Матура

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Добро учите вие нешто или само дремете на кајгана и прашувате што ке има а што ке нема?
Нит учам, нит прашувам. Ич не ми чује.
Шо сака нека биде. :) <3
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Паника ме фака жити се , два пати ја читав таа книгата и сега граматика пак ке повтарам ... а есеј не сум пишувал ке ја чувам кретивноста за утре хаха

него за реализам наше гледиште за дело треба да дадеме илиии општо за реализам ?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
а есеј не сум пишувал ке ја чувам кретивноста за утре хаха
Добро си кажал. Ова е за сите на кои не им се пишува/ги мрзи, а сакаат да наведат причина зошто не напишале есеј
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Писма, извештаи ќе нема и за тие што ќе полагаат на друг јазик освен македонски? пр турски или албански?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ќе има ли дефиниции по граматика или со заокружување ќе бидат прашањата како предходно?
 
С

сашенко

Гостин
Добро си кажал. Ова е за сите на кои не им се пишува/ги мрзи, а сакаат да наведат причина зошто не напишале есеј
Нема врска.Никогаш во животот се немам дома спремано за писмена и такви работи.Читам ако ми требаат некои податоци ама и тоа ретко го правам.Кога ке седнам таму во моментот се исклучувам од средината и ми доаѓаат зборовите сами.Најслаба оценка у средно школо на писмена без разлика дали Англиски или Македонски ми била 4ка..
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Добро си кажал. Ова е за сите на кои не им се пишува/ги мрзи, а сакаат да наведат причина зошто не напишале есеј
Можеби имам вишок на креативност ;)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Мене ми ја кажаа темата за слободниот есеј ама незнам колку се веродостојни информациите и дали да се подготвам на таа тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom