Мемориски картички

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Некро колку најмногу може да фати n73?И имаш ли ти толкава картица, и коку кошта?
BTW. конечно го сменив телефонот ама сеа неам картица :)....
најмногу до 2gb може..1900 ден. чини
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
најмногу до 2gb може..1900 ден. чини
Ok....фала....а кај Некро во дуќан ја има?Тебе од кај ти е ценава?У која мобилара (или шо и да е)?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Ako mozze da prasham kolku e Memory Stick Pro Duo od 512mb ili 1gb i kade mozze da se podigne :)

Pozdrav,

Aleksandar
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
ај да ми каже некој цена за minisd 1гб.
btw можеш некро да ми објасниш зашто картицата на телефонот (6270) секогаш ја кочи?? а 128 мб. и кога ќе пуштам некој квалитетен клип касни звукот. дали е до картицата??? јас се мислам дека е до картицата.
ај појасни ми некро не знам шо да правам дали да земам нова картица???
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
btw можеш некро да ми објасниш зашто картицата на телефонот (6270) секогаш ја кочи?? а 128 мб. и кога ќе пуштам некој квалитетен клип касни звукот. дали е до картицата??? јас се мислам дека е до картицата.
Probaj staj go klipot na telefonska memorija i vidi dali ushte ti kochi(kasno). Ako ti kochi i tamu znaci ne e do karticata.

Ali ja chisto sumljam deka ti e do karticata. I kaj mene (SE P990) isto na pogolemo DivX klipche kochi, a i ako dobro se sekjavam i porano na Nokiata 6600 isto taka se deshavashe. Del od video programite nudat da si podesh razlika izmegju zvuk i slika ali do sea ne mi uspealo za pogolemi klipchinja, poso kako tera klipot ponataka, taka se poise i poise kasni zvukot(zboram za klipovi nad 50mb)

Pozdrav,

Aleksandar
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ај вака ако може да помогне некој..
Имам мемориска картичка таа -micro SD од 512мб...и пред некој ден одеднаш несака да ми ја отвара пишува формат и кога кликам да ја форматирам се појавува ерор..а кога ја ставам у пц сака да се форматира и кога ја враќам у телефон пак исто не ја отвара. Пробав да не е нешто до телефонот и ставив друга картичка и таа ја отвара,а оваа мојата у друг телефон несака..
Има некој спас или нова треба:)
П.с другаркава која имаше иста ..едно време и се дешаваше исто ама после недела дена само се исправи :tapp:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pff цениве се стари од памтивек :pos2:

Memory Stick Pro Duo 1gb Sony High Speed - 650 денари - Цитат:
некомпактибилни за постарите верзии на к750, но беспрекорно функционираат на поновите модели како W700/W850/P990 и дигитални фотоапарати
Memory Stick Pro Duo 2gb Sony High Speed - 1500 денари
Memory Stick Pro Duo 1gb Sony - 800 денари - Цитат:
компактибилни за к750 и сите останати модели
Micro SD Microcell 512mb - 500 денари
Micro SD SanDisk 1gb - 700 денари

ММCmobile Microcell - 512mb - 500 денари
MMCmobile Microcell - 1gb - 800 денари

MiniSD Microcell - 1gb - 700денари
МiniSD Microcell - 2gb - 1000денари

Memory Stick M2 - 512mb - 900 денари
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Chekaj...znachi Memory Stick Pro Duo "High Speed" od 1gb e 650den, a Memory Stock Pro Duo [valjda "slow speed" ;-) ] e 800den?!? Propushtam neshto ja ili...?!?

Nejkam da se praaam glauch neso sea ama "kompaKtibilni" se pishue so edno "K"...toa na pochetokot ;-)

Dukjanov e toj na Vodnjanska taka?!?

Pozdrav,

Aleksandar
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Каква мемориска картичка да купам за sony ericsson g502?
Дали М2 мемориските картички на SanDisk се квалитетни, бидејќи се многу поефтини од оние на Sony???
Ве молам побрзо за одговор
фала:helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Каква мемориска картичка да купам за sony ericsson g502?
Дали М2 мемориските картички на SanDisk се квалитетни, бидејќи се многу поефтини од оние на Sony???
Ве молам побрзо за одговор
фала:helou:
Телефонот прима М2 микро мемориски картички ... SanDisk се доста квалитетни и за разлика од сони мемориските кај некои телефони се препорачуваат повеќе SanDisk отколку сони ...

квалитетни се доста SanDisk јас имав на П1 SanDisk 4гб М2 мемориска ... работат турбо ... нека не те буни цената :helou:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
фала на одговорот, навистина ме збуни цената
SanDick во 2be од 2 gb e 890 den
a Sony од 1 gb е 1100
:pipi::pipi::pipi:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Меѓу првите брендови за мемориски се SanDisk
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
А за К-800 Може да земам некоја друга поевтина,(освен м2)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom