Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
Франција 24 Романија 19
Црна-Гора 30 Јапонија 24
Хрватска 28 Холандија 29
Шпанија 31 Аргентина 15
Русија 41 Домениканска Република 17
Данска 28 Тунис 24
Iznenaduvanje e rezultatot i porazot na Hrvatska..
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Има некои најави дали ке се пренесува утакмицата Литванија-Македонија утре?
Чим пишува 30.05.2012 19:00, тоа би требало 18.00h по наше време :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
Има некои најави дали ке се пренесува утакмицата Литванија-Македонија утре?
Чим пишува 30.05.2012 19:00, тоа би требало 18.00h по наше време :)
па ќе се пренесува на мтв1 :) во 6
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
Deneska direkten prenos od 18:00 casot na MTV1 Litvanija-Makedonija..:)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.244
Luge da ne znaete nekoj link za MTV1 da go gledam natprevarot. Ne sum vo Makedonija pa ne sum vo moznost da gledam na tv. fala mnogu!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.777
Поени од реакции
4.720
На резултати.ком вика во 19:00
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.777
Поени од реакции
4.720
Добри сме, само добра одбрана и тепаме сигурно :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.537
Поени од реакции
15.265
Литванија со една ракометарка не утепа. 9 гола постигна од 14 до сега.
:tapp:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
Po prvo poluvreme, Litvanija-Makedonija (14:14)..da se nadevame na pobeda na krajot, makar neka e izrazena i so eden gol razlika..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.161
Поени од реакции
53.824
Се одлепуваме лека-полека 16-20 е сега!
Ете го моментот ога треба да се направи разликата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom