НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.606
Поени од реакции
10.281
да сибиш веко:pos:
Па лани во јануари со Ембид +Д-лигаши заредија едно 10тина победи.. Со Симонс, Фулз и Редик шо очекуваш да се деси

Најимпактен играч после Леброн е Ембид според мене.. Автоматски подобрува тим со 20-30 победи во сезона.. Но тешко дека и 50 утакмици ќе ги изигра.. Зато викам и ,,магично''
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317



МВП-Блејк

РОЈ-Симонс
Финале-Кавс-Клиперс
Ако Ембид магично остани здрав можат и до конференциско според мене
незнам дали тролаш ама одамна немало лик ко тебе вакви зелени да треси како во темиве за нба така и во темите за фудбал, дај напушти форум под итно :pos:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.070
За 7 екипи гласав на исток место 6, дебил :tapp:
Портланд на запад заборавив да го штиклирам.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Овие Торонто само гроб си копаат со такви ретардирани договори. Никој нема да ги земе тие договори у трејд ако не си ги фрлат сите пикови. Норман Факинг Пауел 4 години 42 милиона. 125 милиона до 2019 за плати. Абе Месај и ти не си тоа што беше.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Овие Торонто само гроб си копаат со такви ретардирани договори. Никој нема да ги земе тие договори у трејд ако не си ги фрлат сите пикови. Норман Факинг Пауел 4 години 42 милиона. 125 милиона до 2019 за плати. Абе Месај и ти не си тоа што беше.
Не е толку страшен договорот. 10% од salary cap-от. Малку над mid-level exception, понуда каква што гарант ќе добиеше идната сезона. Ок играч е Powell.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.951
Чикаго што беа, на какво дереџе спаднаа сега. Мило ми е за Филаделфија што ќе се издигне, дека не заслужува поранешниот тим на АИ негативни рекорди да соборува, вака доста среден ми изгледа составот, 10то место плус минус едно оваа сезона, па понатаму ќе видиме. Клиперс мислам не ја искористи шансата пред 3-4 сезони кога беше со најдобри играчи, сега последни места на плејоф го чекаат, едноставно има многу посилни великани на западот. Портланд не знам како успеваат откако си замина цела петорка освен Даме, нема играч мислам во лигава што сам може да носи на грб толку камења играчи (со исклучок на Вестбрук можеби), и пак да се догурува до плејоф секоја година. Секако Си Џеј од нигде никаде се препороди и е голема подршка, ама се знае цел тим кој го влече. Ѕверотиња е човекот, да не беше и ваков тим да имаа, Портланд на ниво со Бруклин ќе беа. И ништо не очекувам од Лејкерс и оваа сезона, многу хајп има, од глава најверојатно ќе им се удри тоа.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.606
Поени од реакции
10.281
Не е ни почната сезоната бе човек.
Way ahead of your time сум бе чоек.. После една утакмица можам да заклучам нешто за шо вас ви треба цела сезона

Експлозивноста и самодовербата му е вратена.. На то му се базираше цела игра на Роуз.. Никогаш немаше некоја визија или шут[DOUBLEPOST=1507366507][/DOUBLEPOST]пс Најмногу гласови Клиперси на анкетава.. Очигледно сте се спаметиле ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom