Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Добро беше на стадион.
Тој Трајанов мислам ушиве ни ги дупна и малцее досаден.Али боље он него ли свињата 13.Атмосферата беше добра али далеку подобра беше во прво полувреме каде Пандев ја дигна публиката на нозе.
Е сеа во второ Шпанците ни одржаа лекција за 5 минути и сите не заќутеа.
Како и да е јас сум задоволен од играта сепак европски прваци се им се држевме добро.
Ние да сме во група за квалификации со првите 6 европски земји иаме поголеми шанси него ли со екипи на пример од 20-25 место пошто со јаки само играме добро.
 
Т

Топџија

Гостин
Пасивен офсајд..
Не е тоа пасивен офсајд, тоа е чист офсајд. Во пасивен офсајд на пример беше другиот играч до кој не дојде топката, не знам кој беше.
На стадион не приметив, ама сега на снимки се гледа дека е 2 метра во офсајд. Што гледал помошникот не ми е јасно.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Офсајд чист, топката е упатена кога истиот е во офсајд и автоматски ако игра играчот со топка, се досудува офсајд. Ова беше офсајд со рогови, ама ајде...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.533
И нешто што многу ме изнервира на стартот. Што ја викаат Каролина или било кој да ја изведува химната не ми е јасно. Тоа беше фарса. Ја тегави, ја тегави не можев чоечки да си ја испеам. Барем да ја пуштеа музиката во позадина да може човек да се ориентира, а вака почињаш да пееш, па застануваш и чекаш оваа да испее до кај што си стигнал и да продолжиш. Срамота, али тоа е многу амерички филмови гледаат.
Да брат, таа кога ја пее химната мене ми се чини дека дошол крајот на светот и химната е се што останало. Страшна работа.

BTW, не се занесувајте со местењето, Шпанија е ова не е Боранија. Имаа гол разлика 15-0 на последните 5 пријателски, не ги викаат за џабе Црвена Фурија. Тие додадоа гас, ние паднавме. Десно излезе Седлоски, почуствуваа дека сме слаби таму и не наполнија експресно. Тоа се вика класа.

Затоа не тупете. Одигравме колку што можевме, не се посрамотивме. Покажавме дека имаме играч од светска класа а и неколку други се прикажаа во вистинско светло. Со послаби репрезентации од Шпанија можеме да се носиме. Шпанија е пресилна не само за нас туку и за многу подобри репрезентации од нашата. Тоа е реалноста и нема ништо срамно во тоа.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Леелеее луѓе што зборите бе ... како може да ја наместиле 1-2???!!!! Пријателска утакмица колку што знам не им е од корист да ја местат ... ако ја местеле ќе ја наместеле да победиме зашто славиме јубилеј, а не Шпанија да победи ... нон стоп бурек да се јадело ... ццц
А иначе нашиве прво полувреме беа супер, зашто Торес и другарчињата не трчаа ... на полувреме беа искарани во соблекувална и се заинатија и ни дадоа 3 гола. Епа тоа е

А оној Наумовски под итно да си оди сам од репрезентација ... како си дозволува така да се однесува со играчи од А - класа (он може да сонува да биде таков играч).
Што бе, Наумоски си изигра топ! А ова е за со Пујол? Па кој кур е Пујол? Или треба да му го испуши ако игра у Барса? А - класа, како да не!!! Нашиве се копачи од село, а тие играчи од А - класа биле! Виде Чави како му ги скрши нозете на Илчо?
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Многу убаво дечки . Прекрасно =)

Со поголем стадион до повеќе успеси !

Многу сум задоволен, највеќе сакав да има неисвесност и така си беше цела утакмица . Секоја чест за Пандев, имам информација дека Реина и Пујол имале проблеми со кичмата ... :)Тоа е кога играш со голем репрезентација, само 10 минути им требаше за да не решат . Убаво навивање, без пцовки, убав прием према Шпанците . Једино имаше малце свирење кога изглуми Пујол . :)

Дајте ми ако имате некое сликиче кога Пандев клизаше по страната кога го даде првиот гол . Фала :)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
www wintip tk напиша:
за да победиме вечер ,треба овај орјаков седлоски да ги отепа и торес и виља,да се игра цврсто и поостро оти иначе сме ја наебале
п.с мислам дека има шанси и да испадне 1 во 2 утакмицава или 1 - 1 конечен резултат
кога ви реков дека ќе се реди утакмицава:kesa::kesa::kesa:срамота е ова:kesa:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Брилијантно прво полувреме,второ тапа како и секогаш...мислам дека играчите дадоа се од себе и се гледаше дека беа многу мотивирани...сепак Шпанија беше во прашање
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?



ТОЛКУ ОД МЕНЕ НЕКА СЕ ЗАСРАМАТ СИТЕ ШТО АПЛАУДИРАА.!:pusk:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?



ТОЛКУ ОД МЕНЕ НЕКА СЕ ЗАСРАМАТ СИТЕ ШТО АПЛАУДИРАА.!:pusk:
Истото и мене не ми е јасно.Ни 10 сек. не издржаа.
 
В

Вори

Гостин
На полувреме мислев дека ќе ги посрамотиме,и ќе ми беше ептен мило,ама ништо.
Не сум којзнае колку разочаран,затоа што не изгубивме многу,дадовме два гола,секоја чест за Пандев,а примивме три,Јане трупец.
Како и да е,да се дадат два гола на европскиот шампион,и репрезентацијата која е прва на ФИФА ранг листа не е мала работа.
И не се залажувајте дека е наместена,зошто не е..паднавме психички после првиот гол на Торес,и после набрзина ни дадоа уште два.
Исто така и да го пофалам Мирсад за тактитката,и за играта..зашто стварно беше на ниво.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не ми беше едно нешто јасно?!?!?!Како можеа да аплаудираат на 1 минута молчење?



ТОЛКУ ОД МЕНЕ НЕКА СЕ ЗАСРАМАТ СИТЕ ШТО АПЛАУДИРАА.!:pusk:
Па секаде во светот кога се оддава почит со минута молчење навивачите аплаудираат. :toe:
А за Трајанов не знам што ви пречи човекот кога во странство луѓе по цело богатство плаќаат само да го слушаат како пее опери а тука ви пречел :(
 
Член од
2 април 2009
Мислења
73
Поени од реакции
9
Се гледа колку вредиме затоа и не можеме да идема напред у ништо не па у спорт исти курац.:tapp:
Прво со картите после со Ролекс иљада евра и што??



ДО КОГА ВАКА?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Што бе, Наумоски си изигра топ! А ова е за со Пујол? Па кој кур е Пујол? Или треба да му го испуши ако игра у Барса? А - класа, како да не!!! Нашиве се копачи од село, а тие играчи од А - класа биле! Виде Чави како му ги скрши нозете на Илчо?
А што нашиве не се копачи од село а???? Абе бегај таму, па треба малце респект да се покаже, сепак се светски прваци. И не беше само со Пујол тоа туку и после цело време се занесуваше, ни сам не беше свесен што прави.
И они имаа нечиста игра, не реков не, почнувајќи со кинењето на дресот на Попов мислам дека беше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom