Македонски филмови

Член од
20 август 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Здраво екипа,

Ме интересира дали некој знае каде да го најдам овој Македонски филм: „Каде се парите“ (Where is the money)?

Барав по гугл и по некои торент страници ама без резултати :( ...
Дали некој од вас може да ми посочи каде да го симнам или пак гледам онлајн филмов? Мислам дека е излезен 2013 година.

Благодарам :)
 
Член од
20 август 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Гледав до 2ра сезона до крај и ја баталив :) Ме бутна у депресија серијава хахаха
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Не мисли, прогуглај поарно. Филмот излезе во јуни 2015та во кино. Ако го знаеш режисерот Картер барај му го нему.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Гледав до 2ра сезона до крај и ја баталив :) Ме бутна у депресија серијава хахаха
Патем си има тема за вакви ствари ама ај ќе те решат тука надлежните

Не се научивте и тоа е .
 
Член од
20 август 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Каде? Во генерална дискусија или Македонски филмови? Пошто нема резултати за овој филм конкретно
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Каде? Во генерална дискусија или Македонски филмови? Пошто нема резултати за овој филм конкретно
Во темата Македонски филмови требало да прашаш, ама ајде некој од надлежните нека ти го префрли ова таму.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
СОба со пијано добар. Ми се бендиса. Интересна идеја, колку се тајни една соба може да сокрие. Башка интересни приказни беа одбрани, онака да задржат внимание.

(y)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Обожение што претходно го спомнувавме сепак испаднал долгометражен филм од 75 минути, а не краткометражен како останатите дипломско-студентски. Февруари ќе го има во кинотека, па ко воли нек изволи. :LOL:[DOUBLEPOST=1454147954][/DOUBLEPOST]И апдејт за Ослободување на Скопје што го режираше Раде Слаткарот, ова Шербетот. Според продуцентиве македонска премиера во септември, претпоставувам Манаки.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Обожение што претходно го спомнувавме сепак испаднал долгометражен филм од 75 минути, а не краткометражен како останатите дипломско-студентски. Февруари ќе го има во кинотека, па ко воли нек изволи. :LOL:[DOUBLEPOST=1454147954][/DOUBLEPOST]И апдејт за Ослободување на Скопје што го режираше Раде Слаткарот, ова Шербетот. Според продуцентиве македонска премиера во септември, претпоставувам Манаки.
Обожение 19 и 20 во Кинотека, околу 10ти ќе има проекции и во Битола и Прилеп.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Некако млитаво ми иде, али ај ќе видиме..

Не да е млитавоо, имам осечај дека ќе биде најслаб филм во кинематографијата на МК. Од секоја гледна точка, глума, приказна, фотографија ептен ала Вес Андерсон, монтажа, режија. Се надевам дека грешам, али не верувам. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.821
Поени од реакции
33.713
Коле Ангеловски најавува почеток на снимање на својот трет игран филм во кариерата и втора комедија.
Му се радувам на човечево и неговите филмови и претстави ко мало дете на лижавче. Can't wait to see the movie. :P
Чекај сеа: трет или четврт? Што беше тој „Три варијации на една тема”? o_O
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.916
Чекај сеа: трет или четврт? Што беше тој „Три варијации на една тема”? o_O
тој го заборавам пошто нити го има на ИМДБ, нит сум го гледал, нит па има добиено пари од министерството за него. :D Демек ќе играл есента 2015 низ кината, нит го пуштија, нит го видовме. Само во Кинотека што играше еднаш. (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom