Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

P

Princ

Гостин
А и мене уште не ми одговори.
Се извинувам. Вообичаено одговарам на добро склопени и интересни прашања кои се однесуваат на темата. Твоето или го немам видено, или не ми се видело достојно за одговор. Жалам ама јас го ценам моето време.
Не сум од Скопје, ниту од некоја од мешаните средини, значи зборувам од лично искуство. Пред точно 20 години студирав во Скопје и се дружев со албанци, не можам ништо лошо да речам. Да не ширам, сега моето дете е на школо во Скопје. Во интернатот ги измешаа по собите со албанци. Се бива ли бре уште првата вечер да ми се јави дека спие у ходник затоа што некој слепец од вашите му извадил нож и му се пофалил дека ќе го коле на спање ако, значи ако, некогаш го опцул, му го спомнал Алах и слични работи. Тоа значи прво видување на деца од 14 години. Мошне „мирољубиво„. А во продолжение на годината овие вашите не се устручават да пцујат по мајки и сестри, каурски и рисјански, и да ги напаѓаат физички.
И јас сум бил дискриминиран по многу основи ко мало дете (5-8 години). Не сакам поединечните примери да ми прават општа слика за едно цело население. Жалам за тоа што му се случило на твоето дете/син, но не сакам да ми кажеш дека сите Албанци се лоши поради тоа. Колективна одговорност не може никој да сноси за цела една националност, најмалку јас, обичен човек од село. Политичарите не сносат, не пак јас.
Полицијата јазикот си го искрши да не спомне дека приведените се албанци него врте околу-наоколо, фундаменталисти, вахабии, бла-бла. Тоа го праве у твоја корист
Напротив, ти така мислиш. Јас сметам дека полицијата страшна штета ни нанесе со тоа. Јас тврдев и тврдам дека сите уапсени беа Албанци. Баталете презиме ИЌ кога се викаат Агим и Африм (така нешто им беа имињата, не ме држете за збор). Тоа се чисто Албански имиња и нека не ме заебаваат.
Со тоа што полицијата се обиде да прикрие нешто многу очигледно, само штета ни направи на Албанското население бидејќи на прв поглед испаѓа дека полицијата сака да ни помогне нешто.
Знам дека владее фама дека ВИ сте многу јаки, а ние сме пички уплашени.
Никогаш го немам речено или помислено тоа. Пази, не ги делам луѓето по вера или националност за да мислам дека ТИЕ се пички уплашени а НИЕ сме многу јаки. Јас лично сум многу јак, некој поединец е пичка уплашена. Такви ги има од секаква вера и националност.
Само води есап дека и кај нас има будали и апашишта шо не му ја мислат многи, што слушнале дека у албански куќи има пари и злато и др.
Ова е веќе глуп коментар а на глупави коментари немам способност да најдам зборови за да им одговорам. Ќе го прескокнам и се надевам не ми се лутиш.
Кога ќе загусте ќе страдате и вие верувај.
Јасно е тоа, сите ќе страдаме кога ќе згусти.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Се извинувам. Вообичаено одговарам на добро склопени и интересни прашања кои се однесуваат на темата. Твоето или го немам видено, или не ми се видело достојно за одговор. Жалам ама јас го ценам моето време.

И јас сум бил дискриминиран по многу основи ко мало дете (5-8 години). Не сакам поединечните примери да ми прават општа слика за едно цело население. Жалам за тоа што му се случило на твоето дете/син, но не сакам да ми кажеш дека сите Албанци се лоши поради тоа. Колективна одговорност не може никој да сноси за цела една националност, најмалку јас, обичен човек од село. Политичарите не сносат, не пак јас.

Напротив, ти така мислиш. Јас сметам дека полицијата страшна штета ни нанесе со тоа. Јас тврдев и тврдам дека сите уапсени беа Албанци. Баталете презиме ИЌ кога се викаат Агим и Африм (така нешто им беа имињата, не ме држете за збор). Тоа се чисто Албански имиња и нека не ме заебаваат.
Со тоа што полицијата се обиде да прикрие нешто многу очигледно, само штета ни направи на Албанското население бидејќи на прв поглед испаѓа дека полицијата сака да ни помогне нешто.

Никогаш го немам речено или помислено тоа. Пази, не ги делам луѓето по вера или националност за да мислам дека ТИЕ се пички уплашени а НИЕ сме многу јаки. Јас лично сум многу јак, некој поединец е пичка уплашена. Такви ги има од секаква вера и националност.

Ова е веќе глуп коментар а на глупави коментари немам способност да најдам зборови за да им одговорам. Ќе го прескокнам и се надевам не ми се лутиш.

Јасно е тоа, сите ќе страдаме кога ќе згусти.
извини вака, ти стварно имаше појма што е дискриминација на 6 години? :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.118
Поени од реакции
8.400
извини вака, ти стварно имаше појма што е дискриминација на 6 години? :)
има бе како не, не знаеш тие колку се паметни, а бе ти се чудам што трошиш време со стока, пушти ги нека си ебат мајката, битно е дека сега ке лежат 150 години, па тие нека протестираат, кој ги ебе, стока
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
има бе како не, не знаеш тие колку се паметни, а бе ти се чудам што трошиш време со стока, пушти ги нека си ебат мајката, битно е дека сега ке лежат 150 години, па тие нека протестираат, кој ги ебе, стока
Не е паметен ако отпосле му текнало.
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Уствари како џихадот би била војна против "неверникот во мене"? дефинирај што е тоа што ме прави одвнатре неверник? Кај Муслиманите нема такви? Или пак сите се со чисти души? Еве коа више се понуди кажи отворено што сакаат Албанците повеќе во Македонија?
Princ зш ја не добив одговор? Еве за да испадне фер, прашај ме и ти мене шо те занима
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
И јас сум бил дискриминиран по многу основи ко мало дете (5-8 години). Не сакам поединечните примери да ми прават општа слика за едно цело население. Жалам за тоа што му се случило на твоето дете/син, но не сакам да ми кажеш дека сите Албанци се лоши поради тоа. Колективна одговорност не може никој да сноси за цела една националност, најмалку јас, обичен човек од село. Политичарите не сносат, не пак јас.
За жал тие поединечни пример прават слика за едно цело население, а може да се речи оти такви поединечни примери ги има многу ;)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Напротив, ти така мислиш. Јас сметам дека полицијата страшна штета ни нанесе со тоа. Јас тврдев и тврдам дека сите уапсени беа Албанци. Баталете презиме ИЌ кога се викаат Агим и Африм (така нешто им беа имињата, не ме држете за збор). Тоа се чисто Албански имиња и нека не ме заебаваат.
Со тоа што полицијата се обиде да прикрие нешто многу очигледно, само штета ни направи на Албанското население бидејќи на прв поглед испаѓа дека полицијата сака да ни помогне нешто.
Океј, го признаваш ова. Ај сеа објасни ми ЗОШТО го оправдуваше протестов?
 
P

Princ

Гостин
Princ зш ја не добив одговор? Еве за да испадне фер, прашај ме и ти мене шо те занима
Правиш 2 грешки.
Прво, на погрешна тема го поставуваш тоа прашање. Тоа е религиозно прашање и би ти препорачал да го поставиш во подфорумот Религија, темата за прашања.
Второ, не одговарам на прашања што веќе сум ги одговорил, или чиј одговор можеш многу лесно да го најдеш на интернет, пример http://en.wikipedia.org/wiki/Jihad
--- надополнето: 5 мај 2012 во 01:44 ---
Океј, го признаваш ова.
Го признав штом ги прочитав имињата, тоа што не ме читате воопшто не е моја вина.
Ај сеа објасни ми ЗОШТО го оправдуваше протестов?
Бидејќи беше под мотото „Стоп за монтираните случаи“. Во тоа верувам и тоа го барам. Зошто да не го оправдам?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Кој адвокат ги брани орките??
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Кој адвокат ги брани орките??
Сигурно ќе го ангажираат само "Адвокатот на Ѓаволот", не знам кој нормален човек-адвокат би се нафатил во одбрана ....
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Мислев со име и презиме да не ги знае некој...
Ги даваа на телевизија ама не им ги запомнив имињата имаше еден македонец и три четворица планинари адвокати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom