НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Кари на патерици, изгледа озбилна повредата.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
https://streamable.com/8whn4

Луда сезона на Бронот.. Пука тројки ко ненормален.. Вчера 5-8 беше.. Подобра ефикасност за 3 од Стеф има сезонава..
Ke puka ko mu padna gazeto, ne e ulav na ovie godini da trca celo vreme i da odi na vlezoj da se trosi... Cela sezona pred nego + playoff

A za efikasnosta i sporedba so Stef... Ke da e ovaj so ho spomna najefikasen trojkas ili toa statistikite lazat?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.248
Ke puka ko mu padna gazeto, ne e ulav na ovie godini da trca celo vreme i da odi na vlezoj da se trosi... Cela sezona pred nego + playoff

A za efikasnosta i sporedba so Stef... Ke da e ovaj so ho spomna najefikasen trojkas ili toa statistikite lazat?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Епа сезонава не е ;)
.381 Стеф, .430 Брон

.435 е просекот на кариера на Стеф шо го прај 4ти на сите времиња зад Стив Кер, Дражен и таму некојси небитен Дејвис.. Значи Леброн шутира сезонава на топ 5 шутерско ниво на сите времиња..

Значи збораме за играч шо е познат како просечен шутер, на 33 години почна автоматик да е

Штета за Харден и сезонава втор МВП ќе заврши :icon_lol:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Епа сезонава не е ;)
.381 Стеф, .430 Брон

.435 е просекот на кариера на Стеф шо го прај 4ти на сите времиња зад Стив Кер, Дражен и таму некојси небитен Дејвис.. Значи Леброн шутира сезонава на топ 5 шутерско ниво на сите времиња..

Значи збораме за играч шо е познат како просечен шутер, на 33 години почна автоматик да е

Штета за Харден и сезонава втор МВП ќе заврши :icon_lol:
На Харден години со ред не му даваат мвп, тешко и годинава. И јас не вервам...

А за all time тројкаш заслужено ќе биди Curry. :))

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
За мене Леброн е најдобриот во историјата,ова што го игра е неверојатно на свои 32 години,кога сите очекуваат да падне он ја игра најдобрата сезона во кариерата,страшно!!!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
За мене Леброн е најдобриот во историјата,ова што го игра е неверојатно на свои 32 години,кога сите очекуваат да падне он ја игра најдобрата сезона во кариерата,страшно!!!
И за мене леброн е најдобар во историјата, после плеада на центри, легенди кои освоиле еден куп титули, две три реченици зад Коби и километри зад Џордан.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom