиви од горе, немора да ми кажуваш...
--- надополнето: 2 мај 2013 во 00:53 ---
Криво ми е што не бев таму. Криво ми е што не ми свирнаа еден пендрак за да ми заѕвони ѕвончето во мозокот дека треба да се бега од државава.
Незнам колку знаете за ова ама вмро има кампања која ја водеше Коце мислам за подигање на наталитетот кај македонците... во првата прилика би го прашал како мисли да ги задржи прво оние што се тука а после да размислува за подигање на наталитетот.
Каков наталитет какви глупости... чекај да ја видиш новата тура што ќе забега странство барем мојата генерација... Колку само души ми рекоа дека ќе се иселуваат тоа чудо едно :) Али чим така сакаат така и ќе биде... После нема назад...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.616
Поени од реакции
5.643
И не шпекулирајте дека е ради поделбите пошто сварно не е ради тоа, јас бев на јужна и се виде и додека поголемиот дел се занимаваа со играчите дел си тргнаа да си одат и кучињава гледам се пуштија по тоа скаличките да се качат на трибина и маваа се што е пред нив, нема на снимката не се гледа како еден член без ништо да прави си иде само наогре да искочи од стадион а овие го малтат од позади само господ знае колку пендраци изеде али издржа свака му част.
За утакмицата 100% сум сигурен дека е наместена како и таа 6-1, и сигурен сум дека цлеа лига ни е наместена излеа на крај искочи дека овој Илчо е бетер и од Хари.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.307
Поени од реакции
13.004
И
За утакмицата 100% сум сигурен дека е наместена како и таа 6-1, и сигурен сум дека цлеа лига ни е наместена излеа на крај искочи дека овој Илчо е бетер и од Хари.
Истото си го помислив кога си одев накај дома, ми се одмили одење на стадион.
 
C

Creating.

Гостин
УШТЕ ЕДНАШ СЕ ВИДЕ КАКВИ ПИЧКИ РАБОТАТ ВО ПОЛИЦИЈА, УШТЕ ЕДНАШ СЕ ВИДЕ ДЕКА БЕЗ НИВНАТА ЕБАНА ОКЛОПНА ОПРЕМА СЕ НИКОЈ И НИШТО !!! УШТЕ ЕДНАШ СЕ ВИДЕ ДЕКА СМЕ СТРАНЦИ ВО СВОЈА ДРЖАВА!!!
И ДА... ДЕЧКОТО ШТО СТОИ ПРЕД ЖЕЛКАТА МОЖЕ ДА ГО ИЗЕДЕ СО ЗАБИ... СЕКОЈА ЧЕСТ, ШТЕТА ШТО НЕМА ТАКВИ МУДОЊИ... БАРЕМ 50 % ОД ГРУПАТА ДА ИМАШЕ... И НА КРАЈ ПАК Е МАВНАТ ОД ПОЗАДИ ГРБ...

НИЕДЕН ПЕНДРАК НЕМА ДА НЕ СОПРЕ... КУЧИЊА ЗАШТИТЕНИ СТЕ И ЗАТОА НИКОЈ НЕМОЖЕ ДА ВЕ ДОПРЕ!!!
A . C . A . B .
 
На врв Bottom