Мемориски картички

Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Имам Sony Ericsson k770i и сакам да му ставам мемориска картичка од 2GB. Ме интересира дали некој имал користено од 2GB на ваков телефон и дали телефонот кочи при читањето на фајловите (музика, слики, видео.....).
Не би требало да кочи слободно стави си картичка од 2GB еве ти и линк за да се увериш http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/specifications/k770i?lc=en&cc=lk
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
имам SAMSUNG G600 дали може да ставам картица од 4гб?? или препорачајте која е доволна
 
C

Crazy Diamond

Гостин
ако може некој да ми каже колку пари е мемориска од 1 GB за овој телефонов од ВИП Ред Бул?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Да не знае некој отприлика колку се движат цените на Sony картичките (оние големите за K750i)?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Што е тоа adapter што го даваат заедно со мемориската картичка Micro SD? За што ќе ми служи?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој отприлика колку се движат цените на Sony картичките (оние големите за K750i)?
Колкави на пример ?

Што е тоа adapter што го даваат заедно со мемориската картичка Micro SD? За што ќе ми служи?
Адаптерот служи картичката да ја брцнеш во читач на картички или во лап-топ, апарат ... итн итн
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Не ми работи мемориската(микро сд 512мб апацер)

Ја ставив мемориската во фото апаратот и го приклу4ив со компјутерот за да си ставам некој слики во компјутеро и песни за во телефонот.После тоа ја ставив мемориската во телефонот и не ја прима :nesum:.потоа ја ставав пак во фото апаратот и таму не ја примаше.знаели некој како да го решам проблемо, или да си купам нова:toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ја ставив мемориската во фото апаратот и го приклу4ив со компјутерот за да си ставам некој слики во компјутеро и песни за во телефонот.После тоа ја ставив мемориската во телефонот и не ја прима :nesum:.потоа ја ставав пак во фото апаратот и таму не ја примаше.знаели некој како да го решам проблемо, или да си купам нова:toe:
Најверојатно е отидена ... ако не ја чита на кард ридер или на друг телефон формат да и направиш ... купи си нова
 

tooose

Dr_Go_FasT
Член од
26 август 2009
Мислења
55
Поени од реакции
11
Epa ake e nekoj zainteresiran za Memory Stick Duo Pro 2GB . . .
pa da se dogovoreme za cena imam dve
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
18
Поени од реакции
3
Имам HTC desire 310,сакам да ставам мемориска картичка од 4GB ,дали знаете од прилика колку е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom