Матура

Член од
23 ноември 2010
Мислења
50
Поени од реакции
10
Охооо ова многу психички стрес е.. се надевам дека утре воа време ке ми биде смешно што сум паничела волку..
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Aбе јас се осеќам спремно!:)Подолу од 4ка мислам дека немат шанси да имам....Сега ако не е 5ка не е...јбг :/ Сега ќе земам ќе напишам еден есеј за Реализам.Воведниот и крајниот дел ќе ми се исти за двете дела :giggle:Само во главен дел ќе уфрлам некоја реченица за делава и то е то....Крај краева ако е некоја тапа тема ќе земам ќе си пишам на слободната...Само ова број на зборој многу ме кочит...450 е минимум?:notworthy:
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Aбе јас се осеќам спремно!:)Подолу од 4ка мислам дека немат шанси да имам....Сега ако не е 5ка не е...јбг :/ Сега ќе земам ќе напишам еден есеј за Реализам.Воведниот и крајниот дел ќе ми се исти за двете дела :giggle:Само во главен дел ќе уфрлам некоја реченица за делава и то е то....Крај краева ако е некоја тапа тема ќе земам ќе си пишам на слободната...Само ова број на зборој многу ме кочит...450 е минимум?:notworthy:
Ако не се лажам 400-450 е.
Можно е да грешам и да е 450-500
Како и да е, би требало 120 збора вовед, 120 збора заклучок и 200/210 збора главен дел .
 
Член од
18 април 2010
Мислења
10
Поени од реакции
2
Иначе да ве информирам оваа година ке нема писма,извештаии....и такви слични работи туку ке има неколку прашања плус граматика и есејот ке биде со повеке зборови :) СРЕЌНО...
 
С

сашенко

Гостин
Aбе јас се осеќам спремно!:)Подолу од 4ка мислам дека немат шанси да имам....Сега ако не е 5ка не е...јбг :/ Сега ќе земам ќе напишам еден есеј за Реализам.Воведниот и крајниот дел ќе ми се исти за двете дела :giggle:Само во главен дел ќе уфрлам некоја реченица за делава и то е то....Крај краева ако е некоја тапа тема ќе земам ќе си пишам на слободната...Само ова број на зборој многу ме кочит...450 е минимум?:notworthy:
Прв пат да видам некој да рече дека е спремен за матура.Свртев некој круг по село и гледам кој на фудбал, кој на кош, женски на ролери абе гајле немаат.Некои луѓе едноставно dont give a fucking shit.
Иначе колку време учеше за да се спремиш вака?
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
На сите нормални тестови на кој се бара да се напише текст од толку до толку збора даваат фора +-50 зборови, сега дали ќе биде на овој така не знам. Со среќа на сите и се надевам дека ќе се паднат лесни прашања.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Aбе јас се осеќам спремно!:)Подолу од 4ка мислам дека немат шанси да имам....Сега ако не е 5ка не е...јбг :/ Сега ќе земам ќе напишам еден есеј за Реализам.Воведниот и крајниот дел ќе ми се исти за двете дела :giggle:Само во главен дел ќе уфрлам некоја реченица за делава и то е то....Крај краева ако е некоја тапа тема ќе земам ќе си пишам на слободната...Само ова број на зборој многу ме кочит...450 е минимум?:notworthy:
сигурно ќе дадат за едно од тие 2 дела??
 
С

сашенко

Гостин
На сите нормални тестови на кој се бара да се напише текст од толку до толку збора даваат фора +-50 зборови, сега дали ќе биде на овој така не знам. Со среќа на сите и се надевам дека ќе се паднат лесни прашања.
Може ке дадат 10-15 максимум :D
 
I

Iblis

Гостин
Охооо ова многу психички стрес е.. се надевам дека утре воа време ке ми биде смешно што сум паничела волку..
Ова било стрес, lol, чекај факс. да почнеш, не учиш 3 недели ништо, во последната пробуваш да спремиш 4 предмета, а ноќта пред испит пиеш пар-непар пива за да направиш адет, па полу пијан пукаш DotA и некој нуб од твоја цела вечер е feeder, е тоа ти е стрес. Среќно утре!
 
С

сашенко

Гостин
Добро учите вие нешто или само дремете на кајгана и прашувате што ке има а што ке нема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom