НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
јас мислам клиперс ни во плејоф нема да влезат.
Јас мислам дека ќе се борат за 8мо место и Теодосиќ ќе игра од клупа по 10-15 минути. Многу хајп се крена за него но мислам со неговата дефанзива нема да можи да игра по 30 минути против плејовите на западот. Исто ќе биди интересно да се види како ќе е прилагоди на распоредот во НБА, тешко дека ќе го издржи она тепмо на стари години.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Јас мислам дека оваа екипа на Чикаго ќе биде полоша од онаа на Шарлот во скратената сезона. Значи претрупани со плејови, никаков фронткорт, инфлејтед статс до даска... Очобол ќе бидеме.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
И Бостон некако преценети ми се, тешко дека ќе парираат со Кавс. Покрај тројката Ирвинг,Хејвард и Хорфорд стартери му се руки Татум и софмор Браун а на клупа ги имаат Смарт и Морис.Можи и Морис да стартува ама небитно, некако прекраток е составот, една повреда на еден од овие 7мина е готова е сезоната. И вака им е преслаба ротацијата.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Бредли беше многу битен дел од тимот, а и како играч е потценет. Не го ставија ни во all-defensive team.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.595
Поени од реакции
10.239
Добро брат сите преслаби се Јута на чело со Рики ќе газат!

Иначе Татум (Тејтам) е ИГРАЧИШТЕ (да, заклучок од 1 пресезонска и неколку самер лиг текми)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Добро брат сите преслаби се Јута на чело со Рики ќе газат!

Иначе Татум (Тејтам) е ИГРАЧИШТЕ (да, заклучок од 1 пресезонска и неколку самер лиг текми)
А кај реков дека Јута ќе е јака сезонава? Факт е дека Јута ќе се мачи во офанзива многу бидејќи нема шутери и на сили и со одлична дефанзива ќе се бори за 8мо место што според мене е лошо, подобро е да танкаат и да ги направат неколку трејда за да склопат подобар тим околу Гобер.

Тејтам не е играчиште, огромен талент и потенцијал е, тоа не му го оспорува никој, ни него ни на Браун ама дека се на ниво да играат клучна улога во шампионски тим сезонава е тоа другар потешко малце. Не велам дека за 2-3 сезони нема да газат и Бостон би можел да освои, темава е за сезонава а во неа тешко дека ќе можат преку Леброн, уште помалку до прстен.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Јас мислам дека ќе се борат за 8мо место и Теодосиќ ќе игра од клупа по 10-15 минути. Многу хајп се крена за него но мислам со неговата дефанзива нема да можи да игра по 30 минути против плејовите на западот. Исто ќе биди интересно да се види како ќе е прилагоди на распоредот во НБА, тешко дека ќе го издржи она тепмо на стари години.
Секогаш ќе се најде некој ко Робертсон, кај што ќе може да го крие Док.
Way ahead of your time сум бе чоек.. После една утакмица можам да заклучам нешто за шо вас ви треба цела сезона

Експлозивноста и самодовербата му е вратена.. На то му се базираше цела игра на Роуз.. Никогаш немаше некоја визија или шут[DOUBLEPOST=1507366507][/DOUBLEPOST]пс Најмногу гласови Клиперси на анкетава.. Очигледно сте се спаметиле ;)
Ти си неверојатен, уште ја сматраш њушкава у озбилни играчи, или си трол или не знам што
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Овие Торонто само гроб си копаат со такви ретардирани договори. Никој нема да ги земе тие договори у трејд ако не си ги фрлат сите пикови. Норман Факинг Пауел 4 години 42 милиона. 125 милиона до 2019 за плати. Абе Месај и ти не си тоа што беше.

Денвер само што му даде на Гери Херис 85 мил за 4 години :icon_lol:
42 мил за 4 године у денешнава НБА е плата за играч у ротација, јебига, требаше кошаркар да бидем :icon_mrgr:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.595
Поени од реакции
10.239
Па тие се парите за 3та/4та опција во НБА шо Харис ќе биди во Денвер.. Далеку подобар играч од Пауел е

Не сакаа Денвер Херис и Мареј да ги трејдат иначе можеа да добијат било која суперѕвезда шо летово беше трејдана.. Така да 20 по сезона за него не е чудно
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Jebiga ke bide dooolga sezona za nas Bulls fanovite (y) Kriss Dunn ke stane igraciste, tolku od mene. A za Tatum, kazav ja ubavo, 25 ppg igrac.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Jebiga ke bide dooolga sezona za nas Bulls fanovite (y) Kriss Dunn ke stane igraciste, tolku od mene. A za Tatum, kazav ja ubavo, 25 ppg igrac.
Дај не се заебавај, далеку е уште Дан од кошарката и повеќе од ротациски играч нема да биде.
 
G

garthok

Гостин
кајри услуга им направи, многу појако делуваат кавси, плус томас кога ќе се оправи..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom