Македонски филмови

Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Рецензија за така хвалениот Хомо на Изи.


Ping @џимеј
 
Член од
31 март 2013
Мислења
297
Поени од реакции
175
Милчо Манчевски со награда за најдобар режисер на Рејнденс

Жирито предводено од оскаровецот Џереми Ајронс ги додели наградите во 8 категории, а „Врба“ имаше номинации за најдобар филм и за најдобар режисер.

Да се множат наградите. Чекаме Европски оскар за Врба и да се надеваме на номинација за Оскар за Налепница:oeoeoe:.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
297
Поени од реакции
175
Врба и Манчевски не влегоа во потесниот круг за European Film Awards :cenzura: Номинациите беа објавени денес.

Незнам зошто ДФРМ доцни со македонскиот кандидат за Оскар. Многу веројатно би бил Врба.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
Аматерски филм снимен од тинејџери. Не го сметам за профи филм. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.880
Поени од реакции
19.805
Аматерски филм снимен од тинејџери. Не го сметам за профи филм. :D
Ау, мора да се гледа тоа. :pos:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
3.895
Аматерски филм снимен од тинејџери. Не го сметам за профи филм. :D

Јас Не Сум Педер | Филм
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.580
Поени од реакции
4.153
A comedic short film about two guys refusing to confess their sexual attraction towards each other.
Comedic бе, не слушнале за comic. :D Дури и серија за 2021 гледам снимиле. :eek:

Има уште едно дете што си игра режисер, он е дури и појак со англискиот. Based on New Year's Eve. :ROFLMAO:
TV OREL VESTI episode 5 is based on New Year's Eve. These series are news parody. Every character in the series is played by Bojan Petrovski (the writer, director, and producer on the series).
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.504
Поени од реакции
57.298
На ТракерМК го имаат постирано Мултилевел, ТВ филм од 2000 година со Данчо Чеврески и Љупка Џундева
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.917
Поени од реакции
5.945
На ТракерМК го имаат постирано Мултилевел, ТВ филм од 2000 година со Данчо Чеврески и Љупка Џундева
Го имам гледано одамна на МТВ мислам. Не се сеќавам ни што беше приказната, единствено ми останало во сеќавање дека Лазе Манасков глумеше hitman пратен да ја убие Џундева.
 
На врв Bottom