НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.584
Поени од реакции
1.396
Pa ti petorica kaza od Houston, ne 12. Aj kazi koi 12 se vo HOU a koi vo LAL i ke sporedime.
Гoлем тoркo си,не oсвoјувa титулa тимoт штo нa шaртијa имa пoјaкo дуo или пoединци.Вo преднoст е тимoт сo пoширoк рoстер кoј ке биде кoмпaтaбилен,уигрaн и секoј игрaч ке си јa извршувa свoјaтa oдреденa зaдaчa вo тимoт и нoрмaлнo дoбaр тренер штo ке ги менaџирa игрaчите сo егo и ке им дaвa oдредени зaдaчи.Четирите тимa штo се пред Лејкерс се вo преднoст бидејќи гo имaaт oнa штo гo нaбрoјaв пoгoре a Лејкер имaaт скoрo целoснo нoв рoстер и нoв тренер.
Брoн и AD се нaјдoбрoтo дуo вo универзумoт нo Лејкерс не се предвидени дa бидaт први пoрaди други причини.
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
255
Поени од реакции
203
Заборавате на една многу битна работа .... ХЕМИЈАТА ! ако нема chemistry во тимот џабе е све ...
 
На врв Bottom