Македонски филмови

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Денес на Наша пак го пишале Метаморфозис, ако може некој нека провери и нек снима.
20:00 Метаморфозис – краток филм
Ќе бидам дома ќе снимам па ако е тој фил ќе го ставам на интернет. Добар ли е филмот ?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ќе бидам дома ќе снимам па ако е тој фил ќе го ставам на интернет. Добар ли е филмот ?
го немам гледано, а го нема на нет.
Ако судиме по глумците, треба да е добар. Играат: Сергеј Трифуновиќ, Ирена Ристиќ, Никола Ристановски..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
го немам гледано, а го нема на нет.
Ако судиме по глумците, треба да е добар. Играат: Сергеј Трифуновиќ, Ирена Ристиќ, Никола Ристановски..
Пуштив да снимам и нешто друго почна.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134
Не ми одговоривте, ке ве молам одговорете ми. Дали го има негде "Прашина", бидејќи го барам по нет, а го нема...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Го даваа од 19.35. До 20.00 заврши. Инаку ништо посебно, експериментален е.
А јас точно во 20 часот пуштив да снима и чекав после рекламите да почне.[DOUBLEPOST=1498170107][/DOUBLEPOST]
Не ми одговоривте, ке ве молам одговорете ми. Дали го има негде "Прашина", бидејќи го барам по нет, а го нема...
Го нема на интернет да се најде за гледање, Ако ти се даваат пари нарачај го DVD оригинал.
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11431
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Како го нема бе @MARCELLO ? По којзнае кој пат, друже @Sasa Ilic , сите македонски филмови, вклучувајќи го тука и Dust, освен 5 кои ги нема, можеш да ги најдеш и симнеш од trackermk. Плус, ако добро ме држи меморијата, Dust го има и по балканските тракери како: arenaelite, crnaberza, exyushare, и го има дури и на рускиот rutracker. Никој не ти одговори зашто да пребараше низ темава наназад ќе видеше дека 100 пати сме го кажале истото, и веројатно на сите им е здосадено да се повторуваат. А @MARCELLO зошто не прочитал, прашај го него. Он треба да знае, модератор е на Филм и ТВ. ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Како го нема бе @MARCELLO ? По којзнае кој пат, друже @Sasa Ilic , сите македонски филмови, вклучувајќи го тука и Dust, освен 5 кои ги нема, можеш да ги најдеш и симнеш од trackermk. Плус, ако добро ме држи меморијата, Dust го има и по балканските тракери како: arenaelite, crnaberza, exyushare, и го има дури и на рускиот rutracker. Никој не ти одговори зашто да пребараше низ темава наназад ќе видеше дека 100 пати сме го кажале истото, и веројатно на сите им е здосадено да се повторуваат. А @MARCELLO зошто не прочитал, прашај го него. Он треба да знае, модератор е на Филм и ТВ. ;)
Можеби го има да ама онлајн за гледање го нема. Јас тој филм во кино го имам гледано кога беше актуелен некој месец мислам после премиерата . Паметам бев со мојте и пола кино скоро беше празно.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Леле!
Што прочитав?!
Го имало на торенти, ама го немало онлајн, ipso facto филмот не може да се најде на нет.

Што уште нема да прочитам денес...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134
Како го нема бе @MARCELLO ? По којзнае кој пат, друже @Sasa Ilic , сите македонски филмови, вклучувајќи го тука и Dust, освен 5 кои ги нема, можеш да ги најдеш и симнеш од trackermk. Плус, ако добро ме држи меморијата, Dust го има и по балканските тракери како: arenaelite, crnaberza, exyushare, и го има дури и на рускиот rutracker. Никој не ти одговори зашто да пребараше низ темава наназад ќе видеше дека 100 пати сме го кажале истото, и веројатно на сите им е здосадено да се повторуваат. А @MARCELLO зошто не прочитал, прашај го него. Он треба да знае, модератор е на Филм и ТВ. ;)
Епа еднаш ми кажавте дека има на тој сајт има торенти, но кога барав некој да ме покани, никој не ми испрати покана, инаку благодарам за тракерите :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Во тој момент ни најмалку не ми текна на торент сајтови. Топлово мава во глава и се забораваат некој работи :icon_lol: Шала мала не е на одмет.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Епа еднаш ми кажавте дека има на тој сајт има торенти, но кога барав некој да ме покани, никој не ми испрати покана, инаку благодарам за тракерите :)
Пиши ми e mail адреса во приватна порака, јас ќе ти пратам покана.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Метаморфози е ставен на trackermk.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom