НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Конечно еден натпревар во право време, и тоа не било каков туку game 7 :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ako se poeba Hood pointeresno konferencisko finale bi imale ako pomine Denver.

Denver ic ne go opravduva vtoroto mesto vo konferencija so 2 serii vo 7-ma utakmica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Овие од Денвер џабе и помош од судии и све, у второ полувреме заборавија да клаваат кошеви.
Пецајте пацери.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Леле некој да ми кажуваше на почеток на сезона дека Портланд после метлата од Пеликанс од лани, ќе се издигне толку високо и ќе е во најдобрите 4 екипи, јас ќе го прогласев за во Бардовци. Меколум буквално сам ја реши утакмицава, во напад си се шеташе, која елеганција кога напаѓа кошот ауу, толку смут браво. На крај колку битна блокада, мислам колку што беа утепани во психата Денвер во второ, уште толку ги докрајчи Си Џеј. Браво и за Денвер, феноменална серија, Јокиќ цела серија беше незапирлив. (y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Toa e toa, CJ gi pomoca.

Mislam deka seedno koj ke ide vo finale isti otpor ke im pruzat na GSW. Denver si vikav kuznajt sho ekipa se, a toa pass to Jokic ili utrcaj se ko muva bez glava nakaj kosh i moli se da vleze igra imaat :facepalm:
Ne deka Portland nesho poarni se ama aj
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
ААААЈДЕЕЕЕ!!

Тимска победа, СиЏеј егзекутор.

Почнав да навивам за Портланд кога беа со овој тим:
Тогаш Лејкерс беа сила, сеа Вориорс.. едвај чекам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom