Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Istragata e vo tek.

Samo se nadevam deka ne e etnicki-motivirana provokacija i deka sto i da e motivot, ke se reagira so studeni glavi kako sto i mora da se reagira na vakov grozomoren cin.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ја сега слушнав на сител дека кажаа за ова.
претпоставувам дека се албанци затоа што претежно ги има натака... можно е и македонци да се но мислата така ме води...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804

Пронајдени пет мртви лица покрај Железарското езеро
Пет лица се најдени мртви вечерва кај Железарското езеро во атарот на селото Смиљковци, Скопско.Телата се пронајдени пред две возила. Засега полицијата има пронајдено само чаури
Пет лица се најдени мртви вечерва кај Железарското езеро во атарот на селото Смиљковци, Скопско. Полицијата е на местото на настанот и според првичниот увид се работи за убиство. Телата се пронајдени пред две возила. Засега полицијата има пронајдено само чаури, но увидот се уште трае и деталите ќе ги соопшти во текот на утрешниот ден. Неофицијално дознаваме дека се работи за лична пресметка меѓу убиените и засега непознатите сторители.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
Богами тука ќе да се други муабети а не национални. Пред се, бизнис муабети :D
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
За бизнис не се убиваат 5 луѓе , најверојатно мафијашка работа.

Ова мора да е најбројното убиство во поновата историја на Македонија.
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
makedonska nacionalnost se...4 lica na vozrast okolu 20 godini naredeni, legnati eden do drug, zastrelani so ogneno oruzje najverojatno vo glava, i edno lice ubieno vo blizina na ednoto vozilo
Kakva grozna vecer vo Skopje... :(
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.006
Поени од реакции
2.043
За бизнис не се убиваат 5 луѓе , најверојатно мафијашка работа.

Ова мора да е најбројното убиство во поновата историја на Македонија.
Матни зделки. Не сфаќај и ти се буквално. То ти је бизнис у наводници.

Иначе баш ми е жал за дечкиве. Да се најдат и најостро да се казнат сторителите.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
makedonska nacionalnost se...4 lica na vozrast okolu 20 godini naredeni, legnati eden do drug, zastrelani so ogneno oruzje najverojatno vo glava, i edno lice ubieno vo blizina na ednoto vozilo
Kakva grozna vecer vo Skopje... :(
чим тврдиш... дај барем кажи од кај ти е информацијава? да не беше на лице место?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom