НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.754
Дејвис некако не го ставам у оваја екипа, не ми е класичен центар тешкаш. За него се слажем, за Ембид не.
Севкупно Ембид и Гобер се подобри центри ама Јокара би го одбрал пред овие двајца ако само офанзивата е у прашање, подобар пасер е, и многу многу попаметен од овие двајца.

Дечкото кажа дека е најдобар центар у лига Јокиќ, тоа апсолутно не е, е сеа за најдобар офанзивен центар има случај
Abe kakov Gober, francuskiot Kromitce e on, u napad samo na zicer moze da zavrsi, sam nisto ne moze da iskreira. Embid e ubedlivo najdobar ofanziven centar, Jokic e pokompleten ama i ulogata im e razlicna, Embid igra klasicno centarski, Jokic e i paser i organizator na igra. Ama ofanzivno ako gledame cao, ubedlivo e najdobar Joel.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Ембид игра лоша серија (има и проблеми со коленото и со стомакот) а и не му оди баш против Гасол и Ибака.. но Сиксерси имат уште 3 ол-стар калибар играчи од кои само Батлер игра топло-ладно а Херис и пред се Симонс се ДНО.. Редик и тој топло-ладно.. А и Брет Браун е реално посран од Ник Нрс во секој сегмент
Ако чекаш Редик да ти ја извади сезоната на 3 ол стар играчи не е на арно
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.337
Какво срање се Селтикс последниве 4 меча :cuc: :cuc:

Да ги ебам Бакс изгледаат прејако...ваљда ќе го освајаат истоков :cautious::oops:
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.195
Поени од реакции
3.176
Бостон оваа регуларна сезона беа турни ме да книсам, ама Бостон во плеј-офф моде е сосема различна екипа.
Инаку за сакање... џабе сакаш. И јас сакам да ја видам пак другарка ми Кортни, ама нема да се случи во блиска иднина
[DOUBLEPOST=1556483719][/DOUBLEPOST]Ау каква утакмица Голден Стејт - Хјустон. Биќе крвопролиќе.
Добра работа е што кога Харден го прави оној него степ-бек судиите избегнуваат да судат фаул :)
Од НБА знаат дека само навивачите на Хјустон го сакаат Харден кога прави такви цигански работи :)
Бостон оваа регуларна сезона беа турни ме да книсам, ама Бостон во плеј-офф моде е сосема различна екипа.
Инаку за сакање... џабе сакаш. И јас сакам да ја видам пак другарка ми Кортни, ама нема да се случи во блиска иднина
[DOUBLEPOST=1556483719][/DOUBLEPOST]Ау каква утакмица Голден Стејт - Хјустон. Биќе крвопролиќе.
Добра работа е што кога Харден го прави оној него степ-бек судиите избегнуваат да судат фаул :)
Од НБА знаат дека само навивачите на Хјустон го сакаат Харден кога прави такви цигански работи :)
OK ;)
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ако чекаш Редик да ти ја извади сезоната на 3 ол стар играчи не е на арно
А можда и почесто требаа да одат преку него серијава пошто е страшен шутер ако влези во ритам. Дури и со ваков повреден Ембиид под кош колку толку можи да се спаси нешто ако Редик промаши. Не знам како поинаку би поминале против Торонто. Батлер ќе се јади со Каваи, од Симонс не барај било што, едино Редик со добар шут да излези на крај против дени грин или кој и да го чува во моментот.

Искрено, неверојатно е сега филаделфија да помини понатаму со Ембиид во ваква состојба и во ситуација во која се. Торонто не вервам да губи 2 натпревари со ред, предобри се сезонава за така да ја укакаат.

Многу кеиф ќе ми се направи исто Портланд ако помини даље пошто она Лилард заслужва да игра едно конференциско полуфинале, па дури и финале после сите години што ги вложи во тимот. Мада со Г. Стејт не знам како би излегле на крај, дури и прашање е со Денвер како ќе изиграат ако дојди ситуација во 7 натпревари да се решава.

Засега гледаме убав плејоф.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.177
Поени од реакции
107.754
Durant se sjebal a? Ako ne igra na dvete tekmi do kraj, ova pod pretpostavka houston da ja dobie sestata tekma, verojatno ke znaci zz za gsw. Se zbori deka e mozno ahilova tetiva da skinal, iako prvicno pisuvase istegnuvanje na listot.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444

Кајри дефинитивно не се враќа во Бостон. :icon_lol:
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Se zbori deka e mozno ahilova tetiva da skinal, iako prvicno pisuvase istegnuvanje na listot.
Според начинот на кој што одскокнуваше многу наличуваше ко повредата на Буги коа ја скина ахиловата ... истото тоа го искоментираа и овие на ТНТ денес му праат магнетна па ќе видиме шо ќе се дешава со Дурантула
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Општо на нетов многу беа потценети Милвоки, демек Бостон имале плејоф искуство, поширока клупа, регуларна сезона немала врска и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom