Моментална физичка состојба (слики)

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.594
Дури и од ушињата ти никнале бицепс и трицепс. :aplauz:
levoto ufce fabricki falsh e :pos: klempa u strana hhh

vo ovaa poza/pozicija, jakite delovi se gledaat.
gradite se nazad, i pokraj mnogu vlozen trud ovaa esen.
so novi sili vo 21va kon najdobra letna forma dosega.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.488
levoto ufce fabricki falsh e :pos: klempa u strana hhh

vo ovaa poza/pozicija, jakite delovi se gledaat.
gradite se nazad, i pokraj mnogu vlozen trud ovaa esen.
so novi sili vo 21va kon najdobra letna forma dosega.
Огромна е веројатноста дека не знаеш да ги вежбаш градите, поголемиот дел од вежбачите што ги имам видено не знаат да ги изолираат добро на бенч, а воедно и на останатите (летања со бучици, пек дек).

Пробај ги овие совети: 1, 2, 3 ќе правиме муабет за неколку месеци.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.594
Огромна е веројатноста дека не знаеш да ги вежбаш градите, поголемиот дел од вежбачите што ги имам видено не знаат да ги изолираат добро на бенч, а воедно и на останатите (летања со бучици, пек дек).

Пробај ги овие совети: 1, 2, 3 ќе правиме муабет за неколку месеци.
stoi toa za gradite, i jas sum dobar primer.
od pocetok na vezbanje koga nemalo nikoj da ti objasni nekoi raboti,
a i tolku sme razbirale i samite.

imam probano nekolku razlicni pristapi za povekje izolacija na gradite, posebno goren del.
od milos sarcev treninzite so rest n' pause za incline bench, posle toa forsirav incline hammer i dumbells
namesto incline barbell bench, kako poizoliracki i povekje opseg na dvizenje.
mislam deka imam malo podobruvanje, mada ne e lesno da se nadoknadat godini vo razlika na
muskulni partii.

do sega terav ovaa shema
https://www.t-nation.com/training/the-best-damn-workout-plan-for-natural-lifters
negde mesec dva, so toa sto edvaj teram 4 pati nedelno, namesto 6, jebi ga obvrski.

mislam deka imam najdeno nekolku vezbi masini so dobro mi vlijaat na gradite,
ostanuva da se usoglasi so ostanatite raboti i da se istrae podolg period.

fala ti na sugestiite, kje gi probam (y)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
Огромна е веројатноста дека не знаеш да ги вежбаш градите, поголемиот дел од вежбачите што ги имам видено не знаат да ги изолираат добро на бенч, а воедно и на останатите (летања со бучици, пек дек).

Пробај ги овие совети: 1, 2, 3 ќе правиме муабет за неколку месеци.
Па со оглед на тоа што коректно си се изрази и рече „огромна е веројатноста да не вежбаш правилно„ мислам дека и коректна забелешка си даде.

Не мора да значи дека не ги тренира правилно, некои луѓе имаат групи на мускули кои им се непропорционално развиени. Најмногу алудирам на луѓе кои не вежбаат воопшто.
Ќе се земам јас за пример. Имам многу мало фитнес-бодибилдинг искуство а уште како тинејџер рацете ми беа подобри од градите, градните мускули и ден денес ми се ужасни, а рацете ми изгледаат солидно што многу луѓе ме прашуваат дали тренирам.
Генетика јбг.

Но да не бидам погрешно сфатен. За сѐ има корекција. Со правилен тренинг сѐ се корегира, за тоа си во право.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.594
Па со оглед на тоа што коректно си се изрази и рече „огромна е веројатноста да не вежбаш правилно„ мислам дека и коректна забелешка си даде.

Не мора да значи дека не ги тренира правилно, некои луѓе имаат групи на мускули кои им се непропорционално развиени. Најмногу алудирам на луѓе кои не вежбаат воопшто.
Ќе се земам јас за пример. Имам многу мало фитнес-бодибилдинг искуство а уште како тинејџер рацете ми беа подобри од градите, градните мускули и ден денес ми се ужасни, а рацете ми изгледаат солидно што многу луѓе ме прашуваат дали тренирам.
Генетика јбг.

Но да не бидам погрешно сфатен. За сѐ има корекција. Со правилен тренинг сѐ се корегира, за тоа си во право.
mislam deka od goren del na telo najcesto gradite se nazad sprema drugi partii, i najcesto poradi losa tehnika
t.e. premnogu koristenje na ramo i triceps pri izveduvanje na vezbite. i genetika ima vlijanie, ama mislam deka e
mnogu povekje do nacinot na vezbanje.

deka se koregira so trening, se soglasuvam, samo treba mnogu vreme i vlozen trud.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.628
Поени од реакции
3.328
mislam deka od goren del na telo najcesto gradite se nazad sprema drugi partii, i najcesto poradi losa tehnika
t.e. premnogu koristenje na ramo i triceps pri izveduvanje na vezbite. i genetika ima vlijanie, ama mislam deka e
mnogu povekje do nacinot na vezbanje.

deka se koregira so trening, se soglasuvam, samo treba mnogu vreme i vlozen trud.
Апсолутно се слагам.
Али морам да ти признаам, во одлична форма си и покрај сѐ.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.488
stoi toa za gradite, i jas sum dobar primer.
od pocetok na vezbanje koga nemalo nikoj da ti objasni nekoi raboti,
a i tolku sme razbirale i samite.

imam probano nekolku razlicni pristapi za povekje izolacija na gradite, posebno goren del.
od milos sarcev treninzite so rest n' pause za incline bench, posle toa forsirav incline hammer i dumbells
namesto incline barbell bench, kako poizoliracki i povekje opseg na dvizenje.
mislam deka imam malo podobruvanje, mada ne e lesno da se nadoknadat godini vo razlika na
muskulni partii.

do sega terav ovaa shema
https://www.t-nation.com/training/the-best-damn-workout-plan-for-natural-lifters
negde mesec dva, so toa sto edvaj teram 4 pati nedelno, namesto 6, jebi ga obvrski.

mislam deka imam najdeno nekolku vezbi masini so dobro mi vlijaat na gradite,
ostanuva da se usoglasi so ostanatite raboti i da se istrae podolg period.

fala ti na sugestiite, kje gi probam (y)
Менувај ги пристапите, поентата на тие видеа што ти ги пратив е да го научиш правилното изведување на самите вежби, т.е да научиш да дигаш со градите не со трицепс и рамо.
Инаку уфрлај супер серии, дроп серии, полуповторувања, менувај на волумен/интензитет/тежини и ќе има напредок.
Ако завршиш со тренинг и градите не се отечени дури и вени да гледаш - не си ги извежбал како што треба :D јас се раководев по оваа логика, не сум броел скоро никогаш класично серии/повторувања туку на осет.
Автоматски споено мислење:

Па со оглед на тоа што коректно си се изрази и рече „огромна е веројатноста да не вежбаш правилно„ мислам дека и коректна забелешка си даде.

Не мора да значи дека не ги тренира правилно, некои луѓе имаат групи на мускули кои им се непропорционално развиени. Најмногу алудирам на луѓе кои не вежбаат воопшто.
Ќе се земам јас за пример. Имам многу мало фитнес-бодибилдинг искуство а уште како тинејџер рацете ми беа подобри од градите, градните мускули и ден денес ми се ужасни, а рацете ми изгледаат солидно што многу луѓе ме прашуваат дали тренирам.
Генетика јбг.

Но да не бидам погрешно сфатен. За сѐ има корекција. Со правилен тренинг сѐ се корегира, за тоа си во право.
Стои и таа шанса, иако кај градите мислам дека тие лимити најмногу се гледаат кај професионалците.
Инаку дефинитивно имаме сите различни предиспозиции.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.594
Менувај ги пристапите, поентата на тие видеа што ти ги пратив е да го научиш правилното изведување на самите вежби, т.е да научиш да дигаш со градите не со трицепс и рамо.
Инаку уфрлај супер серии, дроп серии, полуповторувања, менувај на волумен/интензитет/тежини и ќе има напредок.
Ако завршиш со тренинг и градите не се отечени дури и вени да гледаш - не си ги извежбал како што треба :D јас се раководев по оваа логика, не сум броел скоро никогаш класично серии/повторувања туку на осет.
vo taa programa so ja postirav ima modifikacii na posledna serija, megju drop serii, bavno izveduvanje i drugo.
menuvanje sekako mora - edno stanuva dosadno edno pa isto, a drugo i muskulot ne reagira.

za pumpa / oteceni - tesko toa deka generalno vo programata mi e dve vezbi za gradi vo trening.
linkot so go postirav od programata, ima nekoja diskusija na frekvencija na trening Vs. volumen.

vo periodov napred gledam da prodolzam kon podobruvanje tehnika, muscle mind connection a u,
i nekako da zgolemam frekventnost na treninzite (za sega izgleda nevozmozno ama kje vidime).
ne veruvam deka nekogas pak kje vezbam edna muskulna grupa vo trening (aka bro split),
edno zaradi nemanje vreme, drugo so izgubiv verba vo toj nacin na trening.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.488
vo taa programa so ja postirav ima modifikacii na posledna serija, megju drop serii, bavno izveduvanje i drugo.
menuvanje sekako mora - edno stanuva dosadno edno pa isto, a drugo i muskulot ne reagira.

za pumpa / oteceni - tesko toa deka generalno vo programata mi e dve vezbi za gradi vo trening.
linkot so go postirav od programata, ima nekoja diskusija na frekvencija na trening Vs. volumen.

vo periodov napred gledam da prodolzam kon podobruvanje tehnika, muscle mind connection a u,
i nekako da zgolemam frekventnost na treninzite (za sega izgleda nevozmozno ama kje vidime).
ne veruvam deka nekogas pak kje vezbam edna muskulna grupa vo trening (aka bro split),
edno zaradi nemanje vreme, drugo so izgubiv verba vo toj nacin na trening.
Ако некоја група ти заостанува, стави си плус вежби.
Инаку бујрум од Бен комплет програмата, симни ја од линкот, разгледај, ако ти одговара вежбај ја.
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.038
Поени од реакции
1.594

Kajgana Shop

На врв Bottom