НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Одлично прво полувреме (y)
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.823
Поени од реакции
9.016
Што ми е мило за овие Филаделфија а.к.а. Trust the process куротресини. Таков дрзок и надмен однос на играчиве, нарочито Симонс, половичен играч што е влезен у филм дека е Вестбрук. Бар Ембид има со што да го поткрепи понашањето, еден од најдоминантните центри у лигава е. Мочковци.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Jokic dominacija... 25 poeni, 19 skoka, 6 asistencii za 34 minuti... najdobar centar vo NBA momentalno...
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Pa go udri be, jezda proba da preuvelici ama imase udar.
Брат не заебавај бе кој црн удар .. Харден раката коа ја симнува у рамо го поткачи малце а овој праи 360 степени пируета и глаата си ја маа од цименто :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Sedi deka Jokic e bolje od Embid i Davis ofanzivno.

Дејвис некако не го ставам у оваја екипа, не ми е класичен центар тешкаш. За него се слажем, за Ембид не.
Севкупно Ембид и Гобер се подобри центри ама Јокара би го одбрал пред овие двајца ако само офанзивата е у прашање, подобар пасер е, и многу многу попаметен од овие двајца.

Дечкото кажа дека е најдобар центар у лига Јокиќ, тоа апсолутно не е, е сеа за најдобар офанзивен центар има случај
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Najdobar centar momentalno vo playoffov koj se igra !!
Daleku pokorisen od Embid.
Duri i Capela e pokorisen od Embid vo PO.

Spored mene Davis e najjak centar. No Davis cela kariera nema igrano playoff...

Sekoj so svoe mislenje :)
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Najdobar centar momentalno vo playoffov koj se igra !!
Daleku pokorisen od Embid.
Duri i Capela e pokorisen od Embid vo PO.

Spored mene Davis e najjak centar. No Davis cela kariera nema igrano playoff...

Sekoj so svoe mislenje :)
Ембид моментално не игра ни со 30% oд можнoстите, се мачи ептен со коленото мислам. Пред неколку дена имаше земено само 5 шута ако не се лажам. Едвај игра, да беше регуларна сезона од дома немаше да излезе.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.615
Поени од реакции
10.305
Ембид игра лоша серија (има и проблеми со коленото и со стомакот) а и не му оди баш против Гасол и Ибака.. но Сиксерси имат уште 3 ол-стар калибар играчи од кои само Батлер игра топло-ладно а Херис и пред се Симонс се ДНО.. Редик и тој топло-ладно.. А и Брет Браун е реално посран од Ник Нрс во секој сегмент
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom