НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
[Haji] Detroit Pistons are interested in acquiring PG Russell Westbrook and the package that was said to be sent is Reggie Jackson, Tony Snell & 2 first round draft picks (2021 top-5 protected and 2023 unprotected), per league sources


Вестбрук
Роуз
Кенард
Блејк
Драмонд

Клупа- Заза, Тон, братучедот на Заза-Свјатослав, батецот шо јаде ќотеци од Артест и @Марли

Нека дојде он, па ќе ја мислимо.
Понудата е Реџи, Галовеј и 2 пика.

Со пик ен рол играта на Андре, Вестбрук ќе има 25 асистеције просек по утакмица од кои 18 ејлу јуп :icon_lol:

Рас
Кенард
Маркиф Морис
Блејк
Андре

Д-Роуз, Снел, Доумбија, Тон и ја на клупа. :icon_lol:

Ит ис д факинг Ист, башка и Каваи си замина може и Торонто да се размонтира
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Moguce e Kuzma da se fura ko sixth man, ne vikam ne. Seedno muabetot mi bese deka prvata petorka e prejaka. Aleksandar, Kazns e na edna godina potpisan so slab dogovor ako dobro vidov, poso 24392293938 brojki mi projdoa pred oci denovive, taka da i da ne uspee ke si ide slednata godina i nema da pati timot. Mada mislam ke e ok Demarkus, go ima celo leto da se spremi top, lanskava sezona se vrakjase od mnogu teska povreda i zatoa imase slaba polusezona i plej of u gsw.
Многу ги форирате Лејкерс а имаат многу прашалници. 2019та година е, Рондо е далеку од тој шо го памтиме, од 2010 нема изиграно цела сезона. Можи да биди корисен но не можиш да се потприш на него да ти изигра 80 утакмици и плус плејоф на ниво.

Казанс е мал ризик, голема награда потег и ми се допаѓа. АД и Кузма ќе се стартери а тој ќе влегува од клупа, ако е лош тука е Мекги да ги пополни минутите за бекап центар. Нема зијан од него ама исто е огромен прашалник.

Дени Грин е исто мнооогу нестабилен. Лани ја имаше па најдобрата регуларна сезона во кариерата но беше убедливо најслаб играч во плејоф во Торонто дури и испадна од ротација. Па и последните 3 сезони се губи во плејофот ненормално. Не знам, јас не би дал толку пари за толку неконстантен играч.

На крај пак се ќе зависи од АД и Кралот, колку ќе можат да ги носат до крај. За тренерот да не правиме муабет, не знам колку е кадарен да се справи со состав со 2 мегаѕвезди. Клиперс се фаворитите на запад, Кавај, Џорџ, Лу, Беверли се многу подобра основа од која и да е 4ка составена од ЛАЛ.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Него што правиме со Зајон стаклениов, читам пак се повредил на Summer League :) Да не испадне Дерик Роуз / Грег Оден за сиромашни... Доста е масивен за стилот на игра, скроз очекувано е да му страдаат колена/кичма.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Startna petorka na pochetok ocekuvam da bidi - mcgee davis lebron green i rondo..
Clippersi mozi imat podobra osnova no nemat odbrana za davis i cousins.. Mozi ko ke flopnite do polusezona ke vi go zemat gobert za herel i shamet
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169
Него што правиме со Зајон стаклениов, читам пак се повредил на Summer League :) Да не испадне Дерик Роуз / Грег Оден за сиромашни... Доста е масивен за стилот на игра, скроз очекувано е да му страдаат колена/кичма.
Дечкото треба прво да симне минимум 10 кила ако сака да ја игра таа игра. Снажен е, висок, има све што му треба за да изгази, ама у гзовите е ко бугарска певаљка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
А вие не можете да разберете дека се заебаваше, сакаше да каже демек Клиперс ќе немаат лек за Казнс и АД па ќе мораат да ангажираат јак центар во одбрана, и затоа го спомна Гобер, пошо нели и Лео Бони за Јута навива па да го пецне. Осет за спрдња 0 имате ебаве.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Дејвис и Казнс играа заедно едно време. И тоа во топ форма беа. Па не ми беа незапирливи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Дејвис и Казнс играа заедно едно време. И тоа во топ форма беа. Па не ми беа незапирливи.
Ок. Очигледно дека тераш анти-лејкерс пропаганда, не е проблем. Можда и ќе испаднеш во право, само да не биде после на крај на сезона "очекувано" дека ќе доминираат, пошо нели склопиле all-star тим, а другите се за греота.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom