Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Hooligan

  Hooligan ..The President...

  Член од:
  9 февруари 2008
  Мислења:
  2.345
  Допаѓања:
  682
  Што мислите кои се најдобрите навивачки групи во Македонија!
  Дали тие можат по својата организираност или страст споредуваат со странските??

  Според мене најактивни и најдобри во последно врме се:

  Комити-Скопје (вардар)
  Чкембари-Битола (прелистер)
  Патриоти-Ресен (Преспа)
  Фамили Аеродром (МЗТ Скопје)
  Лозари -кавадарци (Фени)
  Пирати-(металург Скопје)
   
 2. GIS

  GIS

  Член од:
  21 октомври 2007
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  146
  eh me cudi kako ne si gi stavil i ajduci...ne se bas aktivni sega ama lani bea mosne aktivni ako ne znaes za toa rasprasaj se...si gi stavil lozari,pirati,patrioti a ajduci ne:mad::mad:
   
  На ultras1988 и Cur3x им се допаѓа ова.
 3. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  804
  Нека биде темава само за фудбалски навивачки групи, ок? Пошо глеам и кошарка ми мешате. :)

  Иначе Рибари Охрид и Паткари Струга бевме многу зачепкани на времето, ама малце спласна се пошто сме во понизок ранг, плус нема пари, клубовите замираат и тоа. :(
   
 4. Ѓорѓески

  Ѓорѓески Бивши Скај Дог

  Член од:
  25 мај 2007
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  942
  Добро ги напишал сегашните.

  Но си ги заборавил на пример Војводите.
   
 5. ТЕНК

  ТЕНК

  Член од:
  29 март 2007
  Мислења:
  6.822
  Допаѓања:
  236
  Ги забораивте Романтичарите(Работнички Кометал)мислам дека се лоша навивачка група башка малку се.Извини Работнички Скопје навива за Вардар.
   
 6. Ливерпул фан

  Ливерпул фан Oi!

  Член од:
  24 мај 2007
  Мислења:
  5.125
  Допаѓања:
  34
  Да не ги заборавиме и Ѕидарите - навивачите на Маџари Солидарност. :)
   
 7. Hooligan

  Hooligan ..The President...

  Член од:
  9 февруари 2008
  Мислења:
  2.345
  Допаѓања:
  682
  Ок сугестиите се супер..на крајот од темава можеме да направиме една листа..
  Вашите гласови се ОК..!!
  Можеме и да избереме навивачка група која е најмногу подржана од форумџиите !!
  поздрав...
   
 8. ziher

  ziher

  Член од:
  29 јануари 2008
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  гола вода, шверцери, балисти, ајдуци, волци, мајмуни, маркови внучиња, фаланга, лавови....
   
  На JugoBoss му/ѝ се допаѓа ова.
 9. PxFxCx

  PxFxCx Јужни Фронт

  Член од:
  15 септември 2007
  Мислења:
  452
  Допаѓања:
  4
  Јас знам дека како регистрирани навивачи во Македонија се Комитите и Чкембарите и тоа се навивачки групи, она другото е кој доведен кој затечен...
   
  На Goran Bt и |strate| им се допаѓа ова.
 10. SSS-Stolica

  SSS-Stolica Гостин

  samo KOMITI i Ckembari drugite malce se epten so se 50-100 dusi
   
 11. GIS

  GIS

  Член од:
  21 октомври 2007
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  146
  ova li se 50 dusi!?
  [media]http://www.youtube.com/watch?v=ubkT7H91JTs[/media]
   
 12. GIS

  GIS

  Член од:
  21 октомври 2007
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  146
  ili pak ova..50 dusi haha....ova bese so cedevita
   
 13. курајбер

  курајбер млад, потентен

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  11.169
  Допаѓања:
  12.330
  Ај најди ми 5 вакви клипа о не мора волку барем приближно волку народ..за да можеш да се рамниш со Комити и Чекмбари

  и мислам дека на темава и дадоа тек на фубалски групи така да...али ај ипак најди ми те молам sd
   
 14. Urban84

  Urban84

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  164
  ili pak ovde da ne se 1000 ??

  ili ovde
   
  На OHRI-CASUALS му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Chombe_United

  Chombe_United Да ми бричите ташаците!

  Член од:
  14 декември 2007
  Мислења:
  8.810
  Допаѓања:
  450
  А бе кој навивачки групи, треба да имаме спорт за да има навивачки групи, а ние тоа го немаме. Ќе се соберат 50 копиљаци и тоа навивачка група ли е ?
   
  На sankerce му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: