НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
4.461
Поени од реакции
4.697
Aj pojasni so fakti kako se pred LAL momentalno. Znaci ne mi forsiraj samo, sakam so fakti da mi dokazes. Eve ti davam hipoteticka situacija Tompson da e zdrav i nepovreden momentalno.
Нема да ти правам споредба Лал вс ГСВ кој со кој ќе се чува.
Одам на логика дека во 2015та играа без Дурант, и имаа солидна клупа.
Томпсон, Кари, Грин беше костурот и тогаш и сеа. Тимот што го турна рекордон на Булс. Имаа добра клупа, затоа велам да се среди клупата.[DOUBLEPOST=1562510916][/DOUBLEPOST]
Абе не го сфаќајте сериозно Ацката.. Истиот тој ко ќе освој Лејкерс ќе плачи како имале супертим, не било фер за лигата итн итн..

Реално нема тим на западот шо можи да му се спротистави на Лејкерс НА ХАРТИЈА со таа висока петорка.. Клиперси со Зубац и Херел треба да се бранат против Дејвис/Казнс.. Единствено Сиксерси имат кадарна петорка со Хорфорд и Ембид на 4ка и 5ка..

Но ќе видиме рано е уште а Џери Вест опасен ГМ е.. ОКЦ ако се расклопат очекувам ко мува на лајно за Стив Адамс да се залепи.. Е то веќе би бил сериозен потег
Ти за Лејкерс си сеа или се премисли?
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.125
Поени од реакции
13.507
Абе не го сфаќајте сериозно Ацката.. Истиот тој ко ќе освој Лејкерс ќе плачи како имале супертим, не било фер за лигата итн итн..

Реално нема тим на западот шо можи да му се спротистави на Лејкерс НА ХАРТИЈА со таа висока петорка.. Клиперси со Зубац и Херел треба да се бранат против Дејвис/Казнс.. Единствено Сиксерси имат кадарна петорка со Хорфорд и Ембид на 4ка и 5ка..

Но ќе видиме рано е уште а Џери Вест опасен ГМ е.. ОКЦ ако се расклопат очекувам ко мува на лајно за Стив Адамс да се залепи.. Е то веќе би бил сериозен потег

Незнам како финансиски би го пикнале Адамс у тој тим.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.461
Поени од реакции
4.697
@Хефест
Затоа пишав со здрав Томпсон и средена клупа/резерви. Сигурно не очекувам Кари сам да ги тепа, ќе се загини скрос како во финалево против Торонто кога играше сам. И не викам дека се фаворити за титула туку дека не се за отпишување и боксерска вреќа како што ги правите.

@Nino Manchester
Не знам зошто си пишал вака. Никогаш на ниедна тема не користам такви детски изрази од типот ''Кари кој ќе го држи сам ќе ги реши''
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
7.485
@Aleksandar91
Тој Голден Стејт што го спомнуваш од 2015 беше перфектно изграден околу Кари, Клеј и Грин и ја имаше една од најдобрите клупи во историјата на лигава. Моментално освен Стеф, Расел, Грин и до негде ВКС сите останати играчи што ќе играат сезонава за Голден се g-league quality.

Ти сам пиша со здрав Томпсон и средена клупа ГСВ биле боље од Лејкерс, нити Томпсон ќе биде здрав сезонава нити имаат некаква клупа. Тоа е исто ко ја да ти пишам со Казнс од 2016 и Рондо од 2008 Лејкерс сезонава ќе ја заврши со скор 82-0.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Нема да ти правам споредба Лал вс ГСВ кој со кој ќе се чува.
Одам на логика дека во 2015та играа без Дурант, и имаа солидна клупа.
Томпсон, Кари, Грин беше костурот и тогаш и сеа. Тимот што го турна рекордон на Булс. Имаа добра клупа, затоа велам да се среди клупата.[DOUBLEPOST=1562510916][/DOUBLEPOST]
Ти за Лејкерс си сеа или се премисли?
Pa ne ni pobarav toa da mi pises de, ne se igra 1 vs 1 nego 5 vs 5. Momentalno Lakers ima drim tim za GSW. Najgolemata razlika vo GSW ja pravese KD, igrac sto moze sam da dobiva utakmici. Kari povekje pati pokaza deka ne go moze toa, ne deka e slab igrac ama plejmejker e, isto ko od Stiv Nes da ocekuvas Kobe Bryant potezi da pravi i da dobiva sam serii i utakmici. Plus klupata da ne zboram, go nemaat Igudala, nemaat nisto seriozno i ozbilno. I toa jas ne gi mrazam GSW, naprotiv, go pocituvam nivniot sistem na igra, ama realnosta e taa.

Rondo, Kuzma, Lebron, AD i Kazns, so ovaa petorka partali ke letaat od GSW. Edina konkurencija ke im bide Klipers, koi ke bidat ozbilen kandidat za golemoto finale. A so dusa go cekam momentot LAL vs HOU u plej of, da vidis sto ke mu se desi na toa pederot precenet.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.461
Поени од реакции
4.697
@Хефест
Па јасно е за годинава. Томпсон е аут, нема што да бараат. Муабетов беше со здрав Томпсон.
Ќе изборат плејоф и ќе дадат некој отпор можеби, али далеку од нешто посериозно.

@Stefan-kobe
Немој да бидеш толку уверен дека ќе се вклопат перфектно и дека ќе бидат добри колку што си замислуваш. На хартија се стварно добра постава, али ќе видеме во пракса како ќе изгледаат.
Казнс пишав уште лани, зијан се од него тимовиве кои што се борат за титула. Едноставно го нема тоа што се бара. Ќе направи 3 добри работи па 2 лоши и ќе упропасти се. Башка и како да не се замара ми изгледа. Ова е мое мислење со кое нема да се сложите али тоа е тоа неможе да се докажеме. Посебно и во одбрана прави еден тон глупости.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.874
Поени од реакции
5.279
Pa ne ni pobarav toa da mi pises de, ne se igra 1 vs 1 nego 5 vs 5. Momentalno Lakers ima drim tim za GSW. Najgolemata razlika vo GSW ja pravese KD, igrac sto moze sam da dobiva utakmici. Kari povekje pati pokaza deka ne go moze toa, ne deka e slab igrac ama plejmejker e, isto ko od Stiv Nes da ocekuvas Kobe Bryant potezi da pravi i da dobiva sam serii i utakmici. Plus klupata da ne zboram, go nemaat Igudala, nemaat nisto seriozno i ozbilno. I toa jas ne gi mrazam GSW, naprotiv, go pocituvam nivniot sistem na igra, ama realnosta e taa.

Rondo, Kuzma, Lebron, AD i Kazns, so ovaa petorka partali ke letaat od GSW. Edina konkurencija ke im bide Klipers, koi ke bidat ozbilen kandidat za golemoto finale. A so dusa go cekam momentot LAL vs HOU u plej of, da vidis sto ke mu se desi na toa pederot precenet.
Не ми се верува ова да е стартната петорка, доста висока и не знам колку ќе е подвижна, премногу поени би примале при транзиција.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.054
Поени од реакции
8.900
[Haji] Detroit Pistons are interested in acquiring PG Russell Westbrook and the package that was said to be sent is Reggie Jackson, Tony Snell & 2 first round draft picks (2021 top-5 protected and 2023 unprotected), per league sources


Вестбрук
Роуз
Кенард
Блејк
Драмонд

Клупа- Заза, Тон, братучедот на Заза-Свјатослав, батецот шо јаде ќотеци од Артест и @Марли
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.571
Поени од реакции
2.371
[Haji] Detroit Pistons are interested in acquiring PG Russell Westbrook and the package that was said to be sent is Reggie Jackson, Tony Snell & 2 first round draft picks (2021 top-5 protected and 2023 unprotected), per league sources


Вестбрук
Роуз
Кенард
Блејк
Драмонд

Клупа- Заза, Тон, братучедот на Заза-Свјатослав, батецот шо јаде ќотеци од Артест и @Марли
Тренер - Двејн Кејси
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
389
Поени од реакции
592
[Haji] Detroit Pistons are interested in acquiring PG Russell Westbrook and the package that was said to be sent is Reggie Jackson, Tony Snell & 2 first round draft picks (2021 top-5 protected and 2023 unprotected), per league sources


Вестбрук
Роуз
Кенард
Блејк
Драмонд

Клупа- Заза, Тон, братучедот на Заза-Свјатослав, батецот шо јаде ќотеци од Артест и @Марли
Имаат и добар момак драфтувано Сико Думбија така нешо 18 години има нешто у стил на Млад Јанис му е наравот, а Кенард на позиција 3 доста сомнително е.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
969
Поени од реакции
1.593
Rondo, Kuzma, Lebron, AD i Kazns, so ovaa petorka partali ke letaat od GSW. Edina konkurencija ke im bide Klipers, koi ke bidat ozbilen kandidat za golemoto finale. A so dusa go cekam momentot LAL vs HOU u plej of, da vidis sto ke mu se desi na toa pederot precenet.
Ајде ќе видиме..јас би ти препорачал да не бидиш толку сигурен да не се случи 2013..и тогаш ваква еуфорија имаше па неславно завршија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Не ми се верува ова да е стартната петорка, доста висока и не знам колку ќе е подвижна, премногу поени би примале при транзиција.
Moguce e Kuzma da se fura ko sixth man, ne vikam ne. Seedno muabetot mi bese deka prvata petorka e prejaka. Aleksandar, Kazns e na edna godina potpisan so slab dogovor ako dobro vidov, poso 24392293938 brojki mi projdoa pred oci denovive, taka da i da ne uspee ke si ide slednata godina i nema da pati timot. Mada mislam ke e ok Demarkus, go ima celo leto da se spremi top, lanskava sezona se vrakjase od mnogu teska povreda i zatoa imase slaba polusezona i plej of u gsw.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
969
Поени од реакции
1.593
Rondo, Kuzma, Lebron, AD i Kazns, so ovaa petorka partali ke letaat od GSW. Edina konkurencija ke im bide Klipers, koi ke bidat ozbilen kandidat za golemoto finale. A so dusa go cekam momentot LAL vs HOU u plej of, da vidis sto ke mu se desi na toa pederot precenet.
Ајде ќе видиме..јас би ти препорачал да не бидиш толку сигурен да не се случи 2013..и тогаш ваква еуфорија имаше па неславно завршија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.559
Поени од реакции
62.359
Ајде ќе видиме..јас би ти препорачал да не бидиш толку сигурен да не се случи 2013..и тогаш ваква еуфорија имаше па неславно завршија.
Dobro eve pak ke ti povtoram, po 25ti pat, izvini sto ne znaevme deka Kobe ke skine Ahilova tetiva. Sega ako se povredi nekoj JEBIGA, ako gledame taka aj ako ne nieden igrac da ne zemat LAL ebate.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.109
Поени од реакции
1.989
Не беше Дјурант дијамантот на овој преоден рок туку беше АД. Тоа што Лејкерс не успеа зимата, сега си оствари и има големи шанси да лапа титула иако повеќе тимови ќе бидат изедначени летово.

Дури и со здрав Дјурант опциите беа тој да НЕ оди во Лејкерс и се' што има да се фрли на веѓата. Не ми се верува можи да има било каква двојба како таков играч (или било кој друг суперстар играч) ќе се снајди во тим во кој е Леброн. Леброн го мразам бидејќи е плачко, таков бил цел живот... но кошаркарски гение е исто така и годинава очекувајте ако уклучат и двајцата beast mode дека не постои екипа во НБА која може да ги добие во плејоф серија.

Единствено нешто што може да се случи се преголемата шанса за повреди на АД (кој треба да се среди малку бидејќи откако влезе како ветрушка во лигата и наби набрзина килажа во едно лето после тоа постојано беше склон на повреди) или од др страна годините на Леброн - кои видовме лани на што личи после утакмица со 300 завои на колена...
Така да, во една избалансирана сезона и до сега со трејдот кој е направен и во тој тим и во другите тимови, не знам како гледате некој кој може да ги добие во best of 7 серија.

И покрај сите пиздарии од страна на судии, и покрај игра фати шутни каква што се игра од дел од тимовите, сепак изгледавме убав плејоф годинава, супер шампион, а вгодина ваљда и малку поизедначена сезона.

ГСВ сигурно одат во плејоф, глупаво е да размислуваме било што друго.
Лејкерс во топ 4 на запад.

Истокот... сакам да ја видам Филаделфија на врв, ама...

п.с. Бостон како успеа да ја искурца цела екипа... требаше зимово или лани да трејдаат... ГОЛЕМ промашај што го зедоа Гордон Хејворд *уште пред повредата и на крај останаа со прстот во уста.
Да видиме после попарата од сезона лани, годинава на што ќе личат.

За Њујорк не можам да зборам, единствената екипа за која од срце сум навивал во НБА.... треба навијачите да ја запалат салата. Понеспособно раководство НЕМА. Можеби она што беше во Чикаго...
 
На врв Bottom