Матура

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Овие филозофиве не се нормални бе.
Се скапав од читање прашањава, и на крај дојдов до заклучок дека "Знам дека ништо незнам":confused:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Овие филозофиве не се нормални бе.
Се скапав од читање прашањава, и на крај дојдов до заклучок дека "Знам дека ништо незнам":confused:
Јас се скапав учејќи 360 прашања биологија и на крај не ми се паднаа тие, поштено не заебаа :) сега се молам да поминам иако од 5 одд. до 3 год само биологија секогаш имав 5ки :)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Јас се скапав учејќи 360 прашања биологија и на крај не ми се паднаа тие, поштено не заебаа :) сега се молам да поминам иако од 5 одд. до 3 год само биологија секогаш имав 5ки :)
цццц какви професори o_O.
Кај нас информатика овие што полагаа многу се пожалија дека било тешко и никој на петка не се надева.

Ајде јас уште четврток математика и оваа матурава ќе ми се тргне.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Јас се скапав учејќи 360 прашања биологија и на крај не ми се паднаа тие, поштено не заебаа :) сега се молам да поминам иако од 5 одд. до 3 год само биологија секогаш имав 5ки :)
Кај нас не ги даваа ама знам како ти е . Петки цел живот - сеа на матура очекувам 2/3 и тоа на интерен. А некој си поминуваат ко од шала , без труд.
Јебига, кој каква му била среќата.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
Кај нас не ги даваа ама знам како ти е . Петки цел живот - сеа на матура очекувам 2/3 и тоа на интерен. А некој си поминуваат ко од шала , без труд.
Јебига, кој каква му била среќата.
арно кажаа интерните потешки од екстерните ке испаднат..
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
123
Поени од реакции
2
ne znam sto se zamarate so internite predmeti , taka ke ne pustat i dvata predmeti sto imav 3 sega ke imam 5 ke se utepam od prepisuvanje, t.e. edniot se iznaprepisav i ocekuvam 100 poeni
 
B

BooBojan

Гостин
Кај нас не ги даваа ама знам како ти е . Петки цел живот - сеа на матура очекувам 2/3 и тоа на интерен. А некој си поминуваат ко од шала , без труд.
Јебига, кој каква му била среќата.
Е да си ми жив и здрав.Како бе можеше и јас да бидам таков малер,у групата на интернио предмет,бев со 6дудуци одговорив колку можев,препишаа што можеа од мене,ама мислам дека ми фали она малку за 5ка.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И така ви викам летото може да започне :)
 
С

сашенко

Гостин
Ако не добијам петка бизнис ке се фрлам од школо
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Толку, завршив со матурава, историја ми пројде онака..не учев доволно, но се погодија лесни прашања и за некои се мислев која година требаше да ја напишам, но ме снајде најлошото. Хитлер-Жаклина - професорката по германски која ја мразам од дното на душата (и која за крај ми остави 4 а требаше 5) нѐ пазеше и ми го зеде ливчето за препишување и наместо да го фрли таа ме издаде на главната професорка по историја, Петранка (која е принципиелна и многу ја почитувам).... Притоа кога и побарав да ме пушти до тоалет бидејќи морав да пијам вода, ми беше топло таа не ме пушти. Па основно право е да се оди во тоалет! Ептен од култура ја прашав за да не испаднам груб, требаше да си излезам! Се надевам дека ќе го прочита ова и ќе сфати дека тркалото се врти. Еден ден кога таа ќе бара услуга од мене ќе ја извисам на ДЕБЕЛО! Не ме боли за оценката што ќе ја добијам (4/5) туку ме боли тоа што ме издаде на многу подол начин! Можеше да ме опомене и се да помине тивко без галама. Fuck off Korchagin! Да зеам диплома и више очи да не му видам на тоа проклето школо! Деца, ни случајно да не сте се запишале таму, пекол ќе ви биде (освен ако мама и тато не се пријатели со професорите!)
--- надополнето: Jun 22, 2011 11:22 AM ---
Ако не добијам петка бизнис ке се фрлам од школо
немој будалче, не вреди, подобро е да го запалиш школото со се професорите кои ти идат на нерви!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.858
Од 45 прашања по програмирање, 44 ми се точни, и тоа едно ми е грешно оти грешно го слушнав тој одговор од друг, иначе другите лесни беа, само за 2-3 што потпрашав од други. :rolleyes: Професорката што не надгледуваше ни вика кој највеќе ќе препише има за задача да ми ги навади цвеќињата во дворот. :D
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Кога од прилика ќе го објават перцентилниот ранг?? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom