НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Manu Facking Ginobili!
Не гo сaкaше тoпкaтa Uncle Drew нa крaј.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Многу грешиш. Нема место во модернава кошарка за Окафор. Дупе во одбрана ама буквално,0 скок игра па макар и на дефанзивен скок коа скока едвај можеш хартија да му протнеш под нозе,нема шут од дистанца. Ептен е ограничен. И сеа очекуваш Бруклин со онаа трчи-шутни кошарка да му поставуваат пост игра или изолација за него?
Страшно лош пик од Фили,тотален буст а го имаа Порзингис слободен.
Лош пик на драфтот за Фила, да .. или можда ? Па да бидеме реални Окафор беше 100 пати боље проспект од Порзингис, а тоа што се изгради у играчина Порзингис тоа е друг муабет да бидеме реални. А со тоа дека е дупе во одбрана .. е али има потенцијал за дечкото праиме муабет за 21 годишен момак што има простор за подобрување на секој сегмент од играта така да ќе видиме.
И да стојам позади тоа дека Нетси направија супер дил - го дадоа Тревор Букер за Окафор и Стаускас. Сакаш да кажеш дека Тревор Букер е покорисен и подобар играч од Окафор ? Да супер рол плејер, играч од клупа - толку.[/QUOTE]
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Многу грешиш. Нема место во модернава кошарка за Окафор. Дупе во одбрана ама буквално,0 скок игра па макар и на дефанзивен скок коа скока едвај можеш хартија да му протнеш под нозе,нема шут од дистанца. Ептен е ограничен. И сеа очекуваш Бруклин со онаа трчи-шутни кошарка да му поставуваат пост игра или изолација за него?
Страшно лош пик од Фили,тотален буст а го имаа Порзингис слободен.
Па и Таунс е дупе во одбрана..

Руки сезони-
Окафор 17.5/7/1.2бл
Таунс 18/10.5/1.7бл
Порзингис 14/7/2бл

После то Ембид се врати и немаше место за Окафор.. Значи воопшто не му се даде шанса закован клупа беше зад играчи ко Холмс и Амир Џонсон


Тотален баст ти е Хашим Табит.. Окафор лош пик да (пошто го имаа Ембид) но не баст
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.052
Првата сезона Окафор ја изигра само за сопствената статистика.Земаше многу шутеви и не беше тимски играч.Си играше за него само.
Има потенцијал во дечкото само треба работа со него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Мене воопшто не ми се допаѓа Окафор, класичен Квеми Браун играч ми е. Шут нема, одбрана нула, кошаркарска интелигенција во минус, реално Ембид за него е Шек и Олајџувон во едно.

П.с. https://www.facebook.com/bleacherreport/videos/10155732650646006/
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Моментално Галинари има полоша моторика од Буштур
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Моментално Галинари има полоша моторика од Буштур
Паднат е физички многу, до центар не можи да истрча... вечерва беше чорба.

Од друга страна Лу си газеше цело второ, на рамења ја носеше цела екипа и на крај ја реши со тројката.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Како е можно Бостон и Детроит да играат толку ужасна кошарка:cenzura::cenzura:
се играше во 22:00, тоа му доаѓа околу 16:00 во USA... оваа година не толку често (овој викенд е исклучок), но до лани утакмиците кои се играа во недела (во овој ран термин) беа со помал број на поени од вообичаено.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Како е можно Бостон и Детроит да играат толку ужасна кошарка:cenzura::cenzura:
Е де, лоша вечер за Детроит, а Бостон голем дел од утакмицата со резерви играше.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Michael Beasley got a standing ovation from the fans at MSG after being the first member #Knicks to foul out this season....

He played 10 minutes tonight, scored 1 point.



Незнам што пуши, али јако му е ! :)
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Е де, лоша вечер за Детроит, а Бостон голем дел од утакмицата со резерви играше.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
Ужасна утакмица и од двете екипи.. Во второ полувреме се случуваше да им требаат по 3-4 шута во еден напад за да постигнат поени :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom