НАТО самит во Букурешт: СИТЕ ДИСКУСИИ ЗА САМИТОТ - ТУКА!

  • Креатор на темата Borg_Drone
  • Време на започнување

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
респект на постов 100%... со тебе сум и те поддржувам и сите оние кои сметаат дека ова е добро за нас македонците и македонија.


само знаеш што... стравувам дека од ова шо го збориме ние тука ни 2% нема да не послушаат.. ВИДИ ЗА 1 МАЈ И ВЕЛИГДЕН КОЈА НАВАЛА КЕ НАПРААТ ВО ГРЦИЈА !!! <<-----жалосно но вистинито..
море на тие што ќе се видат во грција да одат да сум ја цариник не ги пуштам повеќе да стапнат во македонија. да сум министер сите што ќе се видат да одат во грција би ги протерал од земјата и би ги прогласил како непожелни личности. а за тоа што викаш дека нема ни 2% да послушаат за тоа си во право. али јебига народов наш глуп е не сфаќа некои работи.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Врти како сакаш,ова што испадна е подобро за Македонија,ем името ем Америка грбот ни го чува.А вие пљукате по Американците...
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Народ овца!!! Не да несваќа ама:
За каква глава таква капа :tapp:
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Буш не е интилигентен човек, има безброј гафови во својата политичка кариера. Ако ја има негде изјавата од вчера гледајте ја, кога кажува кои земји ќе добијат покана Хрватска, Албанија па 3 секунди пауза Македонија, со променета боја и јачина на гласот . Не мора ич да разбирате од говорот на телото ќе забележите дека човекот лаже и самиот не верува во тоа што го зборува.


едит: Не му се исполни планот Македонија претходно да го признае Косово, па сега смислува специјална спогодба. Од кого ќе не брани кога околу нас е или НАТО или НАТО и инвалидна земја која не е способна да ја одбрани својата територија а па камоли да врши агресија.
 

satka112

harold and kumar escape from guantanamo bay
Член од
31 март 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Па ке плукаме по нив американците 100% мутат нешто со грците
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
Врти како сакаш,ова што испадна е подобро за Македонија,ем името ем Америка грбот ни го чува.А вие пљукате по Американците...
која Америка? да ти кажам нешто. мислиш дека ако ни признале едно име и сега херои се а? ќе те прашам кога ќе падне Буш. тогаш ќе видиш колку добри се Америка. Буш прави се што него ќе му текне. тој што сака. си започна војна во ирак, авганистан иако сите нации беа против.
го призна косово иако тоа беше преседан. тој прави се што му одговара него и само него. ако сакаше можеше да издејствува. ама очигледно не сакаше. ова ти е суровата реалност.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Врти како сакаш,ова што испадна е подобро за Македонија,ем името ем Америка грбот ни го чува.А вие пљукате по Американците...
што сте се запнале по американците,никој не те гледа.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Врти како сакаш,ова што испадна е подобро за Македонија,ем името ем Америка грбот ни го чува.А вие пљукате по Американците...
Море, олку никогаш не сум ги сакал Американциве :)
Навистина цврсто си останаја на ставот шо го имаја :cuc:


А за циганиве допрва следет санкции,
од чичко Буш :)
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Врти како сакаш,ова што испадна е подобро за Македонија,ем името ем Америка грбот ни го чува.А вие пљукате по Американците...

Јас сум првиот што веруваше на Буш(прочитај наназад), но се виде дека тој стои зад ова.

И немој безвезе да го браниш, ако сакаш да те заболи душата, прашај си се себе си мораше ли да истура осиомашен ураниум на косово за да ги победи србите. Можеше ли да ги победи и без таква муниција, и ако морало да зошто бар не го зачувал косово? Не ми одговарај, не ме интересира. Ама да знеш дека Америка не ни ваш ни наш ни грчки сојузник, таа впрочем даде сигнал Турција да влезе на Кипар пре 30 години. Такви се околностите моментално какви што се , можеби ќе се сменат.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
бегаме на одмор турција :smir:кој ја е.... грција.
како што кажа Тони Михајловски пред пола сат на сител.
зошто грците не слават??? ова демек е нивна победа:toe:
али нешто не ипадна како што треба.Македонија ја запозна светот преку грција :pos2::pos2::pos2: гледаш грциве не се свесни колку се глупи
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Значи поголеми курви од циганете нема да се родат никогаш. Биле, се и ќе останат за секогаш курви. Тоа се потвврдува со тоа што:
уште за време на балканските војни тие се лижеле кај големите сили (серковци) за да добијат тоа што сакаат и добиле. Исто го пикале гзот во сите меѓународни организации како нато еу и што ти ја знам таму.
Додека пак нашите македонски “јунаци“ не се лижеле кај помоќните туку се удирале у гради дека тие можат сами се да направат. Епа на ви го.
А тој дедо Киро и компанија се најголемите идиоти што некогаш се родиле. Како може еден циган да те прелаже да потпишеш некаква времена спогодба што покасно нема да биде ратификувана од циганска страна.
Епа народе македонски нека ни е на здравје ветото и пак да бараме прием у нато. Сакав да кажам: додека си мал сите ќе те маваат по глава. Затоа нашите нека не чекаат и нека почнат да лижат Големи гзови, зашто нема нато и еу без лижење.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
знаете.. грците не ги сакам.. американците па ич.. нити па бугарите а или косоварите.... НИКОЈ од соседиве не сакам ОСВЕН АЛБАНИЈА !!! нас сојузници можат да ни бидат САМО АЛБАНЦИТЕ ОД АЛБАНИЈА и поединечни личности од македонијава ( мислам на албанците ) но ние сме толку мала држава што кој и да посака да не растргне за миг ке го стори тоа.. мораме да бираме од 2 ЗЛА КОЕ Е ПОМАЛКУ ШТЕТНО ЗА НАС
сами ништо не можеме.. боље да сме со американците моментално отколу со бугариве грциве или сврбиве... погледнете малце назад и ке видите кој се ја џапал македонија. и сеа работава со американциве нас ни испаѓа ко у оној филмот... не ми текнуе како се викаше

НЕПРИЈАТЕЛОТ НА МОЈОТ НЕПРИЈАТЕЛ МИ Е ПРИЈАТЕЛ.
фактички тука веќе а некој начин америка и грција се непријатели. па така да америка нас ни е пријател
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Море, олку никогаш не сум ги сакал Американциве :)
Навистина цврсто си останаја на ставот шо го имаја :cuc:


А за циганиве допрва следет санкции,
од чичко Буш :)


САД за само 24 часа ја фрли една КИНА на колена(со дигањето на Тибет), одкако оваа ги критикуваше за човековите права .
Зошто мислиш дека неможела да и најде чаре на Грција до сега, па тек од сега ќе ги си арчи време.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
ако имаше македонија пријатели, очигледно е дека ќе влезевме.
кај беа турците??? нели ердоган изјавуваше дека ако стават грците вето и тој ќе ставел вето на албанија и хрватска. и после сме имале пријатели. како да не.
а ова што буш ни гарантира безбедност тоа ти е како кога мало дете плаче ти му даваш лижавче да се утеши. исто.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
знаете..

НЕПРИЈАТЕЛОТ НА МОЈОТ НЕПРИЈАТЕЛ МИ Е ПРИЈАТЕЛ.
фактички тука веќе а некој начин америка и грција се непријатели. па така да америка нас ни е пријател
абе друже не гледај филмови ова е реалност,ете и бакојани ороспијата изјави дека сака да сме во пријателски однос,изгледа сака да се секса со бранко му има фрлено око:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom