Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
9 ноември 2009
Мислења
321
Поени од реакции
56
Факт е дека русинкиве не се како тие што Кометал ги носеше на времето, али сепак не се ни толку лоши како претходните што дојдоа во Жито Прилеп.
Имајќи предвид како квалитет имаат нашиве домашни играчи и тоа како потребни ќе бидат Русинкиве.
 
Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Џабе толку се залетавме по победата од 3 гола разлика над Французинките овде, кога таму не отепаа со 20гола разлика. Дури и се прашувам како успеавме овде да ги победиме.
Инаку како што Филипче е дрво во машката репрезентација, така Ѓоргиевска е дрво во женската.
 
B

BBlisto

Гостин
Џабе толку се залетавме по победата од 3 гола разлика над Французинките овде, кога таму не отепаа со 20гола разлика. Дури и се прашувам како успеавме овде да ги победиме.
Инаку како што Филипче е дрво во машката репрезентација, така Ѓоргиевска е дрво во женската.

Некој претходно веќе кажа мислам...Подобро таму со 20 да изгубиме, а тука со 3 да тепаме, отколку двете да ги изгубевме со 5-6 разлика (што реално беше можно). На крајот победите и поените се бројат...Утакмицата овде ја одиграа одлично, малку грешки имаше, во принцип се добро функционираше...За таму, тоа е друг муабет...
А за Ѓоргиевска апсолутно се согласувам...
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
а мислиш дека според квалитетот ќе бидат како оние од времето на кометал??? не верувам!!!
плус кога знам дека бира ЕКСПЕРТОТ магдинчев? :pos:
па и тие шо беа еден квалитет во жито прилеп шо ги донесе... губеа од металург 20 разлика дома, а лани само со мак ракометарки губеа по помалку...
чоекот е промашен случај. поарно нека ој балет нека тренира отколку ракомет :D
Русинките што беа во Жито Прилеп беа само на проба и си заминаја во русија ,не се знаеја причините што заминале и плус Жито Прилеп од Металург губеше 10-15 разлика а не 20 разлика
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Русинките што беа во Жито Прилеп беа само на проба и си заминаја во русија ,не се знаеја причините што заминале и плус Жито Прилеп од Металург губеше 10-15 разлика а не 20 разлика
АМА губеше!!! така? губеше и откако донесе 8 ИНТЕРНАЦИОНАЛКИ И ПОТРОШИ КУП ПАРИ!!!
поентат ми е то шо МАГДИНЧЕВ ГИ донесе тие интернационалки, а сега истото го прави и со вардар. човекот нема поим од ракомет!
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
АМА губеше!!! така? губеше и откако донесе 8 ИНТЕРНАЦИОНАЛКИ И ПОТРОШИ КУП ПАРИ!!!
поентат ми е то шо МАГДИНЧЕВ ГИ донесе тие интернационалки, а сега истото го прави и со вардар. човекот нема поим од ракомет!
Па губеше ама не губеше 20 разлика и плус Жито Прилеп го победи Металург ,така што женскиов ракомет кај нас е катастрофа.Ќе видиме наредна сезона како ќе биде
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Па губеше ама не губеше 20 разлика и плус Жито Прилеп го победи Металург ,така што женскиов ракомет кај нас е катастрофа.Ќе видиме наредна сезона како ќе биде
изгеда не пратиш многу ракомет. жито прилеп го победи металург пред две сезони, навистина магдинчев беше тренер, ама тогаш во тимот играа сето македонки! ;)
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
изгеда не пратиш многу ракомет. жито прилеп го победи металург пред две сезони, навистина магдинчев беше тренер, ама тогаш во тимот играа сето македонки! ;)
Жито Прилеп го победи Металург ланската сезона
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
Odredeni sudiite za poslenite dva natprevari na zenskata reprezentacija vo kvalifikaciite za plasman na Evropskoto prvenstvo vo Holandija ovaa godina (ne e nekoj biten faktor, no barem da se spomne)...da potsetime deka samo so dve pobedi Makedonija moze da izbori direkten plasman..
Litvanija-Makedonija 30 maj Cido Arena 19:00 casot (Michael Johansson i Jasmin Kliko od Svedska, Mona Forstrom od Finska)
Makedonija-Turcija 3 juni SRC Kale 20:15 casot (Shlomo Cohen i Yoram Peretz od Izrael, delegat Monique Alsemgeest od Holandija)
Momentalna tabela:
1. Francija 6 (41)
2. Turcija 4 (0)
3. Makedonija 4 (-16)
4. Litvanija 2 (-25)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ај некој нека пиши ако знај. за утре гледам има квалификации за ои женски ракомет, а меѓу нив е и франција.
франција треба да игра и против турција во групата на 30 мај. како ќе се оствари ова? ако знај некој нека ме цитира!
фала
позз
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.348
Поени од реакции
6.418
ај некој нека пиши ако знај. за утре гледам има квалификации за ои женски ракомет, а меѓу нив е и франција.
франција треба да игра и против турција во групата на 30 мај. како ќе се оствари ова? ако знај некој нека ме цитира!
фала
позз
па овој викенд се квалификациите(петок, сабота и недела..исто како мажите)
а среда игра со турција
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
па овој викенд се квалификациите(петок, сабота и недела..исто како мажите)
а среда игра со турција
да ама викендов се игра во група. после нема елиминации за најдобрите да се пласираат на ОИ?
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.501
Поени од реакции
2.296
да ама викендов се игра во група. после нема елиминации за најдобрите да се пласираат на ОИ?
Nema potreba od eliminacii. Znaci se baraat uste 6 reprezentacii za ucestvo vo London. Znaci tri grupi od po 4 reprezentacii. Prvite dve od sekoja grupa odat direktno na Olimpijada. Natprevarite se igraat deneska, utre i zadutre...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
гледам нешто висок хенди за русија од 27,5 гола. не се тоа шо беа русинките. убав хенди 2 ми изгеда против доминикана!
ке ја пробам...
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Франција 24 Романија 19
Црна-Гора 30 Јапонија 24
Хрватска 28 Холандија 29
Шпанија 31 Аргентина 15
Русија 41 Домениканска Република 17
Данска 28 Тунис 24
 

Kajgana Shop

На врв Bottom