НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
In response to Embiid, Drummond told me, "I mean you can't really have a conversation with a man who can't play a back-to-back... I've been playing for six years and I've missed maybe 4-5 games. So when he can play a whole season without taking a rest, he can come talk to me."
Шо е и прав муабет, реално гледано дечкото е преголем талент и потенцијал да биде најдобар центар на денешницава. Али постови на твитераја има поише него ли минути на паркет. Ипак ентертеинмент не е клучен фактор у НБА.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
2 пати играа против Пистонси два пати тепаа два пати го издоминира.. Нема шо да коментира Драмонд поќе.. Бобан подобро изигра против Ембид него тој.. Незнам зошто минутажа ич не му дават
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Баталете го Драмонд,нека ми дај некој причина,факт шобило ШО бара Ерик Мореланд во НБА? Во аба лига би имал просечни бројки не па во НБА секоја утакмица во фалој за 5 минути влегва ништо нема на него
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Бoбaн имa три гoдишен дoгoвoр сo Детрoит вреден 21 Милиoн дoлaри,сегa јa oдрaбoтувa втoрaтa гoдинa.Дoбрo е плaтен нo Стен вooпштo не гo кoристи.Вo негoвaтa руки сезoнa вo Сaн Антoниo Пoп му дaвaше мaлку пoвеќе шaнсa,oкoлу 10 мин. пo утaкмицa.Висoк е 220 и имa 130 килa,имa мекa рaкa и зa негoвaтa висинa не е лoш зa шут oд дистaнцa,нo вo oдбрaнa е преспoр и немoже дa чувa брз и спретен центaр или крилен центaр.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Дај некој нека му каже на идиотов Хрватски дека не се вика КРИСМАС Порзингис, ни Франк НТИКИ, ни Даг Мекдермонт..ај за Хезоња навикнавме веќе, ама може барем имињата на играчиве да ги научи асално..
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
За вакви утакмици јас од плата би им крател, најсериозно. На што личи ова бе 2/17? Каков криминал од утакмица треба да изиграш за да дадеш 2 а промашиш 15 шута, и што мајка бараш да шутнеш дури 17 пати кога гледаш дека не ти иде? Циркузанти без грам осет.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
За вакви утакмици јас од плата би им крател, најсериозно. На што личи ова бе 2/17? Каков криминал од утакмица треба да изиграш за да дадеш 2 а промашиш 15 шута, и што мајка бараш да шутнеш дури 17 пати кога гледаш дека не ти иде? Циркузанти без грам осет.
Па прашај Стефан-коби то пошто идолот му има милион утакмици вакви (очекувам одговор-па клач бил нешто незнам шо.. Абе ако не шутираш ко пацер нема потреба да бидиш клач пошто тимот ќе ти води со 20+ разлика на крај!)
Џордан, Коби, Ајверсон, Вестбрук (лани) ти се играчи со најголем 'usage rate' во историјата.. Имаат огромен број утакмици со над 40 шутеви и под .300% шут од поле
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Тој што е добар скорер/шутер никогаш нема да престане да шутира. Една ластовичка не чини пролет ;)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Дај некој нека му каже на идиотов Хрватски дека не се вика КРИСМАС Порзингис, ни Франк НТИКИ, ни Даг Мекдермонт..ај за Хезоња навикнавме веќе, ама може барем имињата на играчиве да ги научи асално..
Мразам да отворам та гнасна телевизија и вчера за првпат после кизнај колку време ја пуштам и ме изнервира до даске од шо е глуп ко трактор!
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мразам да отворам та гнасна телевизија и вчера за првпат после кизнај колку време ја пуштам и ме изнервира до даске од шо е глуп ко трактор!
Не е работата за дали е глуп или не, се бламира и срамоти, презентер на спортски настан е, нема некоја посебна наука во тоа да знаеш име и презиме на играчите.
 
G

garthok

Гостин
Дај некој нека му каже на идиотов Хрватски дека не се вика КРИСМАС Порзингис, ни Франк НТИКИ, ни Даг Мекдермонт..ај за Хезоња навикнавме веќе, ама може барем имињата на играчиве да ги научи асално..
друже помина ерата на гледање утакмици на тв, на редит хд стримови имаш, дали home away feed си бираш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom