Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.742
Поени од реакции
17.537
Мала е салава или камерата е на 4 ред поставена :eek: Пецевскаааа Андреееваа :pipi:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.161
Поени од реакции
53.824
22-28 на 6 минути до крај, мислам дека е веќе готово :D
Чекаме вечер Турција да не ја победи Франција и веќе сме пласирани :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.777
Поени од реакции
4.720
Пооо ги сакативме ;)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
На моменти играме на ниво на една Норвешка и Русија, ама на моменти бетер сме дури и од овие со кои играме моментално.

Франција иначе водела 2 разлика на почеток од второ полувреме.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.777
Поени од реакции
4.720
На моменти играме на ниво на една Норвешка и Русија, ама на моменти бетер сме дури и од овие со кои играме моментално.

Франција иначе водела 2 разлика на почеток од второ полувреме.
Коментаторот рече дека пред крајот воделе 9. Значи било каква победа со Турција не води на ЕП :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.161
Поени од реакции
53.824
24-32 на крајот!
Убедлива победа иако не импресиониравме којзнае колку. Овие ептен се слаби, баш аматерски тим...
Голманкана нивна една не одбрани од шутевиве од далечина :D
Андреева една контра не фрли убаво :)
Многу осцилации имаме, немаме кондиција да изиграме цел меч на ниво. Добро ќe биде да се пласираме, а на Европското ќе биде доста тешко да дојдеме до некој бод :)
Неможам нигде да најдам како завршила Турција-Франција, али се надевам веќе сме пласирани, т.е. се надевам дека Франција не направила некој кикс :D
--- надополнето: 30 мај 2012 во 19:32 ---
ТУРЦИЈА-ФРАНЦИЈА 23-36, ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО!!!
Честитки :icon_mrgr:
ЕДИТ: Сум ја утнал табелата ни треба минимум бод од мечот со Турција па да си честитаме :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.789
Поени од реакции
1.039
24-32 на крајот!
Убедлива победа иако не импресиониравме којзнае колку. Овие ептен се слаби, баш аматерски тим...
Голманкана нивна една не одбрани од шутевиве од далечина :D
Андреева една контра не фрли убаво :)
Многу осцилации имаме, немаме кондиција да изиграме цел меч на ниво. Добро ќe биде да се пласираме, а на Европското ќе биде доста тешко да дојдеме до некој бод :)
Неможам нигде да најдам како завршила Турција-Франција, али се надевам веќе сме пласирани, т.е. се надевам дека Франција не направила некој кикс :D
Каков аматерски одговор од тебе, не очекував :icon_mrgr: , со Турција ни треба бод за пласман, без разлика што Франција ја совлада Турција, со победа се пласираат Турчинките, зошто ке имаме ист број бодови, но они не декласираа првата со +8.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.692
Поени од реакции
2.561
А и да победила Франција, тогаш не останува сепак да се види како ќе изиграме против Турција, дека сепак ќе бидат Турчинките 2 бода зад нас и во последното коло играме против нив, значи ако не победат ќе се израмнат со бодови со нас и тогаш не би иделе они натаму поради подобриот меѓусебен дуел / подобрата гол разлика? Дека малце чудно ми е како викате дека сме веќе пласирани, доколку Франција победила...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.161
Поени од реакции
53.824
Каков аматерски одговор од тебе, не очекував :icon_mrgr: , со Турција ни треба бод за пласман, без разлика што Франција ја совлада Турција, со победа се пласираат Турчинките, зошто ке имаме ист број бодови, но они не декласираа првата со +8.
Не ни треба, ние имаме 6 бода, а они 2. Тапа си :icon_mrgr:
ЕДИТ: Јас сум бил тапа да го ебам, 4 бода имале :icon_mrgr:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
Бод ни е потребен за да се пласираме на ЕП.
Ако не совлада Турција тие ќе се пласираат на ЕП, што неможам ни да замислам за такво сценарио.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
Konecen rezultat Litvanija-Makedonija 24:32 (y)
Turcija-Francija 23:36 isto konecen rezultat

Cestitki za pobedata na makedonskata reprezentacija..sega Makedonija moze i so bod na krajot doma so Turcija v nedela 3 juni 20:15 casot (direkten prenos MTV1) da se najde na Evropskoto prvenstvo vo Holandija...moe mislenje e deka najdobro bi bilo so pobeda da se zavrsi ovoj kvalifikaciski ciklus..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Во минатиот циклус во последно коло во Кале ни требаше било каква победа со Холандија и на крај изигравме нерешено и испаднавме. Овојпат не смее да се повтори такво нешто сигурно ќе биде преполно нашиве не се оптоварени и треба да се стигне до победа. А одбраната мора да се подобри во прво сирење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom