Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Ти вчера тврдеше дека ќе протестираш затоа што им бил нарушен угледот на оние што беа пуштени од притвор. Мене како ми се виде друго збореа демонстрантите. А пошто и ти тврдеше дека ако се изроди нешто друго ќе напуштиш, ме интересира дали и кога го напушти случувањето.

Така е викаа УЧК ке го палат Скопје и слични мирољубиви пораќи.....Баталето го Принцесс имаме друга работа префрлете се на акцијата што ја покренавме...
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
И двете знамиња се исламски знамиња. Џихадот е света војна против неверникот во тебе. Итн итн итн.
Дајте креативност или не ме повикувајте.

За изјави на поединци во група од 10.000 не сакам да коментирам.

Уствари како џихадот би била војна против "неверникот во мене"? дефинирај што е тоа што ме прави одвнатре неверник? Кај Муслиманите нема такви? Или пак сите се со чисти души? Еве коа више се понуди кажи отворено што сакаат Албанците повеќе во Македонија?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само у македонија може да се деси ова ,да се протестира затоа што се фаќаат убијците на недолжни граѓани.Па уште се собрале 3,4 илјаде народ па и знамиња на друга држава извадиле А ние кога се десија убиствата, не можевмо да се соберемо 500 души.И дајте ве молим више аман де не биле ова убијците, све било монтирано.Едноставно остајте ги институциите да си ја бркаат работата.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Пааали бе чиче пааалиии, да ви се запалат џамиите со се вас. ПААААЛИ БЕ
Ете и они се со поделени мислења, еден вика ако не го пуштат невиниот ќе палеле Скопје, друг вика ако се навистина криви сам ќе ги бесел на плоштад. Него ме чуди, што кур Бугарите бараат да известуваат на лице место, ај мрш таму глејте си работа.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
А зашто го коментирате и го повикувате, се знае, им се покажа лицимерието, нема потреба повеќе да се збори за нив и со нив. Тоа што не им одговара не го кажуваат. Пред година две, уште кога бев нов тазе член на форумов, поранешниот член Hotmail кажуваше дека на Македонците им мирисале устите лошо, кога му објаснив јас за смрдеата кој смрди на овчи лој, Princ како модератор ми го избриша постот и ме банираше од темата, а на неговиот сонародник му ги остави навредите. Така да очекувајте од него банови ако ја кажете вистината за Албанците кои и они ја признаваат.
Ако де,ке им го разоткриеме вистинското лице.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Немаше врска,не правиш будали сите овде...
Или имаше тампони во уши па не слушаше што извикува толпата твои истомисленици?
Исламски калифат,исламот ќе владее со светот,каков калифат, која е целта?Зошто беа знамињата ако за друго беа протестите?
И не мораш да одговориш.
Се праве луд , навика им е тоа.
Игнорирај.
Се гледа дека „протестот“ им беше без веза , официјално коа ќе ги осудат со докази осомничените у наредните денови , нема да има фаца да коментира тука.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Neli se izjasnuva JASNO i JAVNO sto ke prael on sam da znae koj e ?
Па друже, фатени се луѓе за кои се има докази дека се убијците, нека почека недела-две и ќе му се пружи таа шанса, мора ли да протестира за да го каже тоа.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Џихад како термин има мноооогу опширно значење.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jihad
Сигурно не поддржуваш сунитска верзија, бидејќи со присуството таму докажа дека не припаѓаш на тој правец.
Еве еден цитат од линкот
The best jihad is the one in which your horse is slain and your blood is spilled
 
Член од
15 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
35
Не се срамам бидејќи не беше за тоа протестот и овој протест немаше врска со шеријатот.
Уште 1 шанса ќе ти дадам да ми поставиш вистинско прашање, и после и тебе ќе почнам да те игнорирам (чисто да не се чудиш зошто Принц не ти одговарал).
Slusaj Princ ne se zezaj ako ti e do zezanje da se najdeme i pivo da se napieme da se posmeeme malku, na izjavive na tvojve pajtasi so skoplje ke go paljam, so benzin ke go sipam, izvini ako si ti toj ama stvarno si smesen.Zeni ke gi hapsat, pa sto ako se zeni be, ne smeat da se apsat. Pa vie po vasite pravila u verata fundamentalisticka na zenite im secete jazici,race,gradi,prsti samo ako poglednat vo drugo maze, a tuka be dvolicnost mi pokazuvate sto ste ja apsele zenata so pistolji pod pernica sto spiela, za mene tie tamu iskreno da ti kazam bea mrsuli teski. Nemat dostoinstvo, moral. Ako nie Makedoncite sme trpelivi i pokraj se sto ni napraviva zboram "nekoj" za koj drzavata ima dokazi deka se tie sto se, a tie se Vahibisti koj ziveta i rabotat vo drzavata narecena Makedonija so dominantno Makedonsko naselenie od 75% togas be bato sto se desava be so vas, sto magija sakate da napravite, ako treba benzin eve i kerozin mozam da mu najdam samo neka dojde ke mu dadam.....
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Па децата што излегоа пред две недели имаа ;) или и ти ко синдикалците: цел свет протестира на први мај, они со состаноци ќе ја решеле ситуацијава
а како да ја решат поинаку? Земам чист пример македонија пат, дека спомна синдикалци, не е страмота протестираат пред собрание пред влада еден претставник од влада не излезе? Туку претставници од политички партии демек, друга причина оти не протестираат ти е оти имат закани дека ке се избркани од работа. А инаку за тие што протестираа пред две недели не коментирам.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Интересно глуп муслимански обичај практикуван од Авганистан до Скопје - (кога се нема оружје у рука) фрлање со патика кон метата.
 
R

Rigel Kent

Гостин
2:08 (y) Zosto toa go izbegavate i da diskutirate za ovoj del , tuku zimate sekakov gilipter kao primer ?
Виновниците кои се во притвор нека оди да ги обеси, а оние што избегаа да ги пронајде и нив да ги обеси.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
404
Поени од реакции
115
2:08 (y) Zosto toa go izbegavate i da diskutirate za ovoj del , tuku zimate sekakov gilipter kao primer ?
Затоа што сатаната сега ги води ,а башка западнаа и во национал - шовинистичка екстаза. Затоа тури им пепел и остави ги нека си искажат што им лежи во душата.

Или снимај го целиот овој материјал,за да ти биде алиби кога еден ден ќе цмиздрат дека не подгревале никаква национал - религиска тензија.
 
P

Princ

Гостин
Slusaj Princ ne se zezaj ako ti e do zezanje da se najdeme i pivo da se napieme da se posmeeme malku, na izjavive na tvojve pajtasi so skoplje ke go paljam, so benzin ke go sipam, izvini ako si ti toj ama stvarno si smesen.Zeni ke gi hapsat, pa sto ako se zeni be, ne smeat da se apsat. Pa vie po vasite pravila u verata fundamentalisticka na zenite im secete jazici,race,gradi,prsti samo ako poglednat vo drugo maze, a tuka be dvolicnost mi pokazuvate sto ste ja apsele zenata so pistolji pod pernica sto spiela, za mene tie tamu iskreno da ti kazam bea mrsuli teski. Nemat dostoinstvo, moral. Ako nie Makedoncite sme trpelivi i pokraj se sto ni napraviva zboram "nekoj" za koj drzavata ima dokazi deka se tie sto se, a tie se Vahibisti koj ziveta i rabotat vo drzavata narecena Makedonija so dominantno Makedonsko naselenie od 75% togas be bato sto se desava be so vas, sto magija sakate da napravite, ako treba benzin eve i kerozin mozam da mu najdam samo neka dojde ke mu dadam.....
Здраво Magnetar.
Што имаш да кажеш околу темата која ја дискутираме пред да те банирам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom