ФлоуБТ
Поени од реакции
66

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • може ли подетално за учењето во Словенија? Јас сакам нареднава година да одам, знам дека школарина не се плаќало, треба да си најдам стан и цимерки... е тоа... стварно сакам таму да отидам и ако може нешто околу факултетите, бараност/застапеност итн итн. Тенкју :)
  Другар, едно прашање... Како е за магистратура во Словенија, Љубљана.. Ме интересира, сакам да се запишам на постдипломски од Биотехнички или Ветеринарен факултет ?

  Поздрав
  Zdravo Drugar
  Jas se zapisav na Ekonomski vo Ljubljana i planiram da odam 4-5 oktomvri...Dali moze da mi kazes kako e studiranjeto vo Slovenia, kolku pari se potrebni za mesec i ostanati troskovi
  Pozdrav Petar
  E
  Те аднав на мсн. Таму ќе те прашам. :smir:
  E
  Видов во темата Студирање во странство дека студираш во Словенија. :)
  Мене ме интересира за факултетот по медицина. Ако имаш некои инфирмации кажи ми... да те прашувам. :)
  R
  Среќен роденден друже, се најубаво во твојот живот!
  Што знам мене не ми е многу тежок,а граматиката е потешка има многу разлика од нашиот јазик само кога ќе слушнеш двојина и тие склонови...:)
  Не сум многу од јануари ама го научив јазикот не е многу тежок.Ти?
  И јас сум ама не студент туку средно сум јас во Марибор.Ти во Љубљана си?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom