Матура

Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
За есејот кога главниот дел го делиме на три дали секој дел е два прста навнатре?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
Мене ми ја кажаа темата за слободниот есеј ама незнам колку се веродостојни информациите и дали да се подготвам на таа тема.
лелее де кажи ми јаа :confused:.. ако е поопшта тема веројатноста да падне е поголема.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
„Гледајќи напред ја градиме иднината“
леле а од коа рака информација ти е.. Јас за реализам разбрав дека темата ке биде психолошко опишување е сега незнам на кој ил Горио или Расколњиков
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
леле а од коа рака информација ти е.. Јас за реализам разбрав дека темата ке биде психолошко опишување е сега незнам на кој ил Горио или Расколњиков
Ќе можеш да си одбереш дали од делата од реализам или есеј на слободна тема. тоа е насловот на слободната тема а информацијата како што реков незнам колку е веродостојна. Митатите години насовот се дозна или не ?
 
Член од
9 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Se zaclenav na forumov posebno za temava matura.. jas razbrav deka mozebi temata ke bide ZIVOTOT NA LUGJETO VO SOVREMENIOT SVETSKI POREDOK
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
ќе може да се бира тема од реализам или која ќе ти ја дадат тие?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
ќе може да се бира тема од реализам или која ќе ти ја дадат тие?
Да ја читаше темата редовно, ќе знаеше, 100 пати е прашано, 120 пати одговорено.

На темата, ДА!
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
е шо би пишеле за оваа светски поредок у која смисла е ова Помош :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom