НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
За мене Леброн е најдобриот во историјата,ова што го игра е неверојатно на свои 32 години,кога сите очекуваат да падне он ја игра најдобрата сезона во кариерата,страшно!!!
Тука е некаде со сезоните 2012/2013 & 2008/2009, ама ако продолжи да шутира како досега, има добри шанси. Моментално ја предводи лигата во вкупни поени, FG и offensive win shares. Има 31.4 PER по 25 натпревари што е апсурден податок со оглед дека ја игра 15 сезона...
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
A LBJ sto zemal kukja 23 miliona vo LA zavcera kjutite a? MN MI E TAPA KOGA NEKOJ STO TVRDI DEKA E ZA CLIPERS KE NAVIVA ZA LAKERS SLEDNA SEZONA:angel::angel::angel:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Па веќе има 21 милионска вила во ЛА, non story ти е ова.. Богата атлета ко ќе купва куќа нормално дека ќе биди во ЛА или евентуално ЊуЈорк.. Тие се центрите на дешавањата.. Сигурно нема во Охајо да купи :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Leonard could make his season debut for the Spurs on Saturday against the Phoenix.
The Spurs enter Friday’s action at 17-8, good for the No. 3 spot in the West behind the Rockets and defending NBA champion Golden State Warriors. They continue to make opposing offenses miserable, ranking third in the NBA in points allowed per possession, 3-point makes allowed per game and second-chance points allowed. They’ve mitigated the loss of Leonard’s offensive punch by moving the ball and minimizing mistakes, ranking fourth in the league in assist-to-turnover ratio, and by leveraging their collective size and length to take care of the boards, ranking fifth in the NBA in rebounding percentage.
Aldridge:Hopefully I can continue to play at a high level when [Leonard] gets back. He can get back to being himself and we can just be that much better.
Kawhi Leonard’s coming back, and the Spurs — yes, the Spurs — are about to get awfully interesting.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Конечно го пуштија Окафор од Фила. Незнам зашо толку се одолжи фркава со него, дечкото е страшен играч во рекет.( би го споредил со Грег Монро) Точно дека слаба страна му е одбраната и скоковите али има потенцијал и мислам дека одлична шанса ќе има во Нетси. Да не заборавиме дека во руки сезоната бележеше 17.5 поена со 7 скока и дека има 21 година. Воедно ќе биде соиграч на Диенџело 2-риот пик на драфтот 2015, на кој Окафор беше 3ти. Одличен пикап на Нетси конечно, почнаа да прават добри зделки после "кражбата" на Дени Ејнџ.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Конечно го пуштија Окафор од Фила. Незнам зашо толку се одолжи фркава со него, дечкото е страшен играч во рекет.( би го споредил со Грег Монро) Точно дека слаба страна му е одбраната и скоковите али има потенцијал и мислам дека одлична шанса ќе има во Нетси. Да не заборавиме дека во руки сезоната бележеше 17.5 поена со 7 скока и дека има 21 година. Воедно ќе биде соиграч на Диенџело 2-риот пик на драфтот 2015, на кој Окафор беше 3ти. Одличен пикап на Нетси конечно, почнаа да прават добри зделки после "кражбата" на Дени Ејнџ.
Многу грешиш. Нема место во модернава кошарка за Окафор. Дупе во одбрана ама буквално,0 скок игра па макар и на дефанзивен скок коа скока едвај можеш хартија да му протнеш под нозе,нема шут од дистанца. Ептен е ограничен. И сеа очекуваш Бруклин со онаа трчи-шутни кошарка да му поставуваат пост игра или изолација за него?
Страшно лош пик од Фили,тотален буст а го имаа Порзингис слободен.
 
G

garthok

Гостин
Ги утепа пеликанс зек рендолф, 35 птс, 13 скока. Од рукиава frank mason > fox
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Утакмичиште е Селтикс-Спарс :cuc:

МАНУ ЕБИ СИ МАЈКАТА ДАЛИ СИ НОРМАЛЕН ПЕНЗИОНЕРУ ЕДЕН :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:[DOUBLEPOST=1512795359][/DOUBLEPOST]лол Ирвинг не ни очекуваше вака сам дека ќе биде на крај..и коментаторов се изненади :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom