НАТО самит во Букурешт: СИТЕ ДИСКУСИИ ЗА САМИТОТ - ТУКА!

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
kakvo ime zacuvte be?'Makedonia-Skopje' posto ova bese prifateno kako opcija od nasite politicari,znaci ako ova go prifatea i grcite sega ke se vikase Mk-skopje , istotaka ne znaci deka vo idnina nema da se menuva imeto, toa mora de se pravi pregovorite ke prodolzuvat dokoga ke se naide resenie,togas Mak ke bide prifatena vo NATO pa i vo UE ova go kaza i samiot Bus sprotivno grcite ke ne drzat vo Block!! ova e realnosta
не бе ен му замеравајте не е доволно информиран..
ПРАШАЊЕ ЗА ТЕБЕ - Ако сме прифатиле Македонија Скопје... ЗАШТО ТОГАШ ВО БУКУРЕШТ СЕ НАДЕВАВМЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ПОД РЕФЕРЕНЦА FYROM ???

више не ме чуди некој да пиче и дека сме република титоколонија или па нешо слично
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
ГРЦИТЕ МОЖАТ ДА НИ ЈАДАТ ОД ...
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
ajde podobro e sto ne vlegovme! Samo da ne se popusti so grcite! edno ime imame da ne go davame
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Добро бе гледам ТВ и не ми се верува. Ликови ко бучката и слични изроди се уште и се погласно(?) заговараат компромис и продолжување на преговорите. Кој компромис бе говеда изродени? Да се убиеме сите ли? Да не снема? Да се самозапалиме? Да исчезнеме? Оти јасно е веќе ко ден оти на грците сме им криви што не има, што сме сеуште живи! Епа ајде, еве јас се сложувам на таков компромис!

АМА ПРВО БУЧКАТА НЕКА НИ ГО ПОКАЖЕ ПАТОТ!!! УБИ СЕ СКОТЕ!!!
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Нема попуштање само храбро и јако. Вака се калеле нациите. Ако сега не попуштиме ќе не ценат другите.
Инаку фала на Грците за маркетингот на Македонија низ светот.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
еее деца деца, поима немате од политика. Грција не даде вето официјално што значи не ја прекрши времената спогодба. На македонија не и се даде покана за да не биде нато во состојба грција да стави вето и со тоа да има внатрешни проблеми. туку сите земји членки на нато се договориле со коминике дека додека не се реши спорот за името нема македонија да добие покана за нато. И затоа џабе овде зборите ког апоима немате од политика.

Грција е опасна земја со јаки политичари и затоа убаво му го начука на груевски и неговата влада.

П.С: н одали груевски сакаше да влеземе во нато или и он работи против македонија и нејзините национални интереси.
последна изјава на бакојани е дека Грција не ја прекршила прва спогодбата, туку македонија со преименувањето на Аеродромот го сторила тоа!!!:tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Добро бе гледам ТВ и не ми се верува. Ликови ко бучката и слични изроди се уште и се погласно(?) заговараат компромис и продолжување на преговорите. Кој компромис бе говеда изродени? Да се убиеме сите ли? Да не снема? Да се самозапалиме? Да исчезнеме? Оти јасно е веќе ко ден оти на грците сме им криви што не има, што сме сеуште живи! Епа ајде, еве јас се сложувам на таков компромис!
Мислам дека таа боранија сега силно ќе притиска за болдираното, претставувајќи го, нормално, како наша единствена светла опција.
Исто така, сите овие форумски самојакнеења (прекинуваме спогодба, тужба за геноцид и сл.), немаат реална основа во идното дејствување на нашата политичка елита. Токму поради притисокот на гореспоменативе.
Времето ќе докаже, за жал, дека сум во право.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кај се гледа таа штета што си ја направиле, со ветото?
Тргнаа против волјата на САД...се заебаа...Свесни се и самите за тоа...Пуста власт, не им се дава :)

П.С. Зоте, не трескај глупости.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
последна изјава на бакојани е дека Грција не ја прекршила прва спогодбата, туку македонија со преименувањето на Аеродромот го сторила тоа!!!:tapp:
И што сеа?Треба да им се извиниме на хелленине смрдени дека ние сме го ставиле Александар Велики име на аеродромот?Да не треба и бонбоњера да им купиме?Море одамна требаше тоа да се направи..Место Маршал Тито, улицата да се вика Александар Македонски...Место 1ви Мај да се вика Филип Втори...Затоа вака ни прават..На граница споменикот на А.Македонски што го имаат хеленине не го сметаш?И достате веќе еднаш да обвинувате дека аеродромот бил грешка..Грешка е да си ставиме име на НАЈСВЕТЛИОТ МАКЕДОНСКИ ЛИК, СИМБОЛ НА МАКЕДОНИЗМОТ?По газот на хеленине?По то одење по нивниот газ затоа ова ни го прават..Погледнете ги Албанците..Разединети, ама оди чепни ги..Како едно се прават...А не ние , аеродромот не требало вака!Како да го крстиме?Маршал Тито?или Лазе Колишески?Или па можеби Балтазар да го крстевме...Господ да чува и да брани....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Тргнаа против волјата на САД...се заебаа...Свесни се и самите за тоа...Пуста власт, не им се дава :)

П.С. Зоте, не трескај глупости.
другар.. некаде прочитав дека ИМ СЕ ИЗВБИНИЛИЕ грците на американциве али.. сигурен сум дека ја знаеш онаа народнана

ПОСЛЕ ЕБЕЊЕ НЕМА КАЕЊЕ
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Eve zoshto

25 земји кажуваат Македонија ги исполнува сите критериуми за влез во НАТО

На состанокот на Американците со нашите преставници, Американците ке потпишат документ со кој Америка ке ја гарантира безбедноста на Македонија.
Во наредните 10 дена Милошовски треба да отпатува за Вашингтон да го потпишат тој документ.

Мakfax

Rеport: Macedonia & US In Security Deal

http://balkaninsight.com/en/main/news/9127/

пс: Америка спрема безвизен режим за Македонија

Специјална спогодба за брзо признавање на косово!
Како само ја смислија за само 3-4 часа?
Што ќе ние спогодба па нели Буш рече Македонија многу брзо ќе добие покана, за 3/4 месеци нема потреба, од кого ќе не штитат?

едит: Не е точно за подршката, странските медиуми јавуваат дека Македонија сама си е крива што не се договорила са Грција, ваков став имале мнозинството членки на НАТО!

BTW rekov deka amerika e nasa strana sega.. - tocno na nasa strana e ... zaso go jadea od grcite na nekoj nacin.. dobro be lugje. .onaa " AMERICKA AMBASADA " na kale so ja praat.. dali voopsto vi lici na ambasada toa ??? mene iskreno mi lici kako nekoj si centar za oruzje i te dobro oruzje... pa zamisletem sto ima na um amerika da pravi od tuka ako grcite prodolzat da se inatat so amerika..
Важна им е територијата по течението на реката Вардар, а кој живее на неа и како се вика, за тоа око не им трепнува!

2.добивме сигурност и безбедност што очекувавме да ја добиеме со влез во нато со потпишуванје на договорот со сад

Спогодба-лижавче за брзо признавање на косово!

последна изјава на бакојани е дека Грција не ја прекршила прва спогодбата, туку македонија со преименувањето на Аеродромот го сторила тоа!!!:tapp:

Не е битно, сите се на нејзина страна од Тарзанија до САД, нит можеме да ги добиеме на суд, нит ништо, може само нешто подло да смислиме!
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
јас сум за едно добро национално единство сега.
предлог:
-да не оди на одмор во грција никој
-да не се земаат броеви од космофон(постојат и други оператори)
-да не се купува во веро
со еден збор секое гомно што е од грција да не се зема.
ЦЕЛОСЕН БОЈКОТ НА ГРЦИЈА МАЈКАТА ДА ИМ ЈА ЕБАМ.
П.С.можеби во се ова добро е што си го задрживме името.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
јас сум за едно добро национално единство сега.
предлог:
-да не оди на одмор во грција никој
-да не се земаат броеви од космофон(постојат и други оператори)
-да не се купува во веро
со еден збор секое гомно што е од грција да не се зема.
ЦЕЛОСЕН БОЈКОТ НА ГРЦИЈА МАЈКАТА ДА ИМ ЈА ЕБАМ.
П.С.можеби во се ова добро е што си го задрживме името.
Добра идеја, веќе започната тема:

http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=1268794#post1268794
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
јас сум за едно добро национално единство сега.
предлог:
-да не оди на одмор во грција никој
-да не се земаат броеви од космофон(постојат и други оператори)
-да не се купува во веро
со еден збор секое гомно што е од грција да не се зема.
ЦЕЛОСЕН БОЈКОТ НА ГРЦИЈА МАЈКАТА ДА ИМ ЈА ЕБАМ.
П.С.можеби во се ова добро е што си го задрживме името.

респект на постов 100%... со тебе сум и те поддржувам и сите оние кои сметаат дека ова е добро за нас македонците и македонија.


само знаеш што... стравувам дека од ова шо го збориме ние тука ни 2% нема да не послушаат.. ВИДИ ЗА 1 МАЈ И ВЕЛИГДЕН КОЈА НАВАЛА КЕ НАПРААТ ВО ГРЦИЈА !!! <<-----жалосно но вистинито..
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Тргнаа против волјата на САД...се заебаа...Свесни се и самите за тоа...Пуста власт, не им се дава :)

П.С. Зоте, не трескај глупости.

Си се заебал бе ТРН, т.е. и јас се заебав (и сите во Македонија), му верував на Буш, дека ќе ја нагази грција......
Но јас сум сигурен дека човекот знаеше дека Македонија нема да добие покана кога ја спомна Македонија го задржа здивот се виде дека лаже, и ништо не направи да ја спречи грција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom