Македонски филмови

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.005
Поени од реакции
34.551
тој го заборавам пошто нити го има на ИМДБ, нит сум го гледал, нит па има добиено пари од министерството за него. :D Демек ќе играл есента 2015 низ кината, нит го пуштија, нит го видовме. Само во Кинотека што играше еднаш. (n)
Епа затоа матна ми е работата - кои филмови можат да се наречат играни, а кои се нешто неидентификувано.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Kade mozam da go gledam" Do Balchak " cel film ili da go simnam ,besplatno i bez zapisuvanje?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.868
Имаше на форумов некој муабети дека се продава на некој од бензинскиве... Иначе по интернет се утепав од барање и не го најдов да го симнам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.941
Епа затоа матна ми е работата - кои филмови можат да се наречат играни, а кои се нешто неидентификувано.
види разбирливо е да не го ни знаат 99,9 % од луѓето зашто for one - немаше никакво прикажување, ниту во Милениум, ниту во Синеплекс, освен една проекција во Кинотека и по некоја во Прилеп, Охрид и Битола, for 2- немаше никаков буџет и нормално немаше никаква презентација, реклама на нет, билборд да се види за него, 3- го нема на ИМДБ.. И после 10 години ќе го пуштат ко тв филмче на некоја тв и толку од него. Никој ни го гледал, ни го памти. Вечниот проблем на неверување во маркетингот, затоа ќе се полнат салите на Дедпул, на Лео Дикаприо филм, на Том Хенкс, Стар Ворс, а на македонски филм ко Медена ноќ или кој било друг колку и да е квалиттетен ќе го видат само одредена багра од 50 души. :(
Без запишување :icon_lol:

Ако е ова точно ќе средиме некако.
Чисто сумњам, зашто ко го прашав дечкото на која бензинска го има филмот, го снема без глас. :tapp:
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Filmot go ima na amazon da se kupi,ama mi e strav tamu da piratiram
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Filmot go ima na amazon da se kupi,ama mi e strav tamu da piratiram
Ова е една од најнелогичните работи кои ги имам прочитано.
Седам 5 минути и пробувам да сфатам кое твое масовно непознавање те довело до пишување на оваа реченица но џабе.
Не можам и не можам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.363
Поени од реакции
25.075
тој го заборавам пошто нити го има на ИМДБ, нит сум го гледал, нит па има добиено пари од министерството за него. :D Демек ќе играл есента 2015 низ кината, нит го пуштија, нит го видовме. Само во Кинотека што играше еднаш. (n)
Го гледав во Охрид во киното го даваа, тоа е повеќе тв филмче и целиот е како театарска претстава. Се содржеше од 3 кратки филмчиња, онака е...:toe:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.941
Го гледав во Охрид во киното го даваа, тоа е повеќе тв филмче и целиот е како театарска претстава. Се содржеше од 3 кратки филмчиња, онака е...:toe:
тоа и ми беше зборот, штом го нема нигде, ни во кино да игра, ни да го рекламираат, нит ништо, тв филмче ќе е.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Дипломскиот филм "Обожение" вечерва во Мис Стон во 19 часот, а на 19ти и 20ти во Кинотека на Македонија. Еве кратко видување на луѓето од МПЦ.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.486
Na 23ti kaj nas ke go davaat Medena Nokj. Pretpostavuvam ke vrti I niz drugite gradovi.

Hajpnat sum, ke dobiete site kazneni ako ne mi se dopadne!
Многу јак филм еден од подобрите и конечно настрана од досадноно турско.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom