Навивачки групи во Македонија!

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Дечки, ако видете на телевизија или сајт за некаква "нова" акција на МВР и Јагнуло-вска ( како таа на заштита на ВИП ЛИЧНОСТИ ( под наводници )), уште од старт да си знаете дека нема благе-везе со вежбата т.е вежба да се удри на навивачите.
За жал, "вежбата" беше "експериментирана" врз Комити.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324


Koj rece deka nemalo Ballisti vo gradski ??
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Немаше, овој седел со управата на Шкендија.
Имаше 15-тина души кои седеа на северна одма до играчите, одлично обезбедени од сите страни.
Кога дадовте гол потскокнаа сите.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Важно имаше (y)
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
i so ako imase? da ne navivate? se znaj so e navivac NEMA SEDENJE... ova ne e navivac brisi ja slikata od tuka.Komiti so ogled na 1vi maj se znaj so se praj,nema da komentiram za brojkata :)

Za EBR i za klipot nemam komentar da daj gospod celo seme da mu izumri, znam kako si pominavme skopje so rabotnicki ubav kjotek ni udrija v centar vo skopje duri cekavme da se popraj avtobuso,nie kutrite gi cekame komiti da ne napadnat i gi docekavme EBR so naredba DA TEPAT SE SO MRDA I PRETA (imame video),isto taka i navredi kako DA TI GO EBAM KRSTOT, aloo??????? isto vikaja ajde sega mavajte so kamenja, e nema tuka ova ne e Bitola :) Milo mi e so i tie dobija po nekoja tupajnca i kloca,a bogami i korpa polna so stakleni sisina vo facata :) Inace da ne zboram za derbito esenta kolku samo bevme tepani,posebno jas i v teren a i bogami na zeleznicka,kaj so me padnaja i me tepaja 5-6 dusi tocno vo maliot mozok i so kloci vo grbot,da ne zboram za posledicite,ama GOLEM E GOSPOD gleda...taka da ke ne pozivej :) taka da dzabe prajme muabet i zborame to e to, vecna borba ke ima so ACAB.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
На тоа дерби, да бевме барем еднаш заедно како што бевме собрани вкупно 3 000 и да не знаеа главата кај им е, ќе се надминевме како група и Комити и Чкембари, немам веќе мотив ни за ривалство кога не ебе цела држава од сите страни (n)
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
На тоа дерби, да бевме барем еднаш заедно како што бевме собрани вкупно 3 000 и да не знаеа главата кај им е, ќе се надминевме како група и Комити и Чкембари, немам веќе мотив ни за ривалство кога не ебе цела држава од сите страни (n)
Со оглед на тоа што со претходните постови се е кажања и потполно се согласувам.Само едно ќе кажам никогаш власта нема да дозволи да бидиме заедно оти тогаш нема сила која ќе се справи со нас ако сме сплотени,па секогаш ќе си наоѓат вжештеми глави да шират не ривалитет туку омраза помеѓу нас...Јас не знам како не ви е јасно дека нон стоп им е истата стратегија РАЗДЕЛИ ПА ВЛАДЕЈ
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Vidov reportazha nesto baravte koj davase naredba da se tepat komitite....

sakate odgovor ?
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Убаво што ти ја знаеме сега фацата бе. Таман следниот пат кога ќе пробаш инкогнито да влезеш на стадион да те силуваме како на гадафи што му направија.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Убаво што ти ја знаеме сега фацата бе. Таман следниот пат кога ќе пробаш инкогнито да влезеш на стадион да те силуваме како на гадафи што му направија.
Не е он ова, го знаеме него кој е :D т.е. пола од форумов ги знаеме :icon_mrgr: Овој има фаца Хумелс :pos:
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
За да биде склепан овој помогнало некое од домашните животни :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Ова на сликава е kezhel?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Немој да се чудите воопшто ! Во МВР работат многу Шиптарана и Турци, па немој да ве чуди зошто толку крвничко мавање.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.036
Поени од реакции
2.675
Ако е за вака и Комити имаат 2 пати гостувано на Шкендија-Вардар во последниве годни.и тоа на прославата последно коло кога ви падна знамето форца шкендија,а за другата незнам точно која пошто не бев,беа присутни 3ца Комити.Дали требаше да се сликаат и да кажат дека гостувале ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom