Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
35

Sto znam lugevo se haus, imat minister na Pravda koj se klanja na znameto pozadi, i pak jadat burek deka nemat doverba u pravnit sistem i izjavite od tipot uapsivte nevini luge, pustete gi brakata, mislam i ovoj petardgijava da go imat za minister pak ke serat, aj ne se sekirajte u bulgarija ve gledat mozda ke vi bide naj bolje Bulgar da barate za Minister za pravda, taka ke imate pogolema doverba u pravniot sistem posto u vasite braka koj se vo vlasta ocigledno nemate .
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
A шо? Треба да се плашиме да покажеме кој е главен во Македонија или ќе си го подрашириме уште малце шупакот?
Aко во овој момент им покажеме ,,кој е кој,, со тоа што џандарите ќе ги исчукаат, чичо Амер ќе ни се јави и ќе ни рече да ги оставиме на мира. А со чичо Амер никој не се закача.
Никој денес не беше повреден, тоа е најважно.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
82
Поени од реакции
62
Покажаа сила врз две баби и девојче. Сигурно им било дофрлено нешто. :rolleyes:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Moжеби некои се палат на 60-годишни забулени жени?!
Имаше и две помлади(дваесет-годишни) за кои некои овде викаат дека биле малтретирани и исмевани од полицијата ! :icon_lol:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Подобро кажи дека нема да гласаш за парија во која се наоѓа министерот што нема да ги уапси, ако сакаш ефект. Вака ценење, нема некое фајде. Само глас на избори :)
Може масовно да се бојкотираат избори, неважечки ливчиња.
Ама попрво раката ќе си ја исечам, него гласот за ,,оние другите,, да го дадам.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Aко во овој момент им покажеме ,,кој е кој,, со тоа што џандарите ќе ги исчукаат, чичо Амер ќе ни се јави и ќе ни рече да ги оставиме на мира. А со чичо Амер никој не се закача.
Никој денес не беше повреден, тоа е најважно.
Тоа е најпаметниот начин,да ги имаме во предвид реакциите, да не изиграме бесмислено ..
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Абе шо го цитирате татарот , игнорирајте го !
Коа ќе биде игнориран , ќе го снема.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Kim Mehmeti : Maqedonia si përbindësh që ushqehet me fatkeqësinë e shqiptarëve

Ким Мехмети: Македонија како зло чудовиште што се храни со Албанците

каков експертски наслов....браво интелектуалецу,браво за јавно самодекларираниот атеист,браво за комунистчкиот кодош кој до вчера си го кодошеше својот народ а денес потпалувач на меѓунационални судири и конечно браво за твојата позната изрека.....цитирам:НАРОДОТ Е КАКО ТЕСТО- КАКО ЌЕ ГО ЗАМЕСИШ ТАКА ЌЕ ТИ СТАСА....ете кој ве меси во мозокот со децении сограѓани мои ретардирани.
 

Scorpion_MKD

Бездомник
Член од
19 април 2011
Мислења
36
Поени од реакции
88
Значи оваа што се случува кај нас го нема нигде у свет... Ке изнесам едно мое видување без да напаѓам или бранам некој. Јас верувам во институциите на нашата држава и се надевам дека со изнесени ДОКАЗИ од обвинителство и МВР ке се докаже дека тие се вистинксите убијци па сите овие протести и не знам револуции ке бидат само СРАМ за тие што протестираат. Ма каков срам бе алоооо свестете се горштаци што луѓе бе што нација сте вие ви се смее цел свет па дај чекајте судење слушнете го обвинението доказите што се собрани против нив не рипајте одма наместени се да се пуштат се бламирате самите себе, па за вакво судење е заинтересиран цел свет бе цела Европа Америка чекаат докази и барат да се постапува по закон само вие тоа од вашие гета и села за вас е наместено или однапред исценирано и се жалите на полициска бруталност. Прашање за сите! Па што мислите дали доколку сте осмничени за Убиство и Тероризам полицијата уредно ке ви достави покана за да се јавите на суд или ке ви упаднат во текот на ноќта и ке ве приведат, па ја не гледам бруталност овде или тоа што жени се приведувале па не требало тоа ке палел стариот со бензин. Воедно АПЕЛ до МВР и јавното обвинителство да го отпочнат судењето доколку имаат докази што поскоро да не ни се повтори 2001, колку за ИНФО само тогаш ЕУ, НАТО и САД за борците од ОНА викаа дека се терористи а владата на Љубчо и опозиционерот Бранко немаа МУДА да се согласат и да излезат со заеднички став пред јавноста и да кажат СО ТЕРОРИСТИ НЕ ПРЕГОВАРАМЕ па нормално западот виде немаме муда па терористите ги направи борци за човекови права а Ахмети новиот Чегевара, е затоа и АПЕЛИРАМ до МВР и Јавниот обвинител доколку имаат докази да го почнат судењето и да биде јавно пренесувано од сите медиуми за да докажеме прво на самите себе а после на ЕУ и САД дека сме правна држава и кај нас владее правото. Е сега ми текна прочитав некој пост назад за напад на синот у студентски дом и тоа дека ние имаме не знам како беш ама од што ми навираат фрустрации немам живци да го побрам па ке прашам нешто важи за сите овде без ралика МАКЕДОНЦИ или АЛБАНЦИ Христијани или Муслимани. Некои од нас овде се и родители па би ве прашал сите подеднакво ,, Дали некој од вас недал господ на никој да му се случи такво нешто како на луѓето родителите што загубија свои чеда гледани од пелени се стави на нивно место како они се чувствуваат од ова што гледаат како се протестира и се предвреме се бара да се ослободат убијци за кои полицијата тврди велам ТВРДИ дека има докази и ке бара судење со најстрога казна а вие со протести на нероден петко капа му кроите и барате да се ослободат само затоа што биле Албанци или Муслимани. Еве јас велам недај боже на никој на никој па ни на мене се ставив на местото на родителите на убиените момчиња и ке ви одговорам што може да се случи. Како прво тоа е више губење смисла за живот за постоење на самиот себе а не за некој друг па па ке кажам недај боже на никој да се случи ама при таков духовен крах уффф од самата помисла се вознемираувам ама еве ке се доискажам. После недај боже таква празнина и горчина и јас би дошол на протести со вас ама вие ке протестирате а јас ке барам ОДМАЗДА со фрлање на 2-3 КАШИКАРИ у таа толпа народ и празнење на 3-4 рамки од автоматско оружје кон сите така да ке се лее река крв по улиците. Е после тоа сам ке се предадам у МВР . Па сега уште оваа може некој ке праша па како можеш па таму има невини луѓе повеќето се малолетни деца па да му одговорам а дали децата убиени на езерото беа виновни туку Албанците тоа најубаво го знаат кај нив се вика крвна одмазда па чисто едно мое размислување изнесов овде ама викам недај боже недај боже на никој па ни на мене такво нешто. А вие што протестирате запрашајте се дали вакво сценарио не може да се случи на тие ваши протести или ке терате така ке се курчите ке се дерете ке се правите силни ке барате права ке се жалите дека сте наместени угнетени и се оваа е зашо сте Муслмани се додека еден ден не налетате каде ке нагазите и ке нема више назад па ке има уште невини и крв до колена. Затоа заебете тие протести и оставете службите да го истуркаат ова до крај а како што вели демократијата НИКОЈ НЕ Е ВИНОВЕН ДОДЕКА НЕ СЕ ДОКАЖЕ СПРОТИВНОТО затоа кулирајте малку со тоа главите чекајте судење докази па после протестирајте.....
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
Сега прочитав коментар на еден од овие што протестираа дека протестот се одржал јер су хтеле да заштите сестре!:facepalm:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Абе шо го цитирате татарот , игнорирајте го !
Коа ќе биде игнориран , ќе го снема.
Зашто игнориран, кога може баниран. :icon_mrgr:
Од тема.
За тролање и одење оф-топик.
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
Абе шо го цитирате татарот , игнорирајте го !
Коа ќе биде игнориран , ќе го снема.
Стар е вицов ама морам да го кажам:
Некој од нашиве бугарофили излегол на плоштад и викал: ас сам блгарин, ас сам балгрин. (демек ќе протестира нешто), му пришла некоја бабичка и му вика „Кој ти е крив бе синко„ :))
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.407
а бе кој ги ебе нека протестираат, имало немало докази ове сега ке го лежат 150 години, а овие што протестираат ке мора да ми го пушат куров за да им дадам дозвола за да можат цигари да им носат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom