Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Konecen rezultat Litvanija-Makedonija 24:32 (y)
Turcija-Francija 23:36 isto konecen rezultat

Cestitki za pobedata na makedonskata reprezentacija..sega Makedonija moze i so bod na krajot doma so Turcija v nedela 3 maj 20:15 casot (direkten prenos MTV1) da se najde na Evropskoto prvenstvo vo Holandija...moe mislenje e deka najdobro bi bilo so pobeda da se zavrsi ovoj kvalifikaciski ciklus..
Мислиш 3 јуни. ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Ќе тепаме бе сигурно, сосема друг тим сме со Николиќ во составот :)
Ако убаво ме држи сеќавањево она не играше на првиот меч со Турција. А и секако на домашен и на гостински сме две различни екипи :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Епа сега ако изгубат дома со Турција значи незнам.....:)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Ako ne ja tepame Turcija doma pa makar i eden razlika ne zasluzuvame plasman... So Nikolic u sostav prognoziram pobeda za nas minimum 5 razlika.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Во минатиот циклус во последно коло во Кале ни требаше било каква победа со Холандија и на крај изигравме нерешено и испаднавме. Овојпат не смее да се повтори такво нешто сигурно ќе биде преполно нашиве не се оптоварени и треба да се стигне до победа. А одбраната мора да се подобри во прво сирење.
Истово се мислев и јас, да се надеваме дека нема да си дозволат повторно некој луксуз, немаме којзнае каков тим, ама не е убаво да се губи дома :D
 
Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Честитки до девојките за победата.
Искрено не играа нешто посебно. Многу брзаа и многу технички грешки направија, само колку пати топката им се испушти од раце.
Се надевам дека во Кале ќе се поправат и ќе играат многу подобро и поубаво.
Онаа дебелата Ринате, Минате не знам како беше, да не добиеше црвен картон ќе стигнеше до 15/16 гола.
Срамота беше, какви смешни голови примивме.
Па и овој коментаторот ама ме нервира.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Мора да се тепа Турција еве макар и нерешено.После толку години да ги видиме и жениве на европско :drk:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Член од
14 март 2010
Мислења
16.804
Поени од реакции
15.878
Стрезовски има главоболки поради проблеми со повредите, бидејќи неизвесен е настапот на Марија Папуџиева и Јулијана Николиќ. Помали повреди на гостувањето заработиле и Билјана Црвенковска и Робертина Мечевска, но тие ќе настапат.
Дали нешто тактизира селекторот и најавува дека нема да „игра“ најдобрата во нашиот состав... или стварно има повреда Портјанко.:unsure:

А за картата што се буните да го ебам, 100 денари и не е многу, арно не ја напраиле дупло поскапа. :) Сепак за репрезентација се работи, 100 денари во така важен дуел и не се многу..
 
R

Rigel Kent

Гостин
Mora da pobedime utre ili nereseno , no ako e raspolozena Ozel tesko nas:cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како не ја прибравме оваа Озел на времето :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom