Моментална физичка состојба (слики)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Доста солидно колку години вежбаш и дали нкогаш си користел хормони,стероиди?
Стомачните и тие од страна ренде...
Наредно слика од грб и нозе...
Btw подлактиците многу слаби ти изгледаат према бицепсот и општо спрема телото или лошо се гледа на сликата?
Слаби ми се подлактиците..
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
IMG_20220902_223226.jpg IMG_20220724_203508.jpg
Еве нешто поново сликано.
9 дена пауза од тренинг,малку плажа,сунчање...
Да се надоврзам на темата од погоре.
Многу зависи генетика,вежбачки стаж,цел...Секој различна цел има. Некој тренира само колку да се речи,некој сака масивност,некој манекен да биди и слично.. На пример јас кога би имал 90кг би изгледал катастеофално пошто немам висина. Дечкото од погорна слика има висина и тежината можи да оди и погоре.
Некогаш телесната тежина не е целосно мерило за масивни мускули...Јас на пример цело време пазам на исхрана,тренинг,одмор...Гледам точно да внесам протеини,хидрати,масти,стално бројам грамажа,читам нутритивни вредности за да имам резултати. А и морам да пазам на исхрана пошто мојот начин на тренинг е доста напорен. Башка 8 сати дневно простум на работа.. Тренинзите ги копирам од The Gym Hell Милош стојанович и реално кајмене има доста подобар напредок од порано.
Кајмене рацете беа многу слаби но со самите тренинзи довив доста напредок на раце. Рамото,грбот напредват одлично.Градите итака итака ама нозете ужас...Годинава тие се за опрсвка.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Остај ги бицепсите малце доста им е....
Наредно слика од гради/нозе.
Нели не се разбираш од бодибилдинг, шо си запнал како жири комисија некоја “наредно слика од ова, наредно слика од она”… ај ти стај да те видиме тебе прво.
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Жирито не се натпреварува батка,само коментира како можеш да му бараш слика на жири????
Џеј катлер што ако бил мр.олимпија тој им бара слика на жирито ????
Дека тој е по набилдан од нив....
П.С.Тебе ти фали слика од грб.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Заебете обем се гледа чистина на мускул односно изразеноста на релјефот што кај членовите кои ги споредивте има евидентна разлика
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Те читам вака и си викам добро е, не сум сам у маката.
Исто висина, 189, мака голема да накачам мм
jebi ga druze sudija :ROFLMAO:
vo studentski denovi ekonomska kasapnica da se drzi 90+kg vo dobra forma, sega vekje tesko e i da se butaat obrocite / kaloriite za taa tezina.
gledam da odrzuvam na ova, i da podobram izdrzlivost / fleksibilnost generalno, so se vika da bide funkcionalno telo. zaminaa vo istorija bilderskite filmovi od tinejdzerski i rani 20ti godini :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
jebi ga druze sudija :ROFLMAO:
vo studentski denovi ekonomska kasapnica da se drzi 90+kg vo dobra forma, sega vekje tesko e i da se butaat obrocite / kaloriite za taa tezina.
gledam da odrzuvam na ova, i da podobram izdrzlivost / fleksibilnost generalno, so se vika da bide funkcionalno telo. zaminaa vo istorija bilderskite filmovi od tinejdzerski i rani 20ti godini :D
6-8 недели, по 2-3 апои на ден, и врати се со нови слики да се мерите со Мартинчо :D
Келав си секако, еден од сајд ефектите ти е покриен од старт :D
1662193209109.png
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Ја ова не ценам ама ич
Па у принцип многу боље е шприц од апчињата, штета на форумов што е забрането за стероиди да се пишува која младината доста ги зима на своја рака и се гори најчесто
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Ја ова не ценам ама ич
Не реков дека јас го ценам, Али секој втор е на стероиди.
Па у принцип многу боље е шприц од апчињата, штета на форумов што е забрането за стероиди да се пишува која младината доста ги зима на своја рака и се гори најчесто
Се обидов неколку пати во минатото да пишуваме, ама не биваше, инаку да игла е подобро од аспект на црн дроб.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Да, ама пилето нема да му пее рано насабајле :ROFLMAO:
јебига, мораш да се жртвујеш :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
od raka komentar. ne e ednostavno od edna slika sporedbi, a kako so pisa posle, ima dosta razlika vo visina.

forma na muskulite vo taa poza za mene izgleda slicno.
kaj nego racete izgledaat pogolemi, toa sekogas e od faktor visina a so toa i dolzina na racete.
primer dvajca imaat 42cm obem biceps, kaj toj na 175cm izgleda pogolem sprema toj od 188cm.
Da ima razlika vo dolzina na racete kako sto se komentirase pogore, no volumenot i formata na muskulite na rakata kaj martin izgledaat so poveke experience. Ocigledno e.
I ti si dobar, nikoj ne te stava down, no deckoto se gleda deka ne vezba cisto za rekreacija.
Za visinata koja ja ima izgleda zver.

Bi odbral da ja imam taa forma kako za pod maicka (za na kafe ili takvi stvari) poso e bulky. A za na plaza neato kako GavolRulz, nesto po-lean i na definicija (sto e potesko da go postignes)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom