НБА Сезона 2017-2018

Дискусија во форумот 'Кошарка' започната од Xsago, 5 октомври 2017.

?

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, CLE, SAS, BOS, OKC, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?

Анкетата е затворена 24 ноември 2017.
 1. Utah Jazz

  22 гласови
  23,4%
 2. LA Clippers

  66 гласови
  70,2%
 3. Memphis Grizzlies

  28 гласови
  29,8%
 4. Denver Nuggets

  41 гласови
  43,6%
 5. Minnesota Timberwolves

  59 гласови
  62,8%
 6. Portland Trailblazers

  41 гласови
  43,6%
 7. New Orleans Pelicans

  31 гласови
  33,0%
 8. Dallas Mavericks

  12 гласови
  12,8%
 9. LA Lakers

  10 гласови
  10,6%
 10. Toronto Raptors

  62 гласови
  66,0%
 11. Washington Wizards

  60 гласови
  63,8%
 12. Milwaukee Bucks

  58 гласови
  61,7%
 13. Miami Heat

  31 гласови
  33,0%
 14. Indiana Pacers

  13 гласови
  13,8%
 15. Detroit Pistons

  22 гласови
  23,4%
 16. Charlotte Hornets

  27 гласови
  28,7%
 17. Philadelphia 76ers

  43 гласови
  45,7%
 18. Orlando Magic

  7 гласови
  7,4%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  2.944
  Допаѓања:
  4.036
  Кари на патерици, изгледа озбилна повредата.
   
 2. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.034
  Допаѓања:
  728
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.700
  Допаѓања:
  6.949
 4. Saasko

  Saasko

  Член од:
  4 февруари 2012
  Мислења:
  1.743
  Допаѓања:
  669


  Manu Facking Ginobili at age 40.

  P.S. Kawhi Leonard says he'll be back 'just whenever,' which will reportedly be this week,maybe even Friday when the league-leading Boston Celtics arrive.
   
  На Mich0MKD, MacedoniaTimeless и Krk1 им се допаѓа ова.
 5. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.557
  Допаѓања:
  46.266
  Бил глупости правел ноќеска а? :D
   
 6. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.700
  Допаѓања:
  6.949
  https://streamable.com/8whn4

  Луда сезона на Бронот.. Пука тројки ко ненормален.. Вчера 5-8 беше.. Подобра ефикасност за 3 од Стеф има сезонава..
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  1.001
  Ke puka ko mu padna gazeto, ne e ulav na ovie godini da trca celo vreme i da odi na vlezoj da se trosi... Cela sezona pred nego + playoff

  A za efikasnosta i sporedba so Stef... Ke da e ovaj so ho spomna najefikasen trojkas ili toa statistikite lazat?

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 8. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  281
  Slusam ke se prijavuval i na 3 point contest godinava #GOAT #LEKING
   
 9. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.069
  И на slam dunk, одма после тројките оди на забивања. Има да растури.
   
  На Castiel и Tonchie им се допаѓа ова.
 10. The Procrastinator

  The Procrastinator The boy wonder

  Член од:
  1 март 2009
  Мислења:
  6.700
  Допаѓања:
  6.949
  Епа сезонава не е ;)
  .381 Стеф, .430 Брон

  .435 е просекот на кариера на Стеф шо го прај 4ти на сите времиња зад Стив Кер, Дражен и таму некојси небитен Дејвис.. Значи Леброн шутира сезонава на топ 5 шутерско ниво на сите времиња..

  Значи збораме за играч шо е познат како просечен шутер, на 33 години почна автоматик да е

  Штета за Харден и сезонава втор МВП ќе заврши :icon_lol:
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.252
  Допаѓања:
  6.677
  Ти дај одлучи се на кого дркаш
   
  На Nino Manchester, mr wednesday, BorriGol22 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  1.001
  На Харден години со ред не му даваат мвп, тешко и годинава. И јас не вервам...

  А за all time тројкаш заслужено ќе биди Curry. :))

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 13. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  2.444
  Допаѓања:
  1.761
  Незнам дали знаеш ама шутирање со таков процент на ниво од 2 месеци и од цела кариера не е подеднавко тешко.
   
  На Krstev, Castiel, Löwe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. stiv_milanezot

  stiv_milanezot

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  581
  Допаѓања:
  442
  За мене Леброн е најдобриот во историјата,ова што го игра е неверојатно на свои 32 години,кога сите очекуваат да падне он ја игра најдобрата сезона во кариерата,страшно!!!
   
 15. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  1.001
  И за мене леброн е најдобар во историјата, после плеада на центри, легенди кои освоиле еден куп титули, две три реченици зад Коби и километри зад Џордан.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   

Сподели преку: